Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az aszexuálisokat mikor...

Az aszexuálisokat mikor nyomták el?

Figyelt kérdés

Kicsit fura, hogy az LMBTQ+ mozgalom magába sorolja az aszexuálisokat is. Kicsit fura, hogy ők is demonstrálnak az egyenjogúságukért, holott őket jogilag nem is lehetne egyenlőtlenné tenni. Olyan sincs, hogy "aszexfóbia". A történelemben soha nem ítélték el őket, sőt, az aszexualitás jelensége tagadhatatlanul jelen volt a szerzetességben és a papságban. De tudósok, művészek között is volt egy rakat aszexuális, akiket becsültek, például Leonardo da Vinci. Sőt, ő még aromantikus is volt mellette, mert érzelmileg sem érzett vonzalmat senki felé. Igazából már az ókorban is jelen volt társadalmi jelenségként, és akkor sem járt ezért megbélyegzés.


Mégis mi értelme akkor az egész aktivizmusnak?



2022. máj. 6. 21:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
Tök mindegy mit gondolnak rólam, igazából nem is hallottam erről, de ha így van egészségükre...én egy ideje az vagyok már, az hogy ez valakinek nem tetszik nem fogok változni miattuk. Nem érzem magam űrlénynek ez miatt. 29f
2022. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%

Annyiból van értelme hogy az LMBTQ+ magában foglal mindenkit, aki nem cisz-het, aztán Pride-on meg ezeken jönnek aktivistázkodni a többiek érdeke mellett is.

Egyébként meg nem tudom, aszex vagyok és a lehető legtávolabb szeretnék lenni az LMBTQ+ aktivista vonalától, legalább is neten.

2022. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
78%
A mai napig vannak társadalmak, ahol akaratuk ellenére házasítják ki a lánygyermekeket, köztük a leszbikus és az aszexuális lányokat is férjhez adják, akikkel aztán persze közösülniük is kell.
2022. máj. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
11%
3: szexizmus ≠ afóbia
2022. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
78%

Talán nem nyílt az elnyomás, de családban belül nagyon. Én pl. mindig megkapom hogy miért nincs soha senkim, legyen már párom stb. (Aroace vagyok, tehát aromantikus és aszexuális egyben, de ezt nem tudják a családtagjaim, egyedül anyukám és két közeli barátnőm.) Tehát ha el se mondod hogy az vagy, így is folyton kapod a nyomást hogy miért vagy egyedül és miért nem élsz rendes szexuális életet, ez teljesen egészségtelen, miért nincs párod, amikor ez a normális, hogy az embernek társa legyen. A nőgyógyászom hülyének nézett amikor 17 évesen azt mondtam hogy nem élek szexuális életet és szűz vagyok, és barátom sincs. Az ilyen apróságok számomra elegek, hogy elnyomottnak érezzem magam, persze nem sírom tele a párnám esténként ezek miatt, és nem is feltétlen veszek részt aktívan az LMBTQ+ mozgalmakban, de azért jó lenne ha egyáltalán tudnának arról az emberek, hogy ilyen is létezik, merthogy sok olyan van aki nem is tudja e fogalom létezését.

Jogilag pedig senkit nem lehetne egyenlőtlenné tenni. Talán szerencsésebbek vagyunk mint pl. a homoszexuálisok, de hidd el, nem olyan mint heteronak lenni.

2022. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
41%

Megnéztem a "definíciót", ez alapján én is az vagyok. De szerintem baromság mindennek új nevet adni. (Bocs 5ös, de ez az "aroace" inkább így hangzik mint valami légfrissítő márka)


Egyszerűen nem érdekel a párkapcsolat. Ennyi. Ettől még nem leszek lmbtq.

2022. máj. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg mindig szingli barátaim voltak és vannak. Fél nézek rájuk az onallosagukert. Ami engem illet 31 évesen kötöttem házasságot. A rokonok, ismerősök -nem mind- úgy 26, 27 éves koromig érdeklődtek. Utána megszokás, hogy én EGYEDUL vagyok. Szó sem esett róla. Akkor volt nagy csodálkozás amikor férjhez mentem. Te tényleg? Ez komoly?
2022. máj. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
83%

Da Vincinek fiúi voltak, méghozzá nem is kevés... ő pont nem volt se aromantikus, se aszexuális. Newton találóbb példa lenne. :D


Ennek a csoportnak az esetében az aktivizmus a láthatatlanság ellen szól, és informálni szeretné az embereket, hogy van ilyen, és mit takar nem olyan konkrét törvényes vagy társadalmi agresszió ellen irányul, mint ami a melegeket érte. Az aszexualitásra az átlag ember reakciója az, hogy "de ilyen nincs", hiába van rá a történelem során bőven precedens, és hiába felel meg a konzervatív párkapcsolati és családmodell a demiszexuális és demiromantikus orientációnak.


Nagyon sok aszexet nyaggat azzal a szűkebb-tágabb környezete kis túlzással érvágásig, hogy csak nem találta még meg az igazit, és nem is aszexuális. Hogy biztos beteg, hogy frigid, hogy csak csalódott, hogy netalántán molesztálták, hogy nézesse meg a hormonjait vagy menjen el pszichológushoz, mert ha nem akar senkivel dgni, az egyszerűen NEM NORMÁLIS, és meg kell javítani ezt az abnormalitást. A legjobb ördögi kör, hogy ha nem próbálta ki a szexet, akkor honnan tudja, hogy nem kívánja, ha meg kipróbálta, akkor már nem lehet aszex. :'D Állandó megkérdőjelezés, állandó kéretlen jó tanácsok és meggyógyítási szándékok. Mivel a legtöbb embernek fogalma sincs, hogy van ilyen vagy, hogy mi ez, ezért relativizálják az érintettek beszámolóit, ami komoly szorongást és egyéb mentális gondokat okozhat hosszútávon.

2022. máj. 7. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

"Da Vincinek fiúi voltak, méghozzá nem is kevés..."


Pont, hogy sehol nem írtak arról, hogy bármilyen párkapcsolata lett volna.


"Nagyon sok aszexet nyaggat azzal a szűkebb-tágabb környezete kis túlzással érvágásig"


Értem. Szóval egyesek magánéleti gondokra keresnek közéleti megoldást. Jó sok értelme van... Inkább beszélni kellene a szülővel, hogy "Anya, egyenlőre nem érzem szükségességét".

2022. máj. 7. 04:25
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

"sőt, az aszexualitás jelensége tagadhatatlanul jelen volt a szerzetességben és a papságban"

Az aszexulitás nem választató és nem egyenlő az önmegtartóztatással.

Egy pap vágyhat a szexre de tilos neki míg egy aszexet hidegen hagy vagy undorodik tőle.


És egyébként sokan tartják ezt is abnormálisnak.

2022. máj. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!