Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehetek, ha a társasházban...

Mit tehetek, ha a társasházban az egyik lakó éjszaka nagyon hangosan hallgatja a tv-t?

Figyelt kérdés

Nem tudjuk pontosan honnan jön a hang, de van, hogy egész éjszaka! hallgatja és tényleg nagyon hangos (ki lehet érteni a szavakat stb.). Már írtam ki cetlit a lépcsőházban lévő parafatáblára, amin megkértem, hogy este 10 és reggel 6 között halkítsa le a tv-t, de valaki (valószínűleg a tettes) leszedte a papírt és nem szűnt meg a probléma. A közös képviselővel még nem is találkoztam, a szintek el vannak zárva egymástól, szóval csak a saját szinten lévő házakhoz(4 lakás/szint) tudok eljutni/csak őket ismerem (csak látásból) - nem ők a "tettesek".

Újra tenni fogok ki cetlit, de gondolom az sem lesz hatásos. Most komolyan rendőrséget kell kihívnom, ha aludni szeretnék? (12 órázok heti 4 nap - szóval nagyon felidegesít, hogy éjszaka nem lehet a saját szobámban aludni... és nem, nem tudok elköltözni.) És a legidegesítőbb, hogy csak éjszaka csinálja ezt. Egész nap nem hallani, csak a város zaját, de éjszaka, mikor kuss van a városban, ő bekapcsolja a tv-t (egy bizonyos csatornát hallgat mindig). Ha a társasház előtt elmegyek éjszaka, akkor is hallani, hogy nagyon hangos, de egyszerűen nem tudok rájönni, hogy honnan jön a zaj.



2022. febr. 2. 14:55
 1/4 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Fhú, egy barátnőm, kb így él ahogy te. Fél évig keresték ki a tettes, melyik szintről jön.

Kiderült, egy nyugdíjas néni, aki olyan süket mint az ágyú, hallgatja így, de egész nap.


Én azért írnék a közös képviselőnek, biztos nem egyedül vagy a problémával.

Tuti van valami megadott mailcím hozzá.

2022. febr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Alattunk éjjel nappal szól a tv folyamatosan, szóltunk, megkaptuk hogy azt csinál a saját lakásában amit csak akar. Ja és ő a közös képviselő :D
2022. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendőrséget ki lehet hívni vajon rájuk? Még mindig nem tudjuk pontosan ki az, de hiába írtuk ki többször, csak eltűnik a cetli. Persze van hogy annyira fáradt vagyok hogy tudok aludni, de máskor fent vagyok éjszaka 1-2ig hiába kelek fél7kor és 12 órázok, mert ő addig bömbölteti a tv-t.
2022. máj. 11. 07:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ki lehet, az éjszakai (22-06) megengedett zajszint 30-40 decibel. Na most ennél még egy régebbi hűtő is hangosabb, tehát ha érted, mit mondanak a műsorban, akkor az legalább a kétszerese (lakáson kívül is akár).

Ha megtalálják, akkor először figyelmeztetés, majd pénzbüntetés. Ezen felül vannak egyéb jogi lehetőségek is rendőrségi feljelentés / jegyző útján.

2022. jún. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!