Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vajon egy magyar ember is...

Vajon egy magyar ember is lehet olyan híres, mint pl. Egy Dwayne Johnson, vagy mint egy Cristiano Ronaldo, vagy bármiféle egyéb híresebb ember?

Figyelt kérdés

2021. okt. 15. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Volt már elég sok világhírű magyar ember a történelemben, csak ők nem nagyarcú/egoista színészek/sportolók voltak, hanem tudósok, akik valóban tettek valamit az emberiségért.
2021. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Pl Palvin Barbika 😀
2021. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, voltak híres magyarok. Színészek is. PL: Lugosi Béla.

Gábor Zsazsa

Lukács Pál (neki csillaga is van Hollywoodban)

Csupó Gábor

2021. okt. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sárközi a francia államfői székig vitte, Rubik Ernőt a világon mindenhol ismerik.
2021. okt. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Puskás Ferenc
2021. okt. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

Ők olyan ismert "jellegzetes" emberek, amilyen jelenleg magyarban nincs.

Palvin, meg egy két régebbi sportoló vagy hasonló híres bizonyos körökben, de nem világszinten.

2021. okt. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

4-nek.

Rubik Ernőről jut eszembe.

17 évvel ezelőtt amikor kijöttem Angliába egy szót sem tudtam angolul, így beíratkoztam egy angol nyelviskolába. Amikor már eljutottunk arra a szintre, hogy rövid , egyszerű mondatokat is képesek voltunk mondani, Pl: Kedvenc színem, filmem, ételem stb. A tanárnő megkérte a tanulókat, hogy mondjanak saját nemzetiségű híres embereket vagy épületet, vagy eseményt. Olyan amit mindenki ismer vagy tud.

Voltak brazilok. Mesélték a híres karnevált a Krisztus szobrot, Pelét stb. Volt lengyel, volt kínai is, és ott voltam én a magyar lány. Először Puskás Öcsit mondtam. Mindenki tudta ki ő. (Brazilok egyenesen imádják) Majd mondtam a C vitamin feltalálóját Szent-Györgyi Albertet. Volt aki tudta volt aki nem. Mondom magamban akkor valami egyszerűt- Rubik kocka feltalálója Ernő Rubik. Mindenki tudta mi az a Rubik kocka, de az angol tanárnő kedvesen kijavított, hogy az nem magyar találmány, hanem francia. Kevéske angol tudással de leálltam vele vitatkozni. Oké, google kinyit, beírja a tanárnő a Rubik kockát. Majd pislog, és ÓÓÓ sorry.. nem is sejtettem, hogy magyar találmány.. megint tanultam valamit..Kicsit (nagyon) megsértődtem. Mondom neki Hologramot sem az angolok vagy franciák találták fel. Magyar tudós Gábor Dénes volt. De itt már a tanárnő is megsértődött, mert magyarázott nekem valami olyasmit, hogy lehet kulturálodnom kéne a londoni british múzeumban, hogy ki mit talált fel. Életemben először sajnáltam, hogy ott akkor nem tudtam társalgási szinten angolul beszélni. Olyan örömmel mondtam volna, hogy ti angolok csak mások találmányait lopjátok, vagy megszálltok országokat és kizsákmányoltátok.(lásd India, vagy Hongkong) Ezért volt Anglia nagyhatalom..De talán jobb is, hogy nem tudtam akkor még angolul. Egyébként többet nem mentem az órájára.

2021. okt. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

Mo.-n mindenki tud híres lenni legalább 15 percre is. Gondolj bele, művel valami nagyon negatív dolgot, ő lesz a sztár, az áldozat meg elsiklik mellette...

Mo. így működik.

2021. okt. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyszer láttam a rockot, poénból mondtam neki tegye fel a kezét, nekem akart jönni, lefogták a haverjai, bár nyertem volna, 8 év muqy thai
2021. okt. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
7-es, ez tetszett! Bár kár volt felhúznod magad ezen, inkább mosolyogtál volna, mennyivel többet tudsz nála.
2021. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!