Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A light édesítőszeres üdítőket...

A light édesítőszeres üdítőket amiben 0-7 kalória szokott lenni általában miért mondják nagyon károsnak?

Figyelt kérdés

2022. dec. 1. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Mert szoronganak az emberek.

A klímaszorongás egyik narrativája. Mint pl. a kutya nem lehet kint, a bio dolgok a jók, a vegán étrend a nyerő, ne vegyél műanyag szívószalat, zacskót, édesítőszert sem, csak a bio nádcukor. Rengeteg ilyen van, ha körbe nézel. A közösségi portálok nyomatják ezt, ezzel szorongást váltva ki az emberekben, akik olyan szinten bepörgetik saját magukat, hogy muszáj valami "szekta" szerű dologhoz kapcsolódniuk, ezzel nyugtatván a lelküket.

2022. dec. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Rákeresel bármire a neten, 2 dolgot állapítasz meg róla: nagyon egészséges/nagyon egészségtelen.
2022. dec. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem szoktam googlzni ételeket, italokat, mert így is nagyon válogatós vagyok, ha tudnék mindenről ami a számba kerül tudományos dolgokat szerintem gyorsan éhen halnék. Szóval tudományos magyarázatom nincs, de nekem migrénem van az édesítőszertől, illetve puffaszt, hasmenést, gázokat okozhat. Plusz szerintem borzalmas az ízük, egyáltalán nem finom és órákig bent marad a számban az íz.. Én ha fogyni akarok akkor inkább iszok vizet, ha meg néha megkívánok egy kólát inkább iszok normált.
2022. dec. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Az édes íz miatt a szervezet várja cukrot, de az nem jön, emiatt extra éhes leszel, és mást eszel. Ezért nem működnek hosszabb távon. Ellenben (részben) mesterséges anyagokkal vannak teli, ami soha nem túl jó.
2022. dec. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

4-esnél a pont.


És 3-asnál is. Nekem az édesítőtől olyan hányingerem van, hogy mikor kerestem a googleben, mitől lehet, azt írtam be "violent nausea".

2022. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Gyerekkorom óta cukorbeteg vagyok, több mint 40 ebbe csak édesítőszeres ételt, italt fogyasztok. Semmi bajom.


4-5, soha nem kívántam tőle édeset. Ha mégis így lett volna, max eszek/iszok még az édesítősből.

2022. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%
Semmi káros nincs bennük. Tartósítószer meg színezék gyakorlatilag minden élelmiszerben van, nem csak az üdítőkben. Az édesítőszer meg nem káros.
2022. dec. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem a patikus azt mondta, inkább egy kevés cukrot eszik, de édesítőt soha.


A méz lenne a legjobb amúgy.


Egyébként nézzetek utána. Leírták már. Édes íz hatására az inzulin felmegy a padlásra, és nem viszi le a cukor, amit vár. Egyenes út az inzulinrezisztanciához, azt meg nem nézi a kutya sem.

2022. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!