Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A sok bulimániás ember miért...

A sok bulimániás ember miért nem képes elfogadni, hogy nem mindenki ugyanolyan?

Figyelt kérdés

Az rendben van, hogy a fiatal(~15-30) korosztály nagy része alig tudja elképzelni az életét rendszeres bulizás nélkül, de miért kell erőszakosan ráerőltetni ezt a felfogást azokra, akik ebből nem kérnek?


Már szabályosan hányingerem van attól, amikor valaki olyanokkal jön, hogy "nem éled ki magad, pedig most vagy fiatal", "meg fogod bánni!!444", "megkeseredett leszel", és amikor elmagyaráznám, hogy engem egész más dolgok ugyanolyan boldoggá tudnak tenni, mint - gondolom - mást mondjuk a bulizás, akkor olyan érzésem van, mintha alig értene valaki. Két külön világ, és nincsenek közös pontok. Azt látom, hogy ez a többség (legyen szó családról vagy ismerősökről, mindenhol előfordul) az introvertált, magányos tevékenységeket is élvező emberekbe ott rúg bele, ahol csak tud, és sokan tényleg keresik a megerősítést, hogy elkönyvelhessék: aki otthon is feltalálja magát, az bizony lúzer, és le kell nézni.


Nekem semmi bajom nem lenne azokkal, akik buliznak, mindenki azt csinál, amit akar, úgyhogy ez a tolakodó, ízléstelen agresszivitás teljesen egyoldalú. Más is találkozik ezzel, vagy csak én? Mi az oka?



2022. nov. 11. 14:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Én is ezzel találkoztam, aztán rájöttem, hogy igazuk volt.
2022. nov. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Kólauborkával ***** válasza:
89%

Én fiatalkoromban kibuliztam magam, 31 évesen már vagy 7 éve nem voltam bulizni, nem is kérek belőle, pl.: matekozni kb 1 hét mire visszaáll az agyam a lendületes, logikus gondolkozásba egy erős berúgás után, mi értelme? Gondolom nem csak a matek, hanem egyéb képességek is látványosan romlanak, én erre figyeltem fel. Csak ne törődj velük.

Nekem is vannak barátaim akik buliznak, megszokták, hogy nem járok, inkább ők járnak hozzám.

A baszogatást (amiből értelmes embertől nem kapsz) azt meg figyelmen kívül kell hagyni.

Egyébként ha sohasem buliztál, akkor feltétlenül menj el, egy fèlàjult 40èves sokkal rondàbb ès màsnaposabb, mint egy 20 èves…

2022. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is van olyan ismerősöm, aki ilyen visszavonult jókislány volt, már bánja 50 evesen.
2022. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Mert barmok.


Még évekkel ezelőtt egyszer beszéltem valakivel egy péntek esti műsorról. Na, neki annyi jött le az egészből, hogy mekkora lúzer vagyok, hogy én bármikor is PÉNTEK ESTE otthon vagyok.

Aztán egy másiktól hallottam, hogy milyen ciki, aki SZOMBAT ESTE otthon van.


Na, mondom magamban, a végén a hét össze napját ellővik, szóval inkább nem beszélek a magánéletemről...


Nekem ebben az a fura, hogy sosem értettem, mi ez a bulizás, amiről beszélnek. Mit csinálnak ott, milyen aktív tevékenységet fed le ez az egész?

Aztán voltam egy pár buli, és rájöttem, hogy az égvilágon semmi nem történik. Ha kivesszük a hangos zenét és az alkoholt, akkor végeredményben ugyanaz, mint amit az ember a amúgy más emberekkel csinál.

2022. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Kólauborkával ***** válasza:
9%
Ráadàsul tapasztalat: a kapcsolati tökèd nagy rèszét bulikon ismered meg. Amennyiben ki maradsz ebböl úgy nagyon sok lehetöségtöl fosztod meg magad a jövöben, akár munka, akár egyéb elörelépési szempontból.
2022. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Milyen kedves ismeroseid vannak kerdezo. Kik mondjak ezt neked? :D

Valogasd meg jobban a barataid akkor.


En se voltam soha egy nagy bulikiralyno, azert kb 2-3 havonta egyszer eljartam 23 eves koromig, de azota eltelt 3 ev, nem vagyom ra.


Nekem is van mindenfele ismerosom, olyan is, aki imad bulizni es 35 evesen is minden heten ott vereti valahol, de olyan is van, aki meg eleteben nem volt szorakozohelyen, mert nem erdekli a dolog.

Es megferunk egymas mellett, mert nem ez hataroz meg minket :)

Szoval tenyleg csak azt tudom mondani, hogy vagd ki a mergezo embereket az eletedbol es elj ugy, ahogy te akarsz; mert ennek igy nincs ertelme.

2022. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

29 éves vagyok.

Kb 19 éves koromban volt utoljára, hogy bszogattak, hogy "gyeremárbulizniii"

Rossz a közeged. Nem azzal van gond, hogy "a bulizósok nem értenek meg" hanem azzal van gond, hogy a barátaidnak hívott egyének nem figylenek rád.

2022. nov. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Már én is eléggé megbántam. Azt nem hogy nem ittam magam hányásig. Csak a sört szeretem de abból sem innék annyit. Inkább azt bánom hogy sosem volt közöm a nőkhöz. Szerintem ez nagy baj ha már most bánom ezt. Ha már most ennyire bánom akkor mi lesz 50 évesen? Világot sem láttam meg a nők ki maradtak ezt a kettőt nagyon bánom. Viszont nem vagyok sikeres ember, szegényen ezt nehéz lesz pótolni de valamit tenni kell az biztos. Semmi kedvem 50 évesen kapu zárási pánikot kapni család mellett ( ha tegyük fel lenne). Csak szegényen mindezt nehéz már pótolni, de sokat gondolkodom rajta mit kellene tenni. Ráadásul lehet el akarnak vinni meghalni háborúba én meg olyan hülye voltam nem is éltem semmi. Még rosszabb érzéseim támadnak.
2022. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Én is szobanövény voltam 22 éves koromig. Elbaszott évek. Aztán kinyílt előttem a világ. Nemcsak szociális/magánéleti szempontból fontos ez. A karrieremben rengeteget köszönhetek annak, hogy ismertem a jó embereket. Jobban áramlik az információ is, időben tudtam jó lehetőségekről. Egy házibuliban találtam meg a témavezetőmet is, aki bejuttatott doktorira a témájával. :D Visszagondolva persze, jó volt minden este bekuckózni, kipipálni egy újabb könyvet vagy sorozatot a listáról, megmászni a közeli hegyet ezredszerre, fórumozgatni, kutatgatni, tanulgatni, edzeni - heti 4-5 nap most is így teszek :) De kurvára szomorú és szánalmas csak erre eltolni egy egész életet (mármint a saját életemet, másé felett nem török pálcát).
2022. nov. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ah én néha megtörném az introvertált megszokást nagy ritkán, de nem nagyon van rá lehetőségem.
2022. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!