Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért félek attól mindig,hogy...

Miért félek attól mindig,hogy bántani fognak?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Mostanában történt velem egy iskolaibuszi bántalmazás amit egyszerűen nem tudok kiheverni.Felszálltam a buszra iskola után és elkezdett 2 személy kötekedni velem.Nagyon rossz és homofób dolgokat vágtak hozzám.Az egyik egy ilyen nagy kemény gyerek a másik az aki próbál olyan lenni mint ő közbe egy kis törpe akinek személyisége sincs.Ez a történés annyira megrázott pedig már lassan 2 hónapja történt.Nem tudok nyugodt lenni 1 percre se és folyton szorongok,hogy megint meg fog történni.Pl,hogy ki tudja felszállok a buszra valaki belém fog kötni ok nélkül és folyton rettegek és az jár a fejemben,hogy ,,mi lesz ha"Soha nem tudom jól érezni magam mert mindig csak erre a traumára tudok gondolni és folyton ez jár a fejemben.Hiába vagyok magas és erősnek tűnő igazából mentálisan nagyon gyenge vagyok.Tudni kell rólam,hogy ocdm és valószínűleg pure ocdm is van.Az iskolai pszichológusom azt mondta,hogy ptsd de nem tudom.És,hogy aznap biztos történt valami,ami miatt nagyon stresszes állapotba voltam és akkor hajlamosabb az ember mindent a szívére venni.Régen sokkal nagyobb iskolai bántalmazáson mentem át de egyikse ütött ennyire padlóhoz.Nagyon szeretném jól érezni magam a nyáron és szorongás,aggódás és stressz nélkül eltölteni.Tudom,hogy nem nagy dolog ami történt és másokat sokkal nagyobb baj érte de valamiért ezt nagyon,nagyon szívemre vettem.Mióta ez megtörtént folyton mindent túlgondolok és félek,hogy valaki bántani fog valamiért.

2022. jún. 2. 22:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudtok esetleg valami tanácsot adni?
2022. jún. 2. 22:19
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :))

Mindenek előtt őszintén remélem, hogy megtalálod majd azt a dolgot, ami segít előrelendülni és ha csak kicsit is, de elfelejtetni a történteket!

Amit tanácsolni tudok, az talán az, hogy keress egy olyan hobbit, ami teljesen kikapcsol és elvonja a figyelmedet, ezáltal nem fogsz annyit gondolni a fentebb említettekre!

Remélem hamarosan minden rendben lesz, kitartást!!! ❤️‍🩹

2022. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az iskolapszichológust, hogy nyáron is tarthatod-e vele a kapcsolatot, vagy ha vele nem, akkor kit, mit javasol.
2022. jún. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:
79%
Pszichológus tudna segíteni.
2022. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!