Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehet kezelni egy ilyen...

Hogy lehet kezelni egy ilyen szitut?

Figyelt kérdés
Megérkezem egy buliba ahol ismerőseim vannak. Köszönök mindenkinek, aztán leülök. Jönnek új vendégek akiket ismerek, őket már úgy üdvözlöm h nem kelek föl kezet fogni/puszit adni, csak előrehajolok. Nekem úgy tűnt, az emberek 99%-ának alap, hogy aki ránézésre 150-160 kiló, az nem fog minden alkalommal fölpattanni a fotelből. Velem így szokott lenni, nem is hagyják h kialakuljon valami kényelmetlen helyzet. Ehhez képest most találkoztam egy sráccal -ráadásul személyi edzőként dolgozik-, akit nem ismertem, és annak ellenére nem hajolt le kezet fogni, hogy látta ahogy mindenki így csinálja. Nyújtja a kezét, én is, de csak nem ér össze. Kétszer ráköszöntem nyújtott kézzel, aztán amikor már mindenki minket nézett, föl kellett küzdenem magam. Barátnője ugyanez, miután visszaültem lihegni, odajön és hangosan mondja h „szia, nem kell ám fölállnod ha nem bírsz”, mindenki hallja.

2021. nov. 14. 07:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy ha nem ismered, akkor alap illemszabály lenne (bár amúgy is) hogy felkelsz és nem ülve mutatkozol be. Az ismerőseid tudják, hogy lusta vagy (az hogy elhízott nem ok a lustaságra) A bunkó te voltál, mert elvártad az idegentől, hogy álljon be a sorba, ahogy a haverok is... Jól tette, hogy nem. Ha pedig téged zavar az, hogy kövér vagy, tegyél ellene. A lustaság ellen is. Ennyi.
2021. nov. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Fel kellett volna már az elején állnod.

"Nekem úgy tűnt, az emberek 99%-ának alap, hogy aki ránézésre 150-160 kiló, az nem fog minden alkalommal fölpattanni a fotelből."

Szerintem ez senkinek sem alap, egyszerűen a te baráti köröd szokta meg, hogy kövér vagy és lusta. Az emberek többsége első bemutatkozáskor felállnak és rendesen megrázzák az ember kezét és bemutatkoznak.

"Nem kell ám fölállnod, ha nem bírsz"- ezt meg nem is értem, ha előtte elvileg felálltál köszönni, akkor minek mondta megint. Ha akkor mondja, mikor még csak "nyújtózkodtàl", akkor teljesen érthető, nincs benne semmi, de utàna???

2021. nov. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy a farkad látod még a hasadtól, vagy meg tudod fogni?
2021. nov. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Fura, én pont fordítva látom. Ők hoztak kényelmetlen helyzetbe (fizikailag is), én megalázónak éreztem. Sportolóktól nem ezt vártam volna.
2021. nov. 14. 08:08
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Ha minden alkalommal felállnál köszönni, akkor pár kilóval kevesebb lennél. Ilyen fokú lustaság és bunkóság elég ritka így együtt is.
2021. nov. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
de bemutatkozáshoz illik felállni
2021. nov. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kézfogáshoz márpedig feláll az ember. Ha nem, akkor nem a másik fél a bunkó.
2021. nov. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#5 ha minden alkalommal fölállnék egy buliban ahova hamar érkeztem, szerintem egy óra után ki is dőlnék. Addig meg izzadnék mint a ló, szerintem ez nem elvárható az én súlyommal.
2021. nov. 14. 08:44
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
te komolyan egy troll vagy?
2021. nov. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
#3as vagyok, megkaptam a leveled kérdező és igen, még mindig úgy gondolom, hogy nálad van a hiba. Konkrétan úgy viselkedsz, mint aki elvárja, hogy szolgálják ki, mert kövér és ha valaki nincs tekintettel a súlyodra, akkor megbántódsz. Még az idős, vén emberkék is képesek felmászni egy-egy ilyen esetnél, de az, hogy te elvárod, hogy a csajok is hajoljanak le hozzád puszit adni, mert egy kövér disznó vagy és nem bírsz felállni szerintem nagyon gáz. Máskor ne ülj, akkor addig le, ha annyira nem tudsz felàllni, vagy csak dőlj a falnak, vagy ülj, "magasabb" helyre, ahonnan könnyebb neked felállni.
2021. nov. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!