Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg ennyire rossz, hogy...

Tényleg ennyire rossz, hogy nekem folyton rezgő némára van állítva a telefonom?

Figyelt kérdés

Kb 3 éve van ez így nálam. Volt egy barátnőm, aki úgy rám volt akaszkodva, hogy ha nem vettem fel neki rögtön a telefont egy perc után ujra vissza hívott. Szerencsére hamar vége is lett annak.

Azóta viszont én ezt szoktam, meg utálom, hogy például àllok a létra tetején vagy tele van mind két kezem és akkor kezd el csörögni a telefon. Azt szoktam csinálni, ha látom, hogy kerestek akkor vissza hívom, amikor van rá időm.

A jelenlegi barátnőm ezt hamar megértette, én is van, hogy hívom nem veszi fel rögtön, de úgy vagyok vele, hogy majd vissza hív.

Anyám viszont az akkor is képes felhívni, ha vezetek és ha utána elmondom, hogy azért nem vettem fel mert vezettem a válasza rá, hogy miért nem állok félre.

Némelyik ember tényleg nem tudja az felfogni, hogy attól még, hogy valakinek van telefonja azt nem köteles egyből felvenni?



2022. jan. 16. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ha ilyen van?!


És szabályosan leszidnak, megsertődnek, fenyegetnek ha nem veszed fel a telefont.


Az utóbbi időben raszoktam hogy bizonyos helyekre NEM is viszem magammal.

2022. jan. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
"tudod hány ilyen van"
2022. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy vesszük.

Pl. előfordulhat, hogy hívok valakit hazaindulás előtt az irodámból. Namost, ha ő 5 perc múlva visszahív, akkor pont autót vezetek vagy buszmegállóban, táskával a kezemben, kesztyűvel a kezemen állok a baromi zajban - miközben pont olyan a téma, amit nyugodt körülmények között kellett volna megbeszélni.

Ha az illetőnek méltányolható oka van arra, hogy nem veszi fel - pl. a te esetedben a létra tetején állsz vagy festékes a kezed (ha jól értem festő-mázoló vagy) - és emiatt kergetjük egymást oda-vissza, mire mindketten ráérünk, az elfogadható. De ha nyugodt körülmények között van és föl tudná venni, akkor azért bosszús vagyok, hogy akkor hív vissza, amikor nekem nehézkes fölvenni, ÉS EGYÉBKÉNT NEKEM LENNE FONTOS.


Én azt nem értem, miért idegesít, hogy csörög, ha nem tudod fölvenni. Ha tudod, fölveszed, ha nem tudod, akkor nyugtázod, hogy amikor lehet, meg kell nézned ki hívott és vissza kell hívnod. Ez sokkal korrektebb, mintha félóránként megnézed, ki hívott, és elkezded visszahívogatni őket.

2022. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért idegesít a telefoncsörgés, mert pl anyám, ha hív ès kinyomom, mert nem alkalmas 5 perc múlva újra felhív. Harmadik után már fel szoktam venni, de mérgemben mondom magamban, hogy ajánlom, hogy valami szenzációs hír legyen, hát az esetek többségében olyan dolog szokott lenni, ami pár óra elteltével is meglehet beszélni, vagy akár ha leírja messengeren akkor is tudomásul veszem.

Szerintem ennyiben jó a mesenger, hogy olyan dolgokat amíg nem SOS hírek vagy ügyek ott letudod írni ès a másik fél nyugodt körülmények között eltudja olvasni.

2022. jan. 16. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Csak akkor veszem föl a telefont ha kedvem van hozzá. Ha valami tényleg sürgös vagy fontos, akkor ugyis ujrahív vagy sms-et ir.
2022. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Én azoknak az embereknek dugnám a seggébe a telefont akik folyton csengőhanggal használják.


Mert két opció van, vagy ott van mellette és fel tudja venni. Bár van akire még így is rá kellett szóljak, hogy vagy vegye fel, vagy nyomja ki, vagy én b..szom ki az ablakon. Mert max hangerőn üvöltve csicseregnek már a madarak az illető meg nem veszi fel mert fél, hogy kiesik a Facebookon fél órája írt sztoriból.


Másik opció, kimennek 10-20-30 percekre, trónolni a WC-re vagy csak a konyhába. Aztán 10 percekig csörög a telefon, egymás után 3x mert a hülye gyerek nem képes felfogni, hogy ha anyu az első 15 cengetésre nem vette fel, akkor a következő 150-re sem fogja.

2022. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
En kb sose veszem fel senkinek. Ritka h van kedvem hozza.. de ismernek ugyh kb mindenki ir 😀 bar sokszor eltunok 1-2 napra es azt se nezem
2022. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 15 éve van rezgőn...
2022. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi rossz! Saját, - vélhetően - megfontolt döntésed, hogy miért gondolod így jobbnak. A feleségemmel amikor megismerkedtem anno, úgy jártam, hogy elkezdett naponta (!) 20-szor hívogatni csak azért, mert unatkozott és azt gondolta, hogy 15 perc múlva már nem fogom szeretni, - azt várta, hogy ezt naponta n alkalommal "megerősítsem". Amikor megelégeltem, akkor megírtam neki sms-ben, hogy fejezze be ezt, mert azt fogja elérni ezzel, hogy elérhetetlenné teszem magam a számára huzamosabb ideig és akkor aztán hívogathat napestig. Megértette! Azóta akkor hív soron kívül, ha a hír soron kívüli minősítésű. Pl. amikor meghalt az anyukája, érthető volt, hogy keresett és megosztotta velem a szomorúságát, gyászát, de nem kell naponta 500-szor elmondanom neki, hogy én mennyire szeretem, - rendbe tettük a dolgokat, mert tudja, hogy mi van arányban a soron kívüliséggel és mi nem.
2022. jan. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

Sztem alapvetően nem baj, ha vkinek rezgőre van állítva a telefonja, amíg:

- tényleg hallja (van pár olyan ismerősöm, aki totál süket ilyen téren, és minden hívást túl későn vesznek észre)

- időben visszahívja a másikat, ha nem veszi fel

- lehet arra számítani, hogy felveszi a hívást, ha nem "vészhelyzetben" hívják (pl. meeting alatt, moziban-színházban-esküvőn stb... azért vezetés közben is remek kihangosítók vannak pl.)... az azért elég nagy parasztság tud lenni, ha vki azért nem veszi fel, mert "jujci, nekem ez most nem kényelmes", közben meg lehet, hogy éppen az út szélén fekszik az anyja / barátnője egy autóbaleset után...


Mondjuk én, főleg amióta a munka világába bekerültem, azoknak, akikkel tényleg "csevegős" viszonyban vagyunk telefonon, elmondtam, hogyha nagyon nem érek rá, úgyis ki fogom nyomni a hívást, és akkor ne hívjon újra, amíg vissza nem hívom (anyámmal egy kicsit tovább tartott megértetni, de már ő is tudja :D).

2022. jan. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!