Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek szexista az, hogy...

Szerintetek szexista az, hogy ha valaki lelkesen benne van egy közös programban és szívesen csatlakozna, majd amikor megtudja hogy ő az egyedüli nő a társaságból akkor a program előtt lemondja és kiszáll belőle, csak azért mert férfiak vannak ott?

Figyelt kérdés

A minap történt meg velem, hogy asztali szerepjátékozásra (DnD 5e-re, nem, nem gruppenszexre!) kerestem játékosokat akik szívesen eljönnének játszani közösen, először csak egy beszélgetős, ismerkedős, játékszabályátnézős nulladik alkalomra. Volt több jelentkező is, közölük egy nő is, aki mindaddig lelkesen benne volt az egészben amíg egy közös messengercsoportot nem csináltam három órával az esemény előtt, hogy a dolgokat ne mindenkivel egyessével mondjam el. Meg is köszönte hogy köztünk lehet, majd később megszólalt hogy amúgy jó lenne ha a játékok előtt lehetne találkozni a többiekkel, hogy legyen egy első benyomás a többiekről, és baj lenne-e ha most online lenne jelen. Mondtam neki, hogy ez a nulladik alkalom pont erre van, hogy nem játszunk, hanem csak ismerkedünk egymással és akkor egyetlen alkalomra se szeretne-e eljönni, mert még senkivel sem találkozott személyesen, és hogy ez egy paradoxon. Erre azt ecsetelte, hogy micsoda szörnyű dolog az, hogy ő nőként férfiak közé megy játszani, és hát ez teljességgel elfogadhatatlan és nem normális hogy ő nő, és a többiek férfiak, és akkor ők így egy lakásban legyenek vele, mert... nem volt hajlandó elmondani. Mikor beleszőttem a mondandómba hogy ez eléggé szexista, és hogy lépjen túl a játékosok nemén, felhorkant hogy de hát ő nem is szexista, hanem őt így nevelték és szerinte ez a normális, ezért ennek így kell lennie és az a normális amit ő mond. Majd letiltott.


Szerintetek hogyan lehetne az ilyen helyzeteken javítani? Miért nem mindegy egyeseknek hogy milyen nemű emberekkel játszanak egy olyan játékot, amiben teljesen mindegy másoknak a neme?



2021. máj. 24. 12:49
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
72%
Egy esetből még ne általánosítsd, ezúttal egy idiótával találkoztál, ezzel nem tudsz mit kezdeni, de hidd el nem mindenki ilyen.
2021. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
96%
Uff, amíg el nem olvastam a leírást, addig azt gondoltam, hogy érthető, hogy egyedüli nőként nem akar idegen férfiakkal talizni. De ez tényleg elég gyökér viselkedés volt a részéről, attól függetlenül, hogy ez szexista vagy sem.
2021. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
96%

Én ezt nem szexistának mondanám, hanem hülyének.

Nekem az lenne szexista, ha úgy mondta volna, hogy nem játszik férfiakkal, mert azok csalnak. Vagy mert azok mind jobbak/rosszabbak nála. Szóval ha lenne valami konkrét indok. De az, hogy azért nem, mert qz illetlen, az baromság, nem szexizmus.

2021. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
99%
Hát ha idegenek számára, akkor valamennyire értem. Kicsit ijesztő lenne egy kupac idegen férfival összezárva egy szobában.
2021. máj. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
95%
én lányként csak akkor voltam vegyes dnd csoportokban mikor vagy a húgom vagy az egyetlen barátnőm, akit szintén érdekel, ott volt velem. én tuti nem mondtam volna vissza csak ezért, örülnék ha tudnék találni egy csoportot a közelemben :D
2021. máj. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
ja a kérdésre a válasz: szerintem nem azért mondta le a csaj mert szexista vagy férfigyűlölő. hanem valószínűleg azért mert nem akart a kéretlen megjegyzések, flörtölés, nyomulás célpontjává válni.
2021. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Azelőtt hogy a többiek nemét megtudta volna, teljes mértékben benne volt abban hogy ismeretlen emberekkel találkozzon. Ott fordult át az egész benne amikor megtudta hogy a többiek férfiak. Valahogy addig nem volt ilyesztő neki az egész ismeretlenekkel egy lakásban dolog amíg meg nem tudta hogy a többiek férfiak.


A kéretlen megjegyzések és hasonlók nem jöttek volna, tudott is róla, azt is elmondtuk neki hogy többen melegek a társaságból illetve többeknek párja van így tulajdonképpen senki nem akar tőle semmi szexuálisat.

2021. máj. 24. 13:51
 8/44 anonim ***** válasza:
98%

Ez szerintem nem szexizmus. Lehet, hogy volt már rossz tapasztalata. Én sem mennék egy idegen lakásba úgy, hogy 4-5 idegen férfi van jelen. Persze, van köztük meleg, meg kapcsolatban vannak... De ezt ő honnan tudja? Csak onnan, hogy te ezt mondod.

Szerintem hagyni kellett volna, hogy az ismerkedős alkalmon online vegyen részt, meggyőződjön arról, hogy normálisak vagytok.

2021. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Én nem értem miért ne lenne ez szexizmus. Szexizmus az, amikor a nemük alapján különböztetsz meg embereket és társaságokat. Ő pontosan ezt tette, férfiak, akkor nem jön, ha nők lennének akkor jönne. Arról előre tudott hogy mindenki ismeretlen lesz számára és hogy lesz egy személyes ismerkedő alkalom azokkal az emberekkel, teljesen jó volt neki és lelkesedett is hogy szívesen jönne, ott hagyta el őt a lelkesedés amikor megtudta hogy azok az emberek férfiak. Mert... nem tudom, bizonyára szörnyű dolog férfiakkal találkozni. Vagy lehet csak én vagyok olyan hülye és egysíkú hogy ha nem szexpartira hívnak hanem játszani akkor nekem mindegy a többiek neme.
2021. máj. 24. 14:27
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem érted... 1 csaj, 4-5 ismeretlen férfi. Nem lehet benne biztos, hogy nem erőszakoljátok meg, nem adjátok el prostinak. Ezért kérte, hogy online ismerhessen meg titeket. Akkor lát, beszél veletek. Látja, hogy ti sem ismeritek egymást, szimpatikusak vagytok, így játszani már el mer menni.

Így már érted?

2021. máj. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!