Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha azt mondom érzelmileg...

Ha azt mondom érzelmileg rossz családból származom és apukám egy lusta alkoholista, akkor azt gondolják az emberek szegény is a családom, szegény vagyok? Ti mit gondolnátok?

Figyelt kérdés

Apukám udvari sepregető iskolában, anyukám gyári munkás. Apukám alkoholista, bár sose vert minket és eljár dolgozni legalább, de hazaér munkából és csak vedel, a szüleim állandóan veszekednek már 20+ éve és sose volt szerető családi légkör otthon. De mégse vagyunk szegények, mert a szüleim mindketten egykék és apukám pl. örökölt 2 lakást és egy fél házat, meg még a bankban néhány milliót. Apukám a 4 nagyszülőjének egyetlen unokája volt, a gyermektelen nagynénje után is örökölt. Hiába keres csak 140 ezret, ha örökölt az utóbbi néhány évben mamám és a nagynénje halála után kb. 50 millió forintot főleg ingatlanban. A nagyszüleim még normális emberek voltak, nagypapám főkönyvelő volt, mamám bankban dolgozott, a '80-as években második lakást is vettek még befektetésnek. Apukám nem tudom hogy lett ilyen lecsúszott ember, talán félrenevelték. Anyukám szülei még élnek, 80 felettiek, anya is hiába gyári munkás, ha örökölni fog egyedül egy 30 milliós városon belül lévő házat, bár remélem ez még soká lesz, mert szeretem a nagyszüleimet. Ott is papám rendőr főtiszt volt, mamám szintén bankban dolgozott. Kettejüknek van 400 ezer feletti nyugdíja, sokszor ők segítik a szüleimet pénzzel, akik amúgy egész életükben kb. hónapról hónapra éltek. A szüleim 3 szobás jó helyen lévő lakását is, amiben felnőttem, azt is két oldalról a nagyszüleim vették a szüleimnek. Illetve apukám azt mondta, hogy eladja valamelyik örökölt ingatlanát, abból ad nekem 15 milliót (nekem is van félretéve 5 millióm saját pénzem, 27 éves vagyok) és abból vegyek majd lakást magamnak a következő 1 évben. Már árulja is az ingatlant.


Elnézést, ezekkel nem dicsekedni akartam. Csak van bennem egy ilyen félelem, hogy amikor őszinte vagyok valakivel baráti, haveri körben és elmondom milyen családból származom (a szüleim nem tudták kimutatni a szeretetüket, apukám alkoholista, rossz gyerekkorom volt), akkor félek sokan azt hiszik szegény is vagyok, vagy szegény a családom. Ti mire asszociálnátok? Nyilván ezeket az anyagi dolgokat nem szoktam megosztani az emberekkel, csak egy-két nagyon régi jó barátom tudja. Ti gondolnátok egy robot-/segédmunkát végző családról, ahol függőség is jelen van, hogy amúgy örökségek miatt mégis van pénzük? Vagy azt hinnéd biztos szegények?


2022. jan. 23. 13:33
 1/4 Hanna S ***** válasza:
Szegényeknek gondolnám őket, mint szerintem a legtöbb ember,ha csak hallanék róluk. De azért meglátszik az emberek öltözködésén, hogy mennyire szegények.
2022. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak annyit mondja a szuleidrol,h alkalmazottak,sok a veszekedes otthon. Tobbet ne mondj. Ne tuntesd fel rosszabbul magad.
2022. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Te meg mindig ott vagy leragadva higy majd vajon mit mondanak az emberek. Ne érdekeljen milyennek gondolnak. Ha szegénynek hisznek akkor higgyenek annak.

Nem a te szégyened hogy apukád iszik és hogy állandóan veszekednek anyukáddal. Ez az ő szégyenük. A te életed az más, azt te magad alakíthatod. Ha a te saját életedet elszúrod, értem ezalatt hogy te is alkesz leszel és te is így viselkedsz otthon na az lesz a te szégyened.

Szerintem költözz el olyan hamar amilyen gyorsan csak tudsz, mert úgy látom hogy nagyon megvisel ez a dolog. Lépj ki ebből a közegből, hidd el sokkal jobb lesz még egyedül is mint egy stresszel téli házban. Nem azt írom hogy szakits meg a kapcsolatot a szüleiddel, hanem azt hogy élj külön tőlük. Meglátod azt a nyugalmat nem lehet felcserélni semmivel.

Kísérteni fog még a dolog, de ne hagyd hogy felülkerekedjen az életeden. Ne kesereg sokáig, nézz előre.

Amúgy meg visszatérve az ismerősöket, igazából a családod anyagi helyzete senkire se tartozik. Aki szeret az még olyannak szeressen amilyen vagy. Ne azért mert van pár háza a szüleidnek.

2022. jan. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem feltétlenül gondolnám ezt, mert hasonló körülmények közül származom, az alkoholizmus kivételével. Nem voltunk sosem gazdagok, de szegények sem. Apukám amúgy a munkájában egy ideig nem volt lusta, aztán belelustult... házimunkában mindig az volt. Érzelmileg meg kész analfabéta mindkét szülőm, ez meg nem az anyagiak függvénye, hanem személyiségé és azé, hogy őket hogy nevelték fel.
2022. jan. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!