Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Figyelmességnek vagy megszokot...

Figyelmességnek vagy megszokott formulának tekinthető a férfiak udvariassága?

Figyelt kérdés

Kinyitja az ajtót és előre enged egy idegen nőt. Ekkor ezzel a férfi azt fejezi ki, hogy figyelmet fordít a nőre vagy csupán egy jól megtanult udvariassági formula, amit gondolkodás nélkül végrehajt?

Írhattam volna több példát is, de csak ez jutott hirtelen eszembe. Remélem érthető.



2022. márc. 10. 22:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is annak lenne értelme, hogy az megy előbb, aki előbb érkezett. Inkább azt kéne nézni, kinek kell segítség, ki mozgássérült, ki van szatyrokkal, babakocsival, kisgyerekekkel. Nőként is tartom az ajtót másoknak, ez normális dolog. De előre engedni, szerintem manapság értelmetlen fontoskodás. Ugyanolyan, mint mikor tartják neked az ajtót, kaput, de te még az utca végén vagy, és loholnod kell, mert a másikra rátört a vágy, hogy jófejkedjen.
2022. márc. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!