Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Magyarországon már nincs...

Magyarországon már nincs jövője a kocsmáknak?

Figyelt kérdés
Egyre több kocsma zár be, a vendégkörük csökken, inkább az idősebb generációk járnak még be. A fiatalabbak inkább otthoni környezetben vagy szórakozóhelyeken fogyasztanak alkoholt, ha egyáltalán akarnak. Magyarországon amúgy sincs olyan hagyományos kocsmakultúra, mint mondjuk Angliában a pubokban, amik a társasági élet részei.

2022. jan. 1. 07:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Legalább eggyel kevesebb szeszkazán hely lesz hazánkban, ahol full öntudatlanra leihatja magát az ember.
2022. jan. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Vannak kocsmák, egyik éri a másikat. Beszélgetni nem lehet, mert dübörőg a duk-duk.

Nekem a régi, budai kiskocsmák hiányoznak, kockás abrosszal, ősfás kerthelyiséggel, kulturált pincérrel, szolid élő, valcer zenével. Hagyományis, magyar ételekkel, jó borral, csapolt sörrel.Ez még a Németvölgyi úti Ezüst Ponty vendéglőben létezik. A 80-as években Óbudán, a Régi Sipos is ilyen volt, meg volt Budakeszin is.

Az angol kultúra más a pubbal. Azok kb. olyanok voltak, mint a budapesti kávéházak 45-ig. Törzshely, kkub, társasággal. Már ott is kiveszőben.

Ma már az megy, hogy ne beszélgess, vedelj, állj tovább, add át a helyed, hogy pörögjön a forgalom. A globalizmus minden lerombol, ami emberi, ami önmagában is érték, aminek kultúrája van.

2022. jan. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos nem elég zárt be. Sosem értettem miért szórakozás valakinek hányásig inni.
2022. jan. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Felénk is sorba zárnak be.

Én is úgy tervezem most a házat, hogy a fiataloknak legyen kialakítva hely, ahol tudnak szórakozni.

2022. jan. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Hol? Pesten kb minden sarkon van es sokszor be se lehet ferni..
2022. jan. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Budapesten nem tudom, hogy mi a helyzet. A falvakban már kihalófélben vannak a kocsmák, de Győrben sem sokkal jobb a helyzet. Igaz, nem sokszor voltam ilyen helyeken, de sokszor hallani, hogy a falvak már nem tudnak fenntartani ilyen intézményeket, talán az elvándorlás és a népességcsökkenés is közrejátszik ebben.
2022. jan. 1. 12:35
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Úgy fogalmaznék, hogy egy bizonyos profillal leírható kocsmák azok, amiknek nem látok túl sok jövőt. A falusi kiskocsma az pont ilyen, és szerintem egészen pontosan az elöregedés, elvándorlás az elsődleges oka ennek.

Városban a kulturáltabb, modernebb arculatú helyekre azért továbbra is járnak a fiatalok rendesen. A régi, családi ház aljában működő talponállóknak, ahová a melósok jártak munka előtt/után rutinszerűen, ott is leáldozott, azok nálunk is sorban zárnak be. Az előbbi kategóriába tartozó helyek viszont köszönik, jól vannak.

A legutóbbi felmérések szerint pedig éppen a fiatalok és az iskolázottabbak között nőtt az utóbbi években elég jelentősen az alkoholfogyasztás, szóval ahogy mondtam, azok a kocsmák, amik az ő igényeikhez szeretnének/tudnak igazodni, nincsenek rossz helyzetben.

2022. jan. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Így is sokkal több kocsma van a kelleténél.


Egyszerűen megváltoztak a szokások, régen felénk a kocsma egyben a dohánybolt, vegyesbolt, játékterem is volt. Volt 1-2 jobban felszerelt ahol játék gépezni lehetett, billiárd, csocsó volt.


De a többség csak a tipikus semmilyen üres hely ahol taj részeg emberek ülnek és piálnak.


A mai fiataloknak meg úgy általában az embereknek megnőtt az igénye akár ilyen téren is. Normális ember egyrészt nem iszik, másrészt nem ennyiből áll z élete, hogy döglik ugyanazzal a néhány emberrel a pult mellett és vedel.

2022. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk a falvakban még mindig katasztrofális a helyzet. Sokat túrázom, kisebb nagyobb településeken konkrétan nem látok józan embert 40-50 felett.


Tegnap is túráztam, Dömösnél szálltam le a buszról, még csak délután volt de már taj részegen jöttek-mentek a népek.

2022. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt tegyük hozzá, amikor iskolás voltam 90-es években akkor virágzott a fiatalok számára is a kocsmázás, diszkózás.


Akkoriban falvak, városok szélén, külterületen voltak Diszkók, falvakban volt 1-2 magasabb színvonalú kocsma ahova a fiatalabb arcok 16-18 éves kortól betévedtek és 20-on éves korosztály volt a fő célpont.


Aztán egyre inkább bekerültek-visszakerültek ezek a helyek a várásokba, belvárosba. Így mindenki felül buszra és bemegy a városba ha bulizni akar. És a kocsmázás a többségnek csak "alapozás" az estéhez.

2022. jan. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!