Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az a jappánoknak miért, jó...

Az a jappánoknak miért, jó hogy napi 18 órát dolgoznak önként nincs magánéletük és nem élnek nemi életet tudatosan?

Figyelt kérdés
2022. dec. 2. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Valamivel alá tudod támasztani az állításodat?
2022. dec. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Japánban az idős szomszéd néni csúnyán néz, esetleg megszól ha túl korán érsz haza este a munkából. Ők ilyenek. A munkájuk az első, fontosabb mindennél mert ez adja a megélhetésüket ami japánban elég drága és óriási versenygés folyik a jó munkákért. Ha egy apró hibát is vét az illető (pár perc késés egy nap!) már simán kirugják. Ők pontosak, precízek, rendezettek, és ezt a munkájukban is elvárják tőlük. Szinte szögmérővel mérik ki az evőpálcikák helyét az étteremben. Ja és a főnök szava "szent". Nem vicc. Egy japán kutatásban megkérdezték az emberek hogyha csak 1 embert tudnának megmenteni egy égő épületből ki lenne az: a párjuk / az anyjuk / a főnökük? A válaszadók több mint 80%-a a főnököt mondta.


És ugyebár innen vezethető le az óriási öngyilkossági ráta, a depresszió, a kialvatlanság és az alkoholizmus ami még jellemzi őket. Magánéletük szinte alig, sokan ezért szinglik bő 30-40 éves korukig. Ha nincs karriered senki vagy.

A férfiak perverzitása is innen eredhet: női használt bugyi autómata, "erotikus pincérnős" cafék, bárok, hentai, love hotelek stb stb

2022. dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

"És ugyebár innen vezethető le az óriási öngyilkossági ráta"

. Milyen óriási öngyilkossági ráta? A leggyakoribb rangsorolás a 49. helyre sorolja; Magyarország az 54.

2022. dec. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem jó nekik. Isznak, öngyilkosok, vagy halálba dolgozzák magukat.
2022. dec. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Meg egyre idősödik a társadalmuk. Állítólag néhány évszázad, és a japán nép egyszerűen el fog tűnni.
2022. dec. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

#2

Ennyi sztereotíp baromságot egy kommentben rég olvastam. Megmutattam a japán feleségemnek is, ő se tudta, hogy sírjon, vagy nevessen. :D

Kb semmi nem igaz abból, amit írtál, de kiemelek néhány példát:

A szomszéd néni le se szarja, hogy mit csinálsz, legfeljebb, ha egy 10 fős zsákfaluban élsz, ahol nincs jobb elfoglaltság, mint a szomszédokat sasolni. Az én szomszédaim (Tokióban) a nevemet se tudják, nemhogy azt, hogy mikor járok haza munkából.

Japánban a helyi törvények miatt sokkal nehezebb kirúgni valakit, mint pl Magyarországon. Pár perc késésért meg pláne. Nekem van olyan - japán - kollégám, aki minden nap késik, mégse rúgják ki. Sőt, előléptették! :D A leglustább, legtrehányabb kókler, akivel valaha együtt dolgoztam.

"Egy japán kutatásban..."

Gondolom nem tudnád linkelni ezt a kutatást, mivel nem létezik. :)

"sokan ezért szinglik bő 30-40 éves korukig"

Vagy azért, mert globális szinten (és így Japánban is) növekszik a szingli életmódot folytatók száma.

"női használt bugyi autómata"

Ezt valaki egyszer lefotózta egy alvilági szexshop mélyén, és azóta azt hiszitek, hogy minden sarkon van egy ilyen. Nincs.


A legszomorúbb az, hogy a többi hasonlóan tájékozott jómunkásember felpontozza az ilyen valóságtól elrugaszkodott kommenteket, mert ők is ezt olvasták a Bors magazinban.

2022. dec. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne zavarjon, hogy kevesebbet dolgoznak, mint a magyarok...


[link]

2022. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia kedves 6-os! A 2es válaszoló voltam. Ajánlom figyelmedbe Bogolette, mai nevén már Bogi és Viktor csatornáját YouTubeon! Minden információt amit elmondtam ők is alá tudják támasztani, a japán kutatást is Viktor meséli el egy videójában.


[link]


Szívből ajánlom mindenkinek akit érdekel Japán és az ottani élet.

2022. dec. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

#8

Megtennéd, hogy linkeled a konkrét videókat, amik alátámasztják az állításaidat? Lehetőleg azt is, hogy hanyadik percben hangzik el az információ, mert nincs időm végignézni az egész csatornát, és amiket én láttam, azokban ilyesmi infó nem szerepelt. Főleg a késésért való kirúgás érdekelne, ilyen esetben ugyanis a dolgozó a szart is kiperelheti a cégből. ;)

2022. dec. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

#8,


Te YouTubon informalodsz?

Akkor akar Thictokrol vagy onlyfans-rol is mar. 😂

2022. dec. 9. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!