Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyhogy keresztény vagyok és...

Hogyhogy keresztény vagyok és nem jellemez az antiszemitizmus és az iszlamofóbia, de LMBTQ+-ellenes vagyok és vannak előítéletem a cigányokkal?

Figyelt kérdés

Mélyen (de nem bigottan) vallásos keresztény vagyok. Vannak zsidó nemzetiségű és a judaizmust is gyakorló barátaim (ők is mélyen vallásosak, de nem bigottan), a családomban pedig vannak törökök (bár nem vér szerinti rokonok), akik muszlimok.


Tisztelem a zsidó nemzetet és a judaizmust is. Szerintem a zsidók büszkék lehetnek, az ókortól íródó történelmükre, Ábrahámtól, egészen a mai magyar nevesebb zsidókig (pl.: a Lauder család, Jichák Sámír, Avraham Stern, Leonard Cohen stb.). A zsidó kultúra (mind az ókori, mind a modern) gyönyörű, a héber szép nyelv, szépek a betűk, a zsidó irodalom is rendkívül magasröptű, a zsidó zene is világhírű (mind a modern, mind a régi), Izrael is gyönyörű ország. A kereszténységgel sok közös vonása van a judaizmusnak. Az erkölcs is nagyon hasonló. Az iszlám, a judaizmus, a kereszténység, a zoroasztrianizmus és a manicheizmus testvérvallások. Prohászka Ottokár püspökkel egyetértek abban, hogy: "Ha zsidó lennék, akkor cionista lennék". Támogatom a modern, nacionalista Izraelt.


A törököket és az arabokat is tisztelem. Gyönyörű az építészetük, a zenéjük, a nyelvük, a kultúrájuk és dicső a történelmük is. Az iszlám áll talán a legközelebb a kereszténységhez. Jézus is szerepel az iszlámban, csak mi, keresztények a Megváltót tiszteljük benne, ők pedig egy magas hitű prófétát. Máriát is tisztelik és a Koránban vannak újszövetségi történetek. Vannak magyar muszlimok is. A mecsetek is szépek belülről. A művészetük és az irodalmuk is tartalmaz remek műveket. A zenéjük szintén híres, még a nyugati világban is. A történelmük is dicső. A mai Törökországot is támogatom és egyes arab országok is példaértékűek (pl. Omán). A törökök testvéreikként tekintenek a magyarokra.


Társadalmi, emberi kérdésekben eléggé konzervatív vagyok.


Soha nem szerettem az LMBTQ+ embereket és az egész mozgalmat ellenzem. Én a vallási tanításokban hiszek, amik szerint nem normális és bűn. Ellenzem a genderizmust is. Neveztek már társaságokban homofóbnak, prűdnek, a szabad szexualitás ellen lázítónak. Ez igaz is és nyíltan fel is vállalom, ha az én véleményem értik alatta. Ellenzem az óvszert, az abortuszt és az önkielégítést is.


A romákkal volt már sajnos negatív tapasztalatom, de nem kollektíven ítélem el őket. Vannak rendes, dolgosak is, de ők nagyon, de nagyon kevesen vannak. Egyszer utaztam és egy részeg, cigány, kb. 9 gyerekes "anya", az alig 4 éves kisfiát annyira megverte, hogy kitört az egyik foga és vérzett. Vannak falusi rokonaim és náluk többször volt, hogy rendszeresen (mindig másik család) belopóztak az udvarra és minden mozdíthatót elloptak vagy a nyáron nyitva hagyott, kicsi fürdőszobaablakon beküldték a kisgyereket és egy csomó dolgok elloptak tőle.


Más is gondolkodik így? Miért lehet, hogy nem vagyok sem antiszemita, sem iszlamofób, keresztény vagyok és "homofób"?



2021. nov. 3. 17:10
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
93%
Miért vagy homofób? Mi az a rossz tapasztalat, ami okán az lettél?
2021. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Én a vallási előírásokat követem, ami szerint ez egy égbekiáltó bűn, undorító, rossz dolog. A Héber Tanakh, a Szent Biblia, a Korán és még rengeteg másik vallási szöveg bűnként, természetellenesként hivatkozik rá.
2021. nov. 3. 17:19
 3/46 A kérdező kommentje:
Nem ez a normális, ahogyan a vallások is gondolják, többek között az én keresztény hitem. A szentiratokat pedig szinte mindig szó szerint kell értelmezni.
2021. nov. 3. 17:20
 4/46 anonim ***** válasza:
93%
Szóval ez a keresztényi szeretet, az elfogadás? Értem. :(
2021. nov. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Nevezzük, ahogy akarjuk, Elohim, Allah, Isten, Ahura Mazdáé, karma is homofób.

Isten az embert próbálja megmenteni és szereti is, de a bűnt Isten gyűlöli és ez távol tartja az embert Istentől.

2021. nov. 3. 17:26
 6/46 anonim ***** válasza:
90%

Én is ugyanerre gondoltam, #4-es. Mondjuk inkább az, minthogy megpróbálja megtéríteni őket, mint egy bolond jehova tanúja.


Kérdező, tudtad, hogy Kölcsey nagy eséllyel vonzódott a férfiakhoz? Sose olvastál Lord Byron-tól vagy Szapphó verseket, csak mert nem heteroszexuálisak voltak? Mi értelme utálni olyan embereket, akik sose ártottak neked? Ha bűnösök voltak, majd Isten megbünteti őket (pff), neked nem szeretettel és elfogadással kéne feléjük fordulnod?

2021. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
*Mazdá
2021. nov. 3. 17:26
 8/46 anonim ***** válasza:
96%
Álszent keresztény vagy, bruh.
2021. nov. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
79%
Álkeresztény. Ha elolvastad volna a bibliát, tudnád, hogy nem beszél a homoszexualításról....
2021. nov. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
94%

Ellenzed az óvszert és az önkielégítést.


Remélem tisztában vagy vele,hogy 8 milliárdan vagyunk,és ha minden dugásból gyerek lenne,akkor úgy élnénk,mint Afrikában.

Ha nem végzel önkielégítést,akkor pedig testileg,és lelkileg is beteg leszel.


Ja,elítélni valaki azért,amiről nem tehet.


Persze mekkora bűn az,hogy valaki meleg,de az nem,amit az iszlámban tesznek a nőkkel,az nem bűn igaz?


És,ez a szeretet vallása,ugye?

2021. nov. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!