Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rendezvényen (ha nem ismersz...

Rendezvényen (ha nem ismersz senkit) hogy kezdeményezel beszélgetést?

Figyelt kérdés

Ma voltam egy alkalmon ahol új voltam és senkit nem ismertem. (Egyesület)

Mindenki beszélgetett, volt kávé, tea stb


Hogy érdemes így odalépni egy kisebb csoporthoz? Vagy kipécézni egy-egy embert?

És utána ha ellaposodik a beszélgetést hogy lehet lelépni amikor már kínos a csend?



2022. okt. 22. 19:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
A kínos csend csak akkor alakul ki ha hagyják!
2022. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
En azzal kuszobolom ki, hogy nem jarok ilyen helyekre. 😅
2022. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én általában, ha meghallom a beszélgetés témáját, és úgy gondolom, hogy hozzá tudok szólni, akkor:"Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy beleszólok, de szerintem.... Amúgy XY vagyok örülök." Kínos csendnél: "Örülök, hogy megismertelek, körbenézek még egy kicsit, remélem még összefutunk"
2022. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Csá! Vidéki vagy?
2022. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

4#!

A vidéki emberek sokkal természetesebbek, könnyeden társalgásba elegyednek megnyerő emberekkel ismeretlen, idegen emberekkel.

Intlligensebbek az ilyen szegény “levidékiző” belpesti proletároknál. 🙂

2022. okt. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon egyszerű ilyen alkalommal idegenekkel elbeszélgetni, hiszen adott a téma. Ha úgy alakul, a fehér asztalnál , egy pohár bor, pogácsa mellett, aki egyedül van, odalépek, bemutatkozom, elmondom a benyomásaimat, kérdezem, hogy vajon jól gondolom-e, stb. Adja magát a beszélgetés . Észre lehet venni, ha ellaposodna, már előtte megköszönöm a beszélgetést, örülök, hogy megismerhettem, s tovább lépek. Persze, akik az interneten élik az életük java részét, nemvtapasztalják meg a valós emberi kapcsolatépítést, kezdeményezést, tapintatot, a metakommunikáció árnyalatait.

Sosem késő.

Élj a valóságban!

2022. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha 15 évvel ezelőtt kérdeztél vol a azt válaszoltam volna hogy nem igazán tudok kezdeményezni senkivel beszélgetést. Ma már simán tudok ha az nem egy kifelyezetten negatív dog. Pl ha valakin látom hogy húzza az orrát és csak panaszkodik vagy csak pletykál akkor ahhoz nem tudok mit hozzászólni. De egy egyszerű bájcsevejt simán. Gondolj arra hogy más se érzi magát jól ezekben a szitukban. Ha éppen unatkozol akkor menj enni. Úgyis ott lesz valaki aki enni megy és akkor vele fogsz pár szót beszélgetni. Dicsérd meg a sütit vagy a kávét és máris elindult egy beszélgetés.
2022. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
65%
Cső vazze kő kóla?
2022. okt. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ. Mondjuk én nem akarok állandóan beszélgetni. Ha olyan a társaság, akkor úgyis beszélgetünk, ha meg nem, akkor sincs semmi.
2022. okt. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem azért nem tudom ezeket mert az interneten élek. (Fent valaki mondta)

Hanem mert autista vagyok.

2022. okt. 22. 20:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!