Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Budapestiek! Ezek a dolgok...

Budapestiek! Ezek a dolgok szerintetek is így vannak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok Bp-i sajnos, de ha ott vagyok akkor olyan szépnek látok mindent, éjjel szépek a fények, nagyon sok ember mászkál egész nap és éjjel is, vidéken nincsen ilyen éjszakai élet. Gyönyörű a város világítása éjjel.

Nagyon sokféle bolt van, Kisvárosban, Faluban nincs ennyi lehetőség vásárolni mert egy kisebb boltban vagy olyan helyen ahol nagyon kevés a választék nem tudok bármit megvenni, de pesten annyi bolt van ha nem kapok itt az egyikben valamit mehetek is a másikba és ott már biztos lesz olyan amit szeretnék.

Több disco, mindenféle bulik, koncertek vannak. Valahogy tényleg minden olyan különleges, vadító, izgalmas. Érdekesebbek az emberek, kedvesebbek mint a kissebb településeken élők. Nem igaz hogy bunkók a pestiek inkább a vidékiekről tudnám ezt elmondani, pesten senki nem méreget rosszmájúan.

Pesen vagy leszarnak vagy rám mosolyognak.



2022. máj. 14. 07:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Igen kb, én régen eljöttem Bp-ről, de itt vidéken rosszul érzem magam.

Itt az egyedüli szórakozása az embereknek, ha otthon hulla részegre leisszák magukat.

Meg füvet nyírnak reggeltől estig.

Egy életre elegem lett a kertes putrikból.

2022. máj. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

1-es válaszoló írásán jót nevettem...XD

"Itt az egyedüli szórakozása az embereknek, ha otthon hulla részegre leisszák magukat.

Meg füvet nyírnak reggeltől estig."

Ez nagyjából tényleg így van,én is laktam vidéken egy ideig... :)

Szóval amit ír a Kérdező,igen így mennek a dolgok Budapesten,de ehhez olyan beállítottságúnak kell lenni,hogy ezt a fajta életvitelt szeresse az ember.Itt van sok munka és viszanylag jól lehet keresni,sokan e miatt laknak Bp.-en,de ehhez fel kell venni a fővárosi ritmust.Én a Duna mellett lakom Budán egy régi társasházban,itt csend van,a szomszédok jól elvannak egymással,de nem foglalkozik senki a másik dolgaival,ami ellenkezője vidéken kicsit idegesítő.Ha valaki jól ismeri a várost,akkor még kocsival sem vészes a közlekedés,a BKV egész jól szervezett.Lehet kirándulni a hegyekben,vannak klassz kertvárosi részek,tehát összességében jó.Ha én vidékre költöznék,akkor is mindenképp kisvárosba,de semmiképp nem faluba.

Pl.Siófokon vagyok ismerős,az egy nagyon jó hely,oda mennék lakni szívesen,vagy hasonló méretű és jellegű városba.

2022. máj. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Az egy dolog, de azt tudnod kell, hogy Budapesten ezzel az jár együtt, hogy rengeteg a kötekedő, italtól vagy kábszitól magáról alig tudó szaralak is. Nem véletlenül hallasz sokkal gyakran rendőrautó szirénát Pesten, mint vidéken. Szóval ne csak az érem egyik oldalát lásd. Vidéken jóval kisebb az esélye, hogy kirabolnak, összevernek vagy megkéselnek.
2022. máj. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Pestnek is megvan a szép oldala, de én meg vidéken szeretek jobban sétálgatni este. Szerintem sokkal kellemesebb, mint a városban (persze, pár "extra" helyet leszámítva, mint a Duna-part, a Vár, a Margit-sziget stb.) Igen, a városban szép a díszkivilágítás, de falun meg sokkal természetközelibb.
2022. máj. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Elsőre igen, óriásinak és "vadítónak tűnhet". Idővel viszont az emberek vagy kinövik Budapestet is, vagy menekülnének inkább valami csendesebb helyre. Én az előbbit tapasztaltam, számomra egy idő után mintha Budapest is túl kicsi lett volna. Én onnan Londonba költöztem, ahhoz képest Budapest is olyan, mint Balatonfüred.
2022. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
Budapest egy pöcegödör.
2022. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, pont igy van, ezert se koltoznek soha haza, pedig megyeszekhelyrol koltoztem Budapestre, de eg es fold a ketto. Nekem budapest kenyelmes, de ha epp a heygekbe vagyom, azt us elerem egy oran belul.
2022. máj. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Lestat_626 válasza:

Ez tökéletesen így van, ahogy leírtad.

Gyere Pestre, itt jó lenni. :D

2022. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon csak a felszínt látod Bp-ről. Pont az nincs meg itt, ami miatt a falut szereti az ember. Legalábbis én. HOgy az emberek ismerik egymást, hogy mindenki számíthat mindenkire, de legalábbis a közvetlen szomszédaira. Igaz, hogy nincs sok munkalehetőség, de a szomszédos nagyobb városba biztos bejárhatsz. Lehetsz buszvezető vagy mozdonyvezető (a kedvenc foglalkozásom), vagy dolgozhatsz a mezőgazdaságban, lehet saját biokerted stb. És csend van, nyugalom, zöldben vagy, télen élvezheted a havat, Pesten télen csak a pocsolyákat. Pesten van élet este, azt írod. Igen, van, már pénteken elkezdődik: részegek, kezükben alkoholos palackokkal szállnak fel például a járművekre, én hétvégeken ki sem merek mozdulni otthonról. Nagyon szép Budapest, a látvány gyönyörű, de olyan prolik is laknak benne, akiket senkinek nem kívánok. Nem véletlenül menekülnek az emberek vidékre. Vásárolni el kell menni az egyik nagyobb városba, nem kell állandóan vásárolgatni. Lehet, nincs könyvtár, ahhoz is be kell menni, gondolom egy nagyobb helyre, de aki pl. szeret olvasni, az sehol nem unatkozik. Lenyírja a füvet, egy hónapban egyszer, és hétvégeken kiül a kertjébe egy árnyas fa alá, és olvas. Nekem ez a vidék. A jó levegő, a sok zöld. Imádom.
2022. máj. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok Bp-i sajnos, de ha ott vagyok akkor olyan szépnek látok mindent, éjjel szépek a fények, nagyon sok ember mászkál egész nap és éjjel is, vidéken nincsen ilyen éjszakai élet. Gyönyörű a város világítása éjjel."


Mondjuk szerintem pont azért élhetetlen egy ilyen méretű város, mert tömegnyomor van, kvázi nincs, nem lehet intim szférád.


"Nagyon sokféle bolt van, Kisvárosban, Faluban nincs ennyi lehetőség vásárolni mert egy kisebb boltban vagy olyan helyen ahol nagyon kevés a választék nem tudok bármit megvenni, de pesten annyi bolt van ha nem kapok itt az egyikben valamit mehetek is a másikba és ott már biztos lesz olyan amit szeretnék."


Háááát, nem tudom.... Budapesti vagyok sajnos, itt is egyszerűbb rendelni vagy nagy nehezen bemész a 6-ig nyitva tartó boltba. Már ha "különlegesebb" boltra gondolsz. A VIII. kerület külső részén lakom, itt gyaloglok vagy BKV-zom annyit egy boltért, mint azt egy élhető, kisebb településen tenném (ok, ott nem BKV, hanem busz/vonat).


"Több disco, mindenféle bulik, koncertek vannak. Valahogy tényleg minden olyan különleges, vadító, izgalmas. Érdekesebbek az emberek, kedvesebbek mint a kissebb településeken élők. Nem igaz hogy bunkók a pestiek inkább a vidékiekről tudnám ezt elmondani, pesten senki nem méreget rosszmájúan."


A zebrán inkább megállsz és megvárod, amíg elmennek az autók, mert nem engednek el. Amint kiteszem a lábam csodás városomból, már elegengednek.

Mindenki agresszív, idegbeteg, például ketten jönnek szembe a kétszemélyes járdán, a szemedbe bámulnak, de el nem engednek, az garantált. Oldd meg, ahogy tudod.

2022. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!