Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Észrevettétek ti is, hogy...

Észrevettétek ti is, hogy minden csoportban a rezsi vagy élelmiszer árakról megy a duma?

Figyelt kérdés
Az összes csoport ahova be vagyok lépve, a munkahelyen, a barátok között már mindenhol felmerül szinte minden nap a téma, hogy mi minden drága. Én is erről beszélek önkéntelenül is, hogy annyira rohadt dühítő. Rakják fel a képeket is 1 kg kenyér 1300, 1 l tej 600, rezsicsekk 85 ezer meg ilyenek. Másnál is mindennap ez a téma?? Normális ez? 1 éve még nem volt ilyen!

2022. szept. 19. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Egy éve még nem volt ilyen? Nem mondod!!


Az utóbbi 50 évben nem volt ilyen.

2022. szept. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Mit nem értesz?

Persze hogy nem volt szó erről 1 éve, akkor ugyanis még normális árak voltak és a rezsit sem emelték fel. Sőt a katásoknak sem kellett háromszor annyi adót fizetni. Nem vagyunk jósok, hogy 1 éve arról beszéltünk volna, ami most van.

2022. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

Nekem áramra most 40Ft-al kevesebbet hoztak ki.


Kb. 30 éve a telken korhadó fával tüzelek, évről évre több fogy, mert már majdnem szétesik. Sokan lerakónak nézik a területemet és ide hordják a lombhulladékot, favágási anyagokat a lerakó helyett. (A leöntött tujákat+fenyőfákat rühellem, de most remélem lopni fogják azt is :) )


A kenyeret 150Ft-os lisztből sütöm, tejre meg allergiás vagyok.


Remélem ezzel boldoggá tettelek.

2022. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk nem téma egyáltalán a munkahelyen.

Meg egyébként baráti társaságban sem.

(Középkorúak vagyunk nagyjából itt is ott is.)

2022. szept. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Normális embereknek van más témájuk is.
2022. szept. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Én túrázós csoportokban vagyok, ott mostanában a darázscsípés meg lódarazsak a téma.
2022. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy meg valahol érthető, hogy mindenhol ez a téma, tekintve hogy ez az a dolog amiről nem lehet lemondani, nem lehet spórolni, és mindenki megérzi.


Persze tudom ezen az oldalon mindig megvoltak a tudatosan vásárlók akik havi 30-50 ezer Forintokból bevásároltak egy hónapra de valljuk be, mindenki érzi, hogy már már röhejesen drága lett minden.


Én csináltam egy összehasonlítást, pár éve 70-80 ezrekből kihoztam a havi bevásárlást, pedig nem spóroltam. 1-2 éve 100 ezer körül volt, de simán meghívtam haverokat egy ebédre, vagy volt benne pizza rendelés, meki, minden.


Most átlag 130-150 ezrem megy el havonta a bevásárlásra, pedig igazából semmi extrát nem veszek. Amikor melegszendvicshez valót össze vásárolom és 8-10 ezrek jönnek ki akkor elgondolkozom, hogy valami nagyon félre ment itt...

2022. szept. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Keress olyan csoportokat ahol olyan emberek vannak akiknek nincsenek kiadásaik (pl tini, vagy munkanélküli+otthon lakó). Ők majd beszélnek veled mindenféléről; nem is tudnak a nagy áremelkedésekről.


Amúgy meg az emberek nyilván arról beszélnek ami éppen történik. Ment a hiszti akkor is amikor 2 éve a covidról beszéltek, ment akkor is amikor a háborúról, ment akkor is amikor a választásokról, most meg megy a rezsiről beszélgetésről is.

A világ legtermészetesebb dolga hogy arról beszélsz ami éppen történik.

Ha meg változatosságot akarsz akkor keress barátokat, akikkel tudsz ténylegesen beszélgetni, és nem csak a napi/heti 1 megosztott posztjukat látod.

2022. szept. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%

Hofi idejeben is mar errol ment a duma.....



38F incel

2022. szept. 20. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk szóba se kerül. Kollégák mérgelődnek rajta pár percig, de nem szólok a témához.

Az online tartalomban meg az a jó, hogy személyre lehet szabni. Törölj vagy kövess ki ismerősöket, kövess ki oldalakat, lépj ki csoportokból ha zavar. Az én Fb-m mémekkel, nyelvtanulással, kutyákkal és fotózással kapcsolatos tartalmakkal van tele. Politika, pénz egy szál se.

2022. szept. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!