Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha teljesen a nulláról kellene...

Ha teljesen a nulláról kellene elkezdened felépíteni egy életet, barátokat szerezned, pontosan mit csinálnál?

Figyelt kérdés

Elsősorban férfiak válasza érdekel, de persze nők is írhatnak.

30+ férfi vagyok, budapesti lakos, egyedülálló... Alapvetően zárkózott személyiség, sokáig szociális fóbiás voltam, mára ezen nagyrészt túltettem magam. Home officeban dolgozom, ráadásul kicsi cég, van kb. 2 kollégám egy másik városban. Van 2 egész közeli barátom (egymást nem ismerik), akikkel lehet programokat szervezni, de nem teljesen egyezik az ízlésünk és nem is érnek rá mindig. Van még pár ismerősöm, akik szóba állnak velem, de vagy családodosok, vagy munkamániások, nem részei a mindennapi életemnek. Nekem rengeteg szabadidőm van és nem tudok vele mit kezdeni.

Most, hogy itt ez a rengeteg időm, unatkozom és kicsit nyitottabb lettem az emberek felé, megjelent bennem egy igény arra, hogy kicsit kiszínezzem az életem. Nem volna rossz egy párkapcsolat sem.


Hogy leegyszerűsítsem a kérdést, nem azt kérdezem, hogy mit tennétek a helyemben, hanem hogy ti mit tennétek, ha nem lennétek elégedettek a szociális életetekkel?

Talán egyszerűbb elképzelni, hogy egy másik városba, vagy inkább másik országba költöztök, ráadásul home officban dolgoztok, tehát a munkahely, mint lehetőség, teljesen kiesik.

Ez esetben, mit tennétek? Hol kezdenétek felépíteni a szociális életeteket? Mivel Budapesten vagyok, így könnyebben tudtok válaszolni, akár egészen konkrét dolgokat, helyeket is ajánlhattok. Sőt, talán ez vonlna legjobb.


Köszönöm a válaszokat.



2022. júl. 18. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sportolj vmit. Az a legegyszerubb. Amugy se art es haverokat is szerezhetsz. +Tinder😀
2022. júl. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hali, én 25 éves férfiként adok tanácsot:

Én a helyedben olyan sportot keresnék, ahol muszáj belépni egy csapatba, és muszáj interakcióba lépni másokkal. A tenisz erre szerintem kimondottan jó, vagy bármilyen csapatsport, mondjuk röpi, kosár, bármi.

2022. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ki kell menni külföldre, ha introvertált személyiség vagy, pláne ennyi idősen itthon nem fogsz sem barátokat sem párt találni, csak a partiállatok meg a jócsajok azok akik mindig tudnak ismerkedni, a többieket kinézik, undorító ez az ország.
2022. júl. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ülj ki egy fröccsteraszra szombat este.
2022. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nyelviskolába járnék. A nyekvtanulás amúgy is hasznos, közben megismersz egy csomó embert, akikkel lehet aztán esetleg közös programot szervezni.
2022. júl. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oda jártam. Összesen voltunk 4-en, igaz, ebből 3 lány. Hát kevésbé népszerű nyelv... Egyikük sem ismerkedni volt ott, 2 ilyen magának való volt, a harmadiknak pedig volt pasija. Igaz vele legalább időközönként szívtuk egymás vérét, bár sokat nem beszéltünk.
2022. júl. 21. 08:05
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdésben azt írtad, barátokat, ismerõsöket keresel, itt meg már arra vagy kihegyezve, hogy van pasija...


Nyilván valami gyakoribb nyelvet érdemes választani, és nem az odajárókra egy az egyben ráhajtani, inkább kialakítani egy haveri kört. Azonos nemûekkel is lehet. Akikkel aztán együtt eljárhattok rendezvényekre, vagy akik bemutathatnak aztán másokat is.

2022. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!