Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hová tűntek az emberek mindenh...

Hová tűntek az emberek mindenhonnan?

Figyelt kérdés
Nyilván nem a Budapestieknek fog ez feltűnni, mert ott tele van turistával minden. De egyszerűen döbbenet, mennyire megcsappant az emberek mennyisége a kisvárosok, falvak utcáin, akár a 10 évvel ezelőtti állapotokhoz képest, nemhogy a 20-30-40 évvel ezelőttihez képest. Egy 12 ezer fős kisvárosban élek, és gyerekkoromban tele voltak az utcák, volt élet még hétköznap is, nemhogy hétvégén. Szombat esténként csak úgy rajzottak az emberek az utcákon, még este 11-kor is. Pörögtek a szórakozóhelyek, a kocsmák, a kajáldák, volt, hogy az utcáig kiért a sor, olyan sokan vártak a hamburgerezőnél. Sok hely hajnali 5-ig nyitva volt, mert egyszerűen ki volt használva. Ma semmi. Összehasonlítva, 15 éve még közel 40 kocsma volt aktív a városban, ma alig tudok 10-15 darabot összeszámolni, azok is általában legkésőbb este 7-re bezárnak, MÉG HÉTVÉGÉN IS, talán 1-2 hely van az egész városba, ami éjfél után is nyitva van még. Lehet mondani, hogy az emberek elköltöztek külföldre, de ENNYIEN? Ez nem ad választ, ha mondjuk minden tizedik ember kiköltözött külföldre, az még nem ok arra, hogy negyed annyira se pörög a város, mint annó. Az sem indok, hogy az embereknek "nincs pénze". Magyarországon élünk, az embereknek sose volt pénze... De kocsmázásra, bulira még a semmiből is tellett mindenkinek, ezt jól tudjuk. Más is tapasztal hasonlókat, ahol él? Hogy egyszerűen nincs esti élet?

2022. okt. 24. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Hasonló van velem is, bár én 20 ezres városban élek, mentem a legjobb barátommal pizzázni, és full üres volt a város szombat délután.
2022. okt. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért lehet, mert egyrészt vagy az országon belül elmentek máshova lakni, vagy külföldre, meg a mostani válság is közrejátszhat, hogy nem nagyon mernek az emberek, főleg vidéken költekezni. Egy ilyen helyzetben meg sok ember mentálisan se lehet jó passzban.
2022. okt. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ugyanez nálunk is (kb. 6 ezres város).
2022. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Én Budapesten élek, de itt is tapasztalom. Természetesen nem jó pár belvárosi helyen, ahová visszajött a sok turista, de egyes ismerős koncerteken és helyeken, ahova sokat járok, anno jóval többen voltunk. A Covid elindított egy folyamatot, amit tetéz a mostani drasztikus áremelkedés, én jórészt ennek tulajdonítom.
2022. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

A normálisabb szórakozóhelyek sorban zártak be egymás után. Régebben ha éjfél körül mentél az utcán még volt élet, ma már este 8-9 után egy lelket sem látni.

Én is erre gondolok, a kisvárosok kihaltak, az emberek zárkózottabbak lettek

2022. okt. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Manapság ha valaki szórakozni akar azt megteheti otthon is. Filmek vannak minden mennyiségben, kaját, piát lehet venni amilyet csak akarsz, rendelhetsz is bármit amire csak van pénzed. Ki sem kell mozdulnod, hogy jól érezd magad. Sokan a Covid miatti lezárások idején ezt szokták meg. Ma már sokan akiknek olyan a munkájuk, még a munka miatt sem mozdulnak ki, mert megoldják home office-ban.

Arról nem is beszélve, hogy sokan egyre kevesebbet költenek szórakozásra az egyre dráguló szolgáltatások miatt. Ha valakinek lejjebb kell adni az igényeiből akkor az a szórakozásnál, és a hanyagolható dolgoknál fogja kezdeni. És igen, az is szerepet játszik, hogy sokan oda költöznek ahol lesz munkájuk, vagy nagyobb városba, vagy külföldre.

2022. okt. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Nalunk tomeg van allandoan
2022. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20 éve a járásban volt kb. 70 kocsma. Ma kb. 10-15. Abban is a megszokott 1-2 vendég van. Én egy 2200 fős faluban lakom, és 20 éve volt 6 kocsma, ma 0. A szomszédos falvakban 1-2, de sokban 1 sincs. 30 éve nagy közösségi élet volt, most a megyeszékhely is ki van halva estére.
2023. máj. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!