Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Normális, hogy el akarok...

Normális, hogy el akarok költözni?

Figyelt kérdés

Még csak 17 vagyok, van még 2,5 évem a gimiből, viszont minden nap az jár a fejemben, hogy milyen jó lenne már egyedül élni, magamnak keresni a pénzt, nem járni suliba, saját magamról gondoskodni, magamnak osztani be az időm. Szeretem a szüleimet, nincs velük bajom (bár ők most válnak, nem beszélnek egymással, így minden nap érzem a feszültséget a házban, ez az egy dolog zavar). A bátyám is oké, ő 20 éves, itthon van még, egyetemista. Tehát különösebb okom nincs rá, hogy elköltözzek, mégis annyira várom már, hogy önállő legyek, ne függjek másoktól.

A barátaim szerint hülyeség, hogy nem akarok a szüleimmel élni. Anyukám szerint is. Mindig kérdezgeti, hogy hova szeretnék menni továbbtanulni, de mondom neki, hogy sehova, én dolgozni szeretnék. Ő azt mondja, biztos nem engedi, hogy ne menjek egyetemre vagy valamilyen képzésre. De én nagyon utálom a sulit. Mindenből 5-ös vagyok, nem esik nehezemre a tanulás, nem az a baj, hogy buta vagyok, hanem az, hogy elmegy vele az egész nap, a társaság sem jó, ott a sok felesleges tantárgy, a bejárás (1,5 órára van a sulim) is sok. Sokkal szívesebben mennék valami farmra dolgozni a tehenekhez, egész nap kint lenni, állatok közt lenni minimálbérért, minthogy egy iskolában üljek.

Akik ilyen korúak, mint én, ti hogy vagytok ezzel? Mikor szeretnétek elköltözni otthonról?


2021. dec. 29. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég fontos szakasza az életednek.

A gimi az nem lehet a tanulás befejezése.

Ha most továbbtanulsz, akkor lesz az életedben választási lehetőség.

Ha nem, akkor marad az, amit írtál.

Én nem igazán szeretnék úgy nekivágni az életnek, hogy csak egyetlen lehetőségem van.

2021. dec. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Normális, hogy ezt érzed, DE


Ezt kivitelezni nem olyan könnyű, ezt anyukád is jól tudja.


Ülj le egy papírral, írd össze, hogy érettségivel kb. mennyit tudnál keresni, mennyi lenne az albérlet, a rezsi, kérdezd meg anyukádat, hogy fejenként mennyi megy el kajára, öltözködésre, add hozzá a közlekedést és a szórakozás költségeit... És akkor belátod, hogy jobb ha tovább tanulsz.

2021. dec. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 L.. István ***** válasza:
74%
Azt a 2,5 évet mindenképp bírd ki, addig megváltozhat a véleményed. Arról a farmról (nálunk: tanya) dolgozásról meg szerintem nagyon romantikus elképzeléseid vannak. Mocskos, szar meló reggeltől estig hóban-fagyban kánikulában az év minden napján.
2021. dec. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy elmúltam már 17 néhány éve, de nekem is volt ilyen érzésem. Hidd el, addig van jó világ, amíg tanulsz (tudom, én sem hittem el). Egy OKJ képzéssel vagy egyetemmel több lehetőséged lesz, mint egyszerű érettségivel. Ha meg nem tetszik, továbbra is kereshetsz egy farmot dolgozni, de ha bezárod magad után a tanulás kapuját, rohadt nehéz újra kinyitni. Nem olyan finom minimálbérért dolgozni, fenttartani magadat, lakást keresni, kaja, ruházkodás, plusz azok az élmények amiket szeretnél (ha szeretnél). Én pl szeretek utazni, egy vagyon, de muszáj jó állást szereznem, hogy fedezni tudjam, ami talán egyszerűbb ha van egy diplomám (nem garancia). Nagymamám mindig mondja, hogy egy valamit nem tud senki elvenni tőled, az a tudásod. Ezért "kell" tanulni. - szerintem -
2021. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen köztem először, de csak szobát bérel e, visszagondolva nem volt a legokosabb döntés.

21 évesen költöztem saját lakasba, na az viszont életem majdnem legjobb döntése volt.


A farm meg hát... Szép szép, de de a valóság nem olyan mint a tv-ben. Ott reggeltől estig dolgozol az év minden napján.

És sok sikert olyan barátnőt találni aki szintén ott élne.

2021. dec. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Abnormális, hogy napi 3 órát utazol, ez bűn ellened. Természetes, hogy van iskola közelebb is, mért a legtávolabbiba írattak? Persze, hogy utálod az iskolát, ha így élsz. Ennyi időpocsékolással feltétlenül kollégistának kellene lenned. És hiába bagatellizálod, az otthoni elviselhetetlen hangulat (úgy se lehet élni, hogy melletted megfagy a levegő)is előidézi, hogy el akarj menekülni otthonról.

Értelmes embernek nem életcél 50 évig trágyát lapátolni.

2021. dec. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kevesen vannak, akik szívesen dolgoznának haszonállatokkal, szerintem mindenképpen jó, hogy ilyen irányú az érdeklődésed, ha tényleg komolyan írtad. Tanulni mindenképpen kellene, keress valamilyen agrárképzést, ami érdekel, és utána elhelyezkedhetsz ilyen területen, nem feltétlenül istállótakarítóként, hanem agrár szakemberként.


Hidd el, mikor Dunát lehet rekeszteni az influenszerekkel és médiaszakértőkkel, aranyat ét egy olyan ember, aki gyakorlati dolgokhoz ért. Mert egy jó ebédet mindenki szeret elfogyasztani, de az alapanyagok megtermelése már nem olyan egyszerű.

2021. dec. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 18 éves vagyok, hasonlóan érzek. Mondjuk nekem ez hamarabb eszembe jutott, 13 éves korom óta van lakáskasszám, amit elvileg 21 évesen vehetek majd ki úgy hogy hitelt is kaphatok mellé. Esti gimnáziumba járok, mellette dolgozok. Most lett meg nemrég a C kategóriás jogsim, Gki, páv

. stb.. Tavasszal leteszem az E kategóriát is és elmegyek kamionozni belföldre. Persze csak ha van olyan cég aki felvesz kezdőként, úgy hogy 21 éves koromig csak belföldön érvényes a jogsim... Ha mást nem megyek teherautózni, még azzal is jobban kereshetek majd mint jelenleg.

2021. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ilyen mezőgazdasági irányban gondolkozz továbbtanulást illetően, mert minimálbérből nem nagyon fogsz tudni elköltözni és normális színvonalon élni.
2021. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!