Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kinek melyik évtized volt a...

Kinek melyik évtized volt a kedvence, melyikben szerettetek a legjobban élni?

Figyelt kérdés
Lehetőség szerint indoklást is várnék. Társadalmi közhangulat, emberek viszonyai egymáshoz, életmód, munka, pénz, szórakozási lehetőségek, technikai fejlettség, vagy akár zene, divat, filmek, bármi más irányából megközelítve.

#aranykor #történelem #évtized #mikor volt a legjobb élni #kedvenc évtized
2022. márc. 7. 03:57
A kérdező szavazást indított:
80-as évek
90-es évek
2000-es évek
2010-es évek
2020-as évek
48 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem mindnek megvolt a vonzereje.

80-as évek nekem a gyerekkorom, emiatt biztonságérzettel tölt el a gondolata (igaz, felnőttként valószínűleg nem szerettem volna a szocializmusban élni). Jók voltak a zenék is, az egész akkori popkultúra bejön azóta is.

90-es évek elején a rendszerváltás utáni szabadságérzés jött be nagyon, a vége felé a felnőttség kezdete, egyébként gimis éveim is jók voltak.

2000-es évek: hát ez olyan semmilyen, igazán csak a vége volt jó.

2010-es évek: nekem eddigi legjobb, magánéleti szempontból, plusz az is bejön, hogy a vége felé a mostani technológiai fejlettség már megvolt (nem tudom, hogy élhettem eddig okostelefon nélkül :)

2020-as évek: hát sajnos nekem eddig tragikus, COVID, háború, haláleset a családban, ezeket az eddigi éveket kihagytam volna az évtizedből :/

2022. márc. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A 2010-es évek.

Nekem pont, hogy az internet és az okostelefon miatt. Így tudok olvasgatni azokban az érdeklődési körökben, amik érdekelnek. Ha bezárnál internettel egy szobába, nem chat-elhetnék, nem hazsnálhatnék social media oldalt és gyakorin is csak tematikus témakörökbe nézhetnék bele, nos akkor is bármikor ellennék órákig.

Ezen kívül az online ügyintézés, online rendelések és bevásárlás is kellemes dolog.

Magánéletileg is életem eddigi egyetlen kiegyensúlyozott időszaka ekkorra esik, bár a 10-es évek eleje és vége (17 és 19 főleg) horror volt számomra.


Nekem a 2021 se volt rossz, semmi negatívban nem érintett a COVID, a távoktatás és a home office lehetőség mennyország volt és életem legaktívabb éve volt.

2022. márc. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, mondjuk internet már a 90-es években volt, nekem ahhoz az étvizedhez sokat hozzáad.
2022. márc. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Isti22 ***** válasza:
100%
Nyilván mindenki a fiatalkorához fog jobban vonzódni, ezért én is az 1980-as évekre emlékszem vissza a legszívesebben, de tárgyilagosan nézve most a legkényelmesebb élni.
2022. márc. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2000-es évek. Tök rendben volt az életem. Vékony, tűrhető alakú fiatal lány voltam, jól fizető állással egy multinál, aktív nyelvtudással, stabil és perspektívát is kínáló párkapcsolattal.
2022. márc. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a 90-es években még nagyon kicsi voltam, arra alig emlékszem, nem nagyon van róla emlékem. A 2000-es évek tetszettek talán a legjobban. Akkor még fiatal voltam és vidám, illetve naiv sokmindennel kapcsolatban.

Az emberek közvetlenebbek voltak egymással, mert még nem az okostelefont, meg Facebookot pötyögték, hanem személyesen találkoztak egymással. 2010-es évek. Hmmm.... Az első fele jó volt, a második fele viszont elég rossz, több szempontból. Hülyeségeket csináltam.

2016-ig szuper volt, 2017-tól viszont irány a lejtő. 2020-as évek: Vírus, lezárások, háborúk- egyszóval katasztrófa...

2022. márc. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

1980-as évek a gyerekkorom. Nagyon sokan voltunk a játszótereken, lehetett ismerkedni. Munkája mindenkinek volt állítólag. Pénz?


Édesanyám panaszkodott akkoriban, hogy nem becsülik meg eléggé a munkahelyén, hiába teljesített erején felül (és tényleg azt tette mindig!)


Egyedülálló anyaként nevelt fel. Szórakozási lehetőségei bőven voltak (engem viszonylag kicsit keveset vitt magával a felnőttek közé, lévén kiskorú voltam, de már alig emlékszem mindenre.)


Társadalmi közhangulat szempontjából az 1990-es években talán a lakosság a várakozás álláspontjára helyezkedhetett. A technikai fejlettség is eléggé magas volt, a háztartási eszközöket tekintve (konyhai gépek, mikrohullámú sütő pl. vagy szépészeti berendezések, nőknek hajsütővas.)


2000-es évek az internetkapcsolatok térhódítása, valamint a 2010-es években az okoseszközök megjelenése és elterjedése.

2022. márc. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
91-es gyerek vagyok, talán ha választanom kéne akkor a 90-es volt a kedvencem. De igazából az életben minden korszakban mást jelent a jó. Most is boldog vagyok és 94-ben is boldog voltam amikor a kedvenc kutyafüles gatyám volt rajtam. De úgy általánosságban jobbnak láttam a családom életét minden szempontból mint mostanában.
2022. márc. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a 70-es évekre szavaznék. Igen, a 80-as évek előtt is volt élet.
2022. márc. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"94-ben is boldog voltam amikor a kedvenc kutyafüles gatyám volt rajtam"

:DD

2022. márc. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!