Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyire sok idegproblémákkal küzdő, labilis ember?

Figyelt kérdés
Valóban a dohányzásra illetve annak elvonási tüneteire vezethető vissza?

2022. szept. 14. 09:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Az egyik ok az lehet, hogy Magyarországon egymás kárára akarnak az emberek előbbre jutni. Ezért zöldebb a külföldi munka is.
2022. szept. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem azért, mert foszt ki minket a globális tőke? Mi meg egymást, úgy ahogy tudjuk?


Volt trianon, gulág, 56 és Auschwitz ("A 20. század, nem több csak egy rossz vicc." https://www.youtube.com/watch?v=q5MGPmj48A0)


Meg nézz utánna a transzgenerációs transzmissziónak, az előző generációk a sérüléseiket adják tovább a következőknek.


Dohányzást és alkoholizmust okoknak megjelölni, hát.... Szerintem azok inkább tünetek, mint okok.


Ha van türelmed, hallgasd meg: https://www.youtube.com/watch?v=N7HwHsRgnYM

2022. szept. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2 Oké, de külföldön nem tapasztalom hogy ennyi idegileg labilis ember lenne mint nálunk. Például sokat járok Németországba, de azon a környéken még veszekedni is higgadtan, halkan veszekednek nem az az idegbeteg stílusban mint itthon.
2022. szept. 14. 09:43
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

#3 Ennek több oka is lehet. A Németek sokkal jobb helyen vannak a kifosztó láncban. Ott egy utcaseprő keres annyit vagy többet, mint itt egy német érdekeltségű cégnek dolgozó mérnök.


Meg hallottam olyasmit is, hogy ők tudják, hogyan kell felépíteni egy társadalmat, hogyan kell renezetten működni. Szóval a II. világháborús Marshall segélyből fel tudtak építeni valami működő rendszert.


Ja igen, régen a kapitalisták sokkal jobban bántak a munkásokkal, mint most, mert régen féltek a kommunista konkurrenciától. (Ha szarba vették volna a munkásokat, akkor tért hódítottak volna a kommunista eszmék).

2022. szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#4 Mondjuk lehet a szocializmusnak is köze van hozzá, a kemény fegyelem elvására, a monoton munka.
2022. szept. 14. 09:54
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

#5 Igen.


Meg esetleg az is, hogy elterjesztettek olyan eszméket, hogy az anyáknak nem kell babusgatni a síró csecsemőket, mert akkor elkényeztettek lesznek.


Vannak pszichológiai irányzatok, amik azt mondják, hogy a gyermek az életének első évében érzelmileg egynek éli meg magát az anyjával.


Az is lehet szerintem, hogy a megszálló hatalmaknak gyakran célja, hogy több generációra nyomorítsák meg a megszállt országot, hogy ezáltal is könnyebben dominálhatóak legyenek.

2022. szept. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#6 Hát nem tudom, de az egykor szovjetek által megszállt területek is másak, például lengyelek vagy az osztrákok.
2022. szept. 14. 10:03
 8/21 anonim ***** válasza:

#7 Én úgy tudom, hogy a II. világháború végén az Oroszok kivonultak Ausztriából és ezt azzal indokolták meg, hogy ők nem bűnösök, mivel a Hitleri Németország megszállta őket.


Tehát a II. Világháború végétől az Osztrákok "függetlenek" voltak. Mintha vmikor a Nógrádi György mondott volna olyat, hogy folyamatosan nagy árat fiztetnek a "függetlenségükért".


Akinek van türelme az bogarászhat és validálhat: https://www.youtube.com/c/Ultrahang7/videos


A Lengyelek megint nagyon jók, onnan jön ez a kiválló kultusz film:

https://www.youtube.com/watch?v=irkfFdmE49w


És ez már kapcsolatban is van az eredeti témával, az idegbetegséggel.

2022. szept. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
#8 55-ben vonultak csak ki Ausztriából az oroszok.
2022. szept. 14. 10:12
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
Külfödön nem annyira idegbetegek, mert ott jobbak a körülmények. Azért nem kicsit számít.
2022. szept. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!