Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha a nő nem...

Mit tegyek, ha a nő nem nyújtja a kezét kézfogáshoz?

Figyelt kérdés

Az etikett szerint a nőnek kell ekzet nyújtania. ha férfi nyújtja előre az súlyos udvariatlanság a nőre nézve.

Azon gondolkodtam, hogy mi van ha egy társaságban minden férfi taggal sorra kezet fogok, de egy nőhöz érek és ő nem nyújtja a kezét, hanem csak áll. Én nem nyújthatom, azzal megbántom. Ilyenkor mi van?


2021. dec. 14. 23:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%

ilyenkor az van, hogy a magyarok valamiért képtelenek megtanítani a kölykeiket kezet fogni... ez országos probléma, hogy a magyar nőknek fogalmuk sincs róla hogyan kéne kezet fogni. ilyenkor adok hálát az apámnak, aki a német rokonság miatt minket eleve nyugati standardek szerint neveltetett. (nő vagyok, egyike a keveseknek, akik tudnak is kezet fogni, nagyon praktikus egyrészt, hogy nem kell félidegen haverokat megölelgetni, nagyon gáz másrészt, hogy egyetlen lánnyal sem sikerül normálisan bemutatkoznunk)

ha nem tud kezet fogni, akkor nincs kézfogás. így járt, megnevelni úgysem tudod. hülyén néz ki, ha a nőnemű embereknél megszakad a kézfogássor, de nem tarthatsz neki illemtanórát, nem vagy az apja sajnos.

2021. dec. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Persze én ezt értem, de akkor is. Én alapból nem tehetem meg, mert engem úgy neveltek, hogy SOHA ne szegjem meg az etikett szabályait. Nem azért, mert szabályok, hanem azért, mert a másik tiszteletére szólnak. Férfiak és nők tiszteletére egyaránt. Megtisztelem ezzel a nőt, hogy nem nyújtom a kezemet neki mint valami szajhának.
2021. dec. 14. 23:54
 3/26 A kérdező kommentje:
Volt már olyan randim ahol azon sértődött meg egy lány, hogy mindkettőnk számára ismeretlen étterembe előre mentem be és tartottam neki az ajtót. Meglepődtem nagyon, de azért ilyen barátnő kell a francnak, legalább nem került sokba.
2021. dec. 14. 23:55
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Akkor nem fogtok kezet! Ez egy probléma? De jó neked!
2021. dec. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
És akkor mi van, ha egy "feminista pcsa", akit te műveletlensége okán te elvből elutasítasz, undorítónak tart? Na döntsd már el, hogy akkor most lebecsülőd az illetőt, és ebből alapvetően következőleg a legkevésbé se számít neked a véleménye, vagy azon izgatod magad, hogy mit gondol rólad, de ebben az esetben, sajna, nem mondhatod el magadról, hogy számodra ő nem létezik.
2021. dec. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%
Tipikus hogy mindig a legnagyobb nőgyűlölők magyaráznak a tiszteletről.
2021. dec. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
En szoktam nyujtani meg senki se sertodott meg. Fogalmuk sincs errol a "szabalyrol" Am meg kitizgat
2021. dec. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Én ha nő lennék és így járnék, hogy a sorban csak én maradtam ki a kézfogásból, nagyon elgondolkodnék, hogy ez miért történhetett, és ha magamról nem jönnék rá, kiírnék ide egy kérdést és ha szerencsém van fel is világosítana valaki, hogy az etikett miatt volt. Ha nem, hát akkor meg hülyén halok meg. Amúgy férfi vagyok, és én is ismertem az etikett ezen szabályát, de én nem veszem ilyen szigorúan mint te. Inkább csak mint ajánlás. A mai világban sok dolog kiveszőben van, és nem várhatok el mindent mindenkitől, hogy ismerjen. Ahhoz már túl más világot élünk, mint mondjuk száz éve...


29/F

2021. dec. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%
En errol igy ilyen pontosan nokent eloszor kozepiskolaban hallottam, viselkedeskultura oran. Arrol is, hogy a nonek lefele tartva, finoman kell a kezet nyujtania. Otthon csak annyit tanultam, hogy mindig illik kezet fogni, ha nyujtjak, kinek kell eloszor meg minden, kiveve ezt. Valamiert sosem tudtam megjegyezni, nem is kerult nagyon szoba, igy hat en mindig jo ferfiasan elebe nyujtottam mindenkinek a kezem, teljesen mindegy volt a neme. Egyszer meg is jegyezte nekem egy pasas, hogy hat ez azert nagyon furcsa igy egy notol, akkoriban nem is ertettem miert mondta :D
2021. dec. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
7: hát képzeld nem így van. az elmúlt évszázadok etikettjében és viselkedéskultúrában MINDIG a nő volt a felsőbbrendő, a tilsztelni való. Minden etikett és protokoll szabály amikben meg van említve a nő arról szól, hogy a nőt hogyan segítsék meg, hogyan tiszteljék, hogyan védjék. Egyikben sincs olyan, hogy a nő tegyen valamit a férfiért. Szoval nem értem ;)
2021. dec. 15. 01:14
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!