Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért olyan gyakori mondás...

Miért olyan gyakori mondás még manapság is, hogy "oldja meg a problémáját"?

Figyelt kérdés
Ezt ugye akkor hallja az ember, amikor nem tud valamit elsőre megoldani. Aztán persze megszületik a "megoldás", ami általában károkat hagy maga után. Hiányos készlet, összetört autó elsunnyogva vagy a legenyhébb esetben a tömegben való lökdösődés. Az emberek többsége általában ilyen jó megoldásokat talál, amikkel aztán másnak okoz újabb problémát.
2021. szept. 16. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek önzőek. Minden szent keze önmaga felé hajlik. Ha önzetlen az ember és segítőkész, akkor az égvilágon semmire sem fog jutni. Mert nonstop ki lesz használva mások "problémái" által.
2021. szept. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem érünk rá mások gondjait is magunkra venni. Már nem az 50 fős falucskák világában élünk, elég sok szervezet nyújt segítséget, ha olyan jellegű a gond. Minden mást meg kell tudni oldani önállóan, mert senki másra nem számíthat az ember, csak magára.


Régi mondás a "segíts magadon, Isten is megsegít".

2021. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi van?

Miért lökdösődnél a tömegben, ha összetörted az autódat? Vagy mégis mit akarsz ezzel?

2021. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 : Az végülis jó hír, hogy nem érted, mert akkor még kellően naív ember vagy, aki nem csinál ilyen dolgokat. :) Mondjuk a tömegbe erővel benyomulni vagy más esetben a kérésre odébb nem álló autóját sunyiban meghúzni a lakáskulccsal.
2021. szept. 16. 16:05
 5/7 A kérdező kommentje:
#2 : Ezt értem, csak a segítségkérők egy része sajnos nagyon alattomos ember valójában. Tehát végül is akár segít akár nem, akkor is rosszul jár mindenki.
2021. szept. 16. 16:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az emberek önzőbbek, és az empátia sem olyan mindennapos már. Ugyanakkor az is előfordul, hogy valakinek annyi gondja van, hogy nem is akarja, nem is tudja a másikét is figyelembe venni, vagy akár azzal foglalkozni.

Ez most kicsit problémásabb lesz, de: régen sokszor segítettem másoknak, és hamar az lett a vége, hogy megpróbáltak kihasználni és visszaélni a segítségemmel, jószándékommal. Azóta viszont már én is kicsit máshogy állok a dologhoz, de továbbra sem vagyok bunkó, vagy lekezelő, csupán vannak helyzetek, amikor önvédelemből magamat helyezem előre. Idén tanultam meg, hogy ez igazából mennyire fontos tud lenni helyenként.

2021. szept. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ezt a Fidesz hozzáállásához vezetem vissza: mi van 2008 óta? az, hogy:

https://www.youtube.com/watch?v=HheUuW7WSRo

https://www.youtube.com/watch?v=f3nfpuOoHdI

2021. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!