Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerveztem egy szülinapi...

Szerveztem egy szülinapi bulit a páromnak, és megsértődtek a vendégek azon, hogy megkértük őket, hozzanak piát (mi nem tartunk itthon, ők viszont szeretnek inni). Ha ennyi elég a drámához, akkor mi lesz az esküvőn? Ott bármin meg lehet sértődni...

Figyelt kérdés
2022. márc. 17. 12:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
Nem kötelező részt venniük :)
2022. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Az esküvőre majd azért ne a vendégekkel hozass italt:)
2022. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
Ez a selejtező az esküvőre. Akivel most összevesztek, oda már nem hívjátok meg.
2022. márc. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk elég égő a vendégekkel hozatni a piát.
2022. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
73%

Én soha nem iszom, de még így sem értek veled egyet.A vendéglátás arról szól, hogy legalább minimálisan megpróbálod kielégíteni a vendégek igényeit.Amikor én hívok vendégeket ugyanúgy veszek nekik sört, bort, meg 1 üveg töményet.Aztán aki akar ihat, koccinthat.


Nekem az a kifejezetten undorító, hogy manapság már elfelejti a vendéglátó a kötelességeit.Az ajándék az persze elvárt a vendégektől, de vendégül látni a vendégeket már nem megy.Akkor minek bulit szervezni?Nem kötelező.Igaz ez ugyanúgy egy lakodalomra is.

2022. márc. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
69%
4-es, egy bulin ez teljesen rendben van. Ahány bulin voltam, legalább kétharmadában az volt a szöveg, hogy lányok egy kis süteményt, fiúk valami italt hozzanak. És az ital nemcsak alkoholt jelentett, hanem üdítőt is. Ha jól értem a kérdezőt, ők csak az alkoholt hozatnák a vendégekkel, mert azt nem tartanak, és talán nem is ismerik, mi a jó.
2022. márc. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%
Ez olyan, mintha nem lenne wc papír, mert ők csak bidét használnak.
2022. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%

#6 Ez a hozzáállás akkor elfogadható, ha van egy baráti társaság, akik megegyeznek előre, hogy csinálnak egy batyus bulit(mindenki visz ételt, italt), és akkor úgy összeülnek.

Ha valaki vendégeket hív, akkor egyértelmű, hogy meg kell őket vendégelni.Akinek ez nem egyértelmű, az ne szervezzen bulit.

2022. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Buli vagy vendégség? Tisztázni kell. És az ajándék lehet ital is. Ahány ház, annyi szokás. De hogy dráma legyen belőle?
2022. márc. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

Sose jutna eszembe vendégségbe üres kézzel menni, de biztos pislognék, ha valaki meghívna, aztán közölné, hogy ha fogyasztani akarok, vigyek magamnak. Akkor minek hív meg? Hívjon át egy kávéra, beszélgessünk pár órát és kész.

Még egyetemista korunkban a haveroktól nyilván nem vártuk el, hogy csak mert x-nél bulizunk, akkor ő állja 6-8-10 ember fogyasztását egyedül, de felnőttként szégyellném magam, ha nem tudnám mivel fogadni a vendégeimet.

2022. márc. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!