Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van valaki itt aki Oroszország...

Van valaki itt aki Oroszországában él/élt/tanult?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11. osztályos tanuló vagyok, nagyon érdekel az orosz kultúra, egyetemre már oda szeretnék járni. Az orosz nyelvet tanulom, jól is megy nagyjából közép szinten, de nyelvvizsgám nincsen belőle. Emellett angolból van C1-em és németül tudok alapszinten kommunikálni. Gimnáziumban tanulok, jelenleg a történelmet emelt szinten, ebből is szeretnék majd emelt érettségit tenni.

Persze, tudom hogy ha ki is költöznék nagyon jól kell tudnom a nyelvet, rajta vagyok, hogy minél jobb legyek.

Mennyire nehéz egy orosz egyetemre bejutni? Mennyivel másabb a követelmény ott, mint itt? Milyen az élet kint? Esetleg tapasztalatokat vagy tanácsokat tudnátok mondani?

Köszönöm előre is a segítséget!:)



2021. aug. 3. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Nem ajanlom Oroszorszagot.


Ami a kormanyt egy kicsit is erzekenyen erinti azok ellen durva lepeseket tesznek.


Viccelni szoktak az oroszok forumokon, hogy "Megint kiesett egy orvos az ablakon?".


Mondvan, hogy az orosz kormany szeretettel szokta "ongyilkossagnak" beallitani azt amikor valaki felszol a kormany ellen, es masnap holtan talaljak egy parkban, emeletrol leesve, esetleg felakasztva.


Ugyanez Feheroroszo.


Inkabb baratkozz olyan oroszokkal akik nincsenek mar az orszagban, es kepben vannak ezekkel az atrocitasokkal, es esze agaban sincs odamenni.


Ha mar ennyire imadod az oroszokat.

2021. aug. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezd itthon egy orosz alapképzési szakkal, építs kapcsolatokat, tanuld meg a nyelvet jól, és a mesterképzést végezd kint.
2021. aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A konkrét továbbtanulási lehetőségekről érdeklődj az Orosz Kulturális Központban! (Andrássy út 120.)
2021. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!