Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit válaszoljak erre a kérdésre?

Mit válaszoljak erre a kérdésre?

Figyelt kérdés
Van, hogy szóbajön, hány testvérem van. Többek között van egy, aki már nincs köztünk. Nagyon nehéz azt mondani, hogy kettő, és őt kihagyni. Ugyanakkor azt sem tudom mondani, hogy három. Ha megemlítem, hogy volt még egy, akkor pedig kínos helyzetbe hozom azt, akivel beszélek, mégsem szeretném "letagadni" a testvéremet. Szeretném természetesen kezelni, de ma már ez nem az, sokan nem tudnak mit mondani. Mi lenne a jó válasz?
2021. okt. 25. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg négyen voltunk testvérek, már csak hárman vagyunk sajnos.


Ha te természetesen állsz hozzá, tudsz róla semleges hangon beszélni, ahogy az élőkről, akkor a beszélgetőpartneredet sem hozod kínos helyzetbe vele, maximum annyit mond, hogy részvét, vagy bocsánat nem tudtam.

2021. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy, aki még él. Róla szoktam beszélni. Aki már nem él, annak arról beszélek, akit jobban ismerek.
2021. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
51%
A jó válasz az ha azt mondod, hogy két testvéred van. Ha megkérdezik akkor úgy sem tudják, hogy volt egy harmadik is. Meghát már nem is lényeges. Valószínűleg még nem tudtad eléggé elfelejteni, de ez majd idővel változik.
2021. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha olyannal beszélsz, akivel nem akarod ezt az egészet megosztani, vagy olyan a helyzet, hogy nem "illik oda" egy ilyen mélyebb téma, ott mondd azt, hogy kettő van, ha nehezedre esik is. Legalábbis én így csinálnám.
2021. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azt elfelejtettem leírni, hogy ez azért is vált ki nagyobb csöndet, mert én még csak 24 éves vagyok, a testvérem is csak 28 lenne. Persze nem tudtam még elfelejteni, de soha nem is fogom tudni. Igaz, hogy nekik nem lényeges, csak úgy érzem, megsértem az emlékét. Lehet, hogy butaság.

2021. okt. 25. 14:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a kérdés úgy szól, hogy hány testvéred VAN, jogosan mondasz kettőt. Nem kell ezt túlbonyolítani!
2021. okt. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem felszines tarsalgasnal folosleges futolag emliteni a halalat. Igaz, eleg intim kerdes szerintem. De ha futolag hangzik el, rossz erzessel vagy ezt, vagy azt a szamot mondanam, a masik bele sem fog gondolni.

Mikor azt mondja valaki, es a szuleid? Akkor sem kell halalra, valasra, szingli anyukara kiterni, ha nincs melyebb kerdes, szerintem hagyni kell. Utana meg mindig elmondhatod, ha szoba kerul. Az emberek nem azert kerdeznek, hogy mindent megtudjanak.

2021. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!