Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek hogyhogy nem...

Az emberek hogyhogy nem háborodnak fel a vallásos zajkeltésen?

Figyelt kérdés

Említhetnénk a keresztény harangozást, ami sokszor igen hosszú és hangos. Különösen mondjuk a székesegyházaknál és nagy templomoknál, ahol egyszerre sok harangot is, hosszú ideig kongatnak. Sőt, a kolduló buddhista szerzetesek hangosítóval vonuló valakiket is, akik Buddháról kiabálnak, illetve az utcán prédikáló zoroasztriánus mágusokat is. De a judaizmus és az iszlám konkrétan kultúrát is épített köré:

https://www.youtube.com/watch?v=fUSdHB1R-W4 (A hithű zsidókat egy főimával imádságra és hálaadásra hívják reggel.)

https://www.youtube.com/shorts/od8drLLv_LM (A muszlimokat imára hívja egy müezzin.)


És mindezek fejlett országokban is előfordulnak.



2022. febr. 19. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes, hogy eddig senkinek se volt gondja azzal, amikor harangoztak, úgy látszik egyre, hülyébbek és ostobábbak lesznek az emberek.
2022. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
76%
Szerintem egyszerűen megszokták.
2022. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem zavar, amikor hangosítva prédikálnak a keresztények a keletinél. De a harangozással nem értem mi a baj. A kultúránk része.
2022. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3.

Csak a jehovások, meg a többi ilyen prédikál hangosan kint. A történelmi egyházak "csak" bömböltetik a harangot.

2022. febr. 19. 20:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!