Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Online shop-ból rendelt...

Online shop-ból rendelt csomagot kiszállító futárnak illik borravalót adni? (pl.: H&M, Euronics)

Figyelt kérdés
Most rendelek először, általában helyben veszek mindent.

2021. máj. 21. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, de ha jobban érzed magad tőle és van is rávalód adj nyugodtan.

Inkább nagyobb, nehéz csomagoknál adnak, pl hűtő, mosógép.

2021. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tepfal ***** válasza:
67%
Én nem szoktam, szerintem megalázó dolog ez a borravalózás, jobb lenne, ha kikopna a magyar kultúrából és megfizetnék rendesen a dolgozókat.
2021. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik futár kedves, annak szoktam.
2021. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,én megalázónak érezném,ha futár lennék,és kapnék mondjuk 200ft borravalót.

Magamból indulok ki,inkább nem adok.

Ötszáz forintot meg soknak éreznék,úgy,hogy 1000ft a szállítási díj plusz.

Ha nem lenne szállítási díj,úgy adnék.

2021. máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, de sokan elvárják és én már csak ezért se adok. Olyan futárnak aki kedves és tisztelettudó marad akkor is amikor borravaló nélkül kifizettem az árut legközelebbi kiszállításnál kap.


Legutóbbi rendelésemet a futár bedobta a kapu melletti árokba, olyan hanyagul akarta kilendíteni az autóból. Így nyilván nem adtam borravalót! És ezek után volt pofája húzni rá a száját... na az ilyennek legközelebb se adnék.

2021. máj. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk most már sajnos több futár jár ugyanattól a cégtól. Az egyik nagyon kedves, ő már ritkábban. Helyette lett egy flegma paraszt, már elnézést, múltkor adtam neki 400 Ft borravalót, előttem kezdte számolni és valamit motyogott is. Pár ezer forintos csomag volt, kimentem elég az úthoz, távolabb állt meg. Nem tudom mit várt még.

Másik futárnak többet adtam mindig, mert kedves, figyelmes volt. Ő mindig megköszönte, nem számolgatta. Tőle az ezrest sem sajnáltam.

Amikor eladóként dolgoztam és bútort cipeltünk ki a vásárlók autójához, egyszer nem kaptam borravalót (nem a mi munkakörünk lett volna az).

2021. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokás, csak akkor nagy nagyon kis apró a visszajáró és ne kelljen neki szöszölni vele.

Leginkább 2-300 forint körüli összeg amit néha otthagyok náluk.


Vagy akkor ha kedves és segít bevinni valami nehéz cuccot.


A kajásoknak szokás adni "direktbe".


Sokkal jobban értékelik ha kps (utánvétes) fizetés esetén kivan számolva a fix összes, hidd el :_D

2021. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!