Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg olyan szabályok...

Tényleg olyan szabályok vannak mától hogy nem mehetsz szállodába,étterembe oltás nélkül?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem mától, de ez lesz.
2021. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg sehogy nem mehetsz, később csak akkor ha védett vagy.
2021. ápr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ez nem igazságtalan azokkal az egészséges emberekkel szemben akik nem szeretnének oltani?
2021. ápr. 23. 16:27
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

#3 Nem. Mert nem tekinthetőek egészségesnek.


Védettségi igazolást az kaphat (és ezzel összefüggésben látgathatja majd a rendezvényeket), aki:

- oltott

- Igazoltan átesett a fertőzésen:

-- PCR teszttel igazolt a fertőzése, vagy

--utólag letesztelve, megfelelő antianyagmennyiséggel rendelkezik. (Ehhez sok sikert kívánok, még egyetlen ilyen utólag teszteltet sem láttam, aki amúgy tünetmentesen átesett, és volt elég ellenanyaga. Olyat már láttam, hogy voltak durva tünetei, de valamiért mégsem volt PCR tesztje, és abban az esetben időnként van.)


Aki nem oltott, vagy nincs elég ellenanyaga, az meg bizonyítsa, hogy a moziba lépés pillanatában nem fertőzött, és nem hordozza a vírust (PCR teszttel kimutatható, aminek az eredménye legkorábban 8 óra múlva van készen. A tegnapi teszt eredménye azt jelenti, hogy tegnap nem volt fertőzött, de semmi nem garantálja, hogy ma még mindig nem az, úgyhogy felejtős.) A tegnapról hozott PCR teszteket is el kell felejteni, csak egy példa a múltkori Indiai repülőgép esete, de ez eset egyáltalán nem meglepő.


Így jártatok...

2021. ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
43%

Szerintem igazságtalan, de nem pont úgy, ahogy a kérdező gondolja. Leírom a saját helyzetemet.

Nem vagyok oltásellenes, regisztráltam is már. Viszont fiatal vagyok, ezért nem hívnak be. Erre a kínaisra kaptam SMS-t, de nem fogadom el. Most fogok érettségizni, szerintem teljesen érthető, hogy pár nappal előtte már nem akarok ezzel kockáztatni (szüleim, sőt a volt gyermekorvosom is azt tanácsolták, ne adassam be). Ráadásul a kínai vakcinában nem is bízok annyira. A saját gyártója kritizálta, továbbá Kína amúgy is hajlamos ködösíteni. Gyorsan hozzáteszem, a kínain kívül bármit elfogadnék. De egyszerűen nem kapok. Éppen ezért szerintem velem, illetve a hozzám hasonló helyzetben levőkkel szemben ez igazságtalan. Oltatnánk, csak nem tudunk.

Szerintem ez a rendszer akkor működhetne, ha tömegesen elérhetők lennének az EU által is engedélyezett vakcinák. Tehát ha kitalálom, hogy akarok egy Pfizert, akkor holnap már mehetek is oltani. Ha ez lenne a helyzet, szerintem rendben lenne ez a rendszer. De így egyelőre nem fair a dolog.

2021. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

#5 A kritizált vakcina a SinoVAC, amiből egy darab nincs Magyarországon... Mi a Sinopharm-al oltunk, azzal nem volt probléma.


Mivel egy-másfél hónapon belül az összes eddig regisztrált oltva lesz, ezért nem igazságtalan. Akik meg még csak most eszmélnek, azoknak tolódik ki, de az rajtuk, a saját döntésükön múlt. Most akkor aki még csak jövőre fog regisztrálni, amiatt maradjon mindenki otthon jövő évig? Az úgy igazságos lenne? Nem. Időben kell jól dönteni. Ez nem könnyű, de azért tájékozottsággal, tudással meg lehetett tenni.

Sok sikert az érettségihez, és szerintem válts gyermekorvost, mert ezek szerint nincs a toppon...

2021. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
#5 Esti sikolában tanulsz? Azért kérdezem, mert 16 éves kor alatt nem ajánlhat mást az orvos, mint Pfizert. Az érettségire készülőket pedig most oltják Pfizerrel. Tehát ha nem esti isklába jársz, akkor mást nem is kaphatsz, de ha érettségire készülsz, akkor is egykalap, nem fognak mást felajánlani. Kicsit sántít a story-d emiatt..
2021. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
55%

#6-nak

[link]

Vannak azért a Sinopharmmal is érdekes dolgok.

Jó, de szerintem az én álláspontom is teljesen érthető. Mert én akarnék oltatni, jelentkeztem, megtettem amit tudtam. Ha ezután engem amiatt megkülönböztetés ér, mert nem oltattam, úgy gondolom jogosan sérelmezem valamilyen szinten. És szerintem mondhatjuk, hogy időben regisztráltam.

Már nem a gyermekorvosom, mert 19 elmúltam kb. egy hete. De benne feltétlenül megbízok. És szerintem teljesen érthető, hogy ehhez most nem ragaszkodom. Vagy szerinted jó ötlet érettségi előtt max egy héttel beoltatni magam, hátha kijön valami jó kis mellékhatás? Már az érettségi gondolatától is stresszelek, nem merem most ezt megjátszani és szerintem ez a jó döntés. Utána beoltatnám magam (kínaival nem, mással igen), de jelenleg túl nagy a kockázat.


#7

"Rendes" iskolában tanulok. Nem fogalmaztam meg egyértelműen, de arra gondoltam, hogy most ugye a kormány küldött 70.000 embernek ilyen időpontos regisztrációt Sinopharmra. És én is köztük vagyok.

2021. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

#8 Lehet, hogy a Pfizerből is kelleni fog 3. oltás, ha olyan variáns alakul ki, ami 80% alá csökkenti az oltás hatékonyságát. Teljesen rendben van. A cél az, hogy az oltás megfelelően hatékony legyen. A Pfizer egyelőre az összes ismert variánssal szemben véd, de a hatékonyságot ronthatja a megbetegedés esélyét figyelembe véve. A meghalás kockázatát még mindig 100%-ban megakadályozza azokkal szemben is. Most a texasi, és indiai mutációkat figyelik, vizsgálják, hogy azokkal szemben is fennáll-e ez a hatékonyság, még nincs elég adat, nem tudok rá mit mondani. Én tuti, ami biztos, ha gyártó lennék, ezekre csinálnék egy emlékeztető oltást, hogy biztosan védjen.


Mivel az érettségire készülőket, és a 16 éven felülieket Pfizerrel fogják oltani, neked a korod miatt ment csak ki a központi értesítés a Sino-ra. Neked a Pfizert fogják beadni, amint lehet. De amúgy szerintem a Sino-t is elfogadhattad volna. Az érettségin meg nem fognak szivatni senkit. Tanulj, de nem kell bef0sni.

2021. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!