Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hordanátok egy Rolexet,...

Hordanátok egy Rolexet, amiért nem ti dologoztatok meg?

Figyelt kérdés

A nagybácsim amerikai veterán és most valami nagy pénzosztás volt náluk, plusz elkezdte kapni az öregségit is. +$2k / hó. mindig is felvágós volt, amerikai izomautók, utazások stb, a felvágós természetét leszámítva egy nagyon kedves családszerető ember. A semmiből nekem ajándékozott egy Rolex Explorert, ami oké, hogy nem egy high end luxus óra, de azért az utcán sem látni minden nap ilyet a maga 10750 eurójával.


Középosztálybeli vagyok, egyszerű 1500 forintos pólókban járkálok, 3 éves telefonom van és a veretés annyiban kimerül nálam, hogy havonta egyszer elmegyek kajálni 5 ezerért az india étterembe. a baráti körömet sem gazdagok alkotják, annak sem látom értelmét, hogy összejöveteleken ilyennel virítsak. Az meg, hogy drágább órát hordjak, mint a kollégák fél éves fizetése, szinten ellenszenvet keltő gondolat.


Eladni természetesen nem fogom, az a nagybácsimmal szemben nem lenne fair.


Ti mit tennétek?


24f



2021. szept. 26. 20:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%
Egyrészt igen, nyilván nem érdekelne, hogy ajándékba kaptam, sem az, hogy az összes többi cuccom amúgy turis. De amúgy meg eszem ágában se lenne felvenni, nem hiányozna, hogy egy ilyen kütyü szarért üssenek le.
2021. szept. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%

Miért ne hordanám ( már ha tetszenének a Rolexek)? Ilyen erővel semmilyen ajándékot ne hordjak? Az ajándék lényege éppen az hogy nem megdolgozol érte, hanem kapod valakitől.

Egyébként 10 000 emberből jó ha egy felismerné hogy mi van a kezeden.


Én simán eladnám. ( Már ha hihető lenne a történet.)

A nagybácsi pont tenne rá hogy mit kezdenél vele. Normális esetben nem is egy konkrét órát küldött volna, ahol se a márkába se típusba nem lenne beleszólásod, hanem pénzt.

2021. szept. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%

"hogy egy ilyen kütyü szarért üssenek le."

Aki ezért leütne az fel sem ismeri ezt az órát, nem tudja megkülönböztetni egy 10 000 Ft-is divatórától.

2021. szept. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
65%

Én se hordanám. maximum csak olyan alkalmakon amikor az ember amúgy is puccosabban ki van öltözve. De a sima hétköznapokon biztos nem.


Bakker ezért már egy tök fain autót lehet kapni használtan..

2021. szept. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
58%
Én akkor sem hordanék ilyet, ha én dolgoztam volna meg érte (már az áráért). Mivel aligha tud ténylegesen többet, mint egy száz eurós óra, csak státuszszimbólumként működne (és akként is használják), ami sem nálad, sem nálam nem is tükrözné a valóságot.
2021. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
52%
nem. Egyrészt nem tetszik, másrészt a pénzre nagyobb szükségem volna.. így eladnám és betörleszteném a lakásomba.
2021. szept. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
56%
Én is rögtön eladnám és menne a pénz tartalékba.
2021. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem akarod hordani, ne hordd. De szerintem azért tartsd meg, max. ha nagyon pénzszűkébe kerülsz, akkor add el vegső megdásként.
2021. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
*megoldásként
2021. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

Csak nem bírod elengedni ezeket az órás kérdéseket.

Nekem kicsit túl snassz, ha nem lehetne eladni akkor egy-egy alkalommal hordanám, pl üzleti vacsora és hasonlók, de inkább próbálnám állagmegóvni. Nem biztos, hogy jó befektetés, de hátha

2021. szept. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!