Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért lettek ennyire jelentékt...

Miért lettek ennyire jelentéktelenek az emberki kapcsolatok?

Figyelt kérdés
Az internet és a social media korában miért lettek ilyen jelentéktelenek az emberi kapcsolatok? Néhány barátom van akivel napi szinten tartjuk a kapcsolatot, mindig keresik a társaságomat és sokat beszélgetünk. De ezt leszámítva interneten szinte lehetetlen az ismerkedés, még azok között is akik hasonló érdeklődési körrel rendelkeznek. Sok a magányos, barátok nélküli ember. A barátkozás és a társkeresés szinte lehetetlenné vált
2022. dec. 12. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy az emberek nagy része azt gondolja, hogy pótolható a másik: ha tönkre megy egy kapcsolat, egy barátság, akkor van másik. Másrészt megy ez a "van nekem is elég bajom, nem akarom a másikét is magamra venni", a sokadik probléma a felelősség nem vállalása. Vannak olyanok is, akik egy idő után a másikat unalmasnak tartják, megszokottnak, így nem akarnak vele a továbbiakban beszélni, foglalkozni. Az X+1. probléma a rossz szülői minta, a családok nem tartós összetétele a mai világban, a régi hagyományok nem követése-elhagyása.
2022. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kövezzetek meg, de én most is azt látom, hogy vannak a népszerű emberek akiknek most is megvannak a kapcsolataik, vannak a pár barátos emberek akik néhány emberrel érzik jól magukat és vannak akik régen sem tudtak különösebb kapcsolatot építeni maguk köré.


Vagy sokan csak szimplán nem internetes írogatásra meg ismerkedésre vágynak vadidegenekkel.

2022. dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kort éljük, amikor "egy kapcsolat, egy kattintás, - és ennek az "értékrendnek" az egyre szélesebb körben elterjedése nem tesz jót az emberi kapcsolatok minőségének! Elkényelmesedett az ember az internet elérhetőségének tudatában, - nem úgy van, mint amikor a vezetékes telefon is komoly dolognak számított és az embereknek "utána kellett járniuk" a számukra fontos kapcsolatoknak (ezzel lényegesen komolyabb értéket adva ezeknek).
2022. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztalom, hogy egyre több ember lett "én-központú" túlságosan is. Nem érdeklik más emberek, nem foglalkozik más érzéseivel, gondolataival. Arról szól sok embernél az élete, hogy minél jobbat minél szebbet mutasson magából, bizonygatják a saját boldogságukat, "látszatvilágban" élnek, és elfelejtenek valóban fogalkozni az igazi értékekkel.
2022. dec. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!