Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mónika Showban mit jelent...

Mónika Showban mit jelent amikor Vámpír Ági azt mondta "Kiállá"?

Figyelt kérdés
2023. jan. 22. 03:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
#pitbull kutyák
2023. jan. 22. 03:02
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Volt azóta két részletes riport mindkét szereplővel. Mindkét ember új környezetbe, helyzetbe kerüt azóta.


Mai szemmel nézve már képmutató és belülről erősen fasizoid társadalom volt még a 2008-as évek világa, még egy ennyire nyilvánvaló helyzetben sem kapott segítséget senkitől sem a hölgy. Aki ismeri ezeket a helyzeteket, annak nyilvánvaló volt a súlyos és hosszantartó bántamazási háttér. Még Mónikának is feltűnt egy világosabb pillanatban, hogy itt valami bántalmazás van a háttérben, mégha a végén ő is belesiklott abba a csapdába, hogy csak a külsőségekre figyelt hogy csúnya beszéd meg ilyesmi.


Nagyjából ugyenezt a fajta kiméletlenséget tanúsította a közvéleményezekben az években minden más fontos egyéb kérdésben is:

- kiberzaklatás, napiszar-ügyek

- munkahelyi erőszak, iskolai erőszak panaszok

- lakhatási szegénység

egyszóval nagyjábóól mindenben és mindig az áldozatok tehetttek mindenről


Hogy mitől volt jelen 2008-ban a családon belüli erőszakkal szemben egyfajta tabusított, Weimar-iasan fasisztoid vakság a magyar társadalomban, az nagyon összetett kérdés. A tabut valószínűleg egyszerűen a múltból örökölte, akár a 60-as évekig visszamenően, de erre még masszívan rátett a 90-es évek általános szegényellenes traumája, a magyar társadalom erőszakos kettészakítása.


Ma kb. az Uniónak köszönhetjük, hogy a tabut nem lehetett teljesen fenntartani, és valamelyest egy-két téren javultak ezek a dolgok. Persze ezzel ellentétesen hat a 2010-es state capture, illetve az ellátórendszerek fokozatos összemolása, illetve a lakhatási szegénység kiteljesedése, szóval sajnos az enyhülés súlyosan lassú, sőt visszaesésre is van esély.

2023. jan. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
(ellátórendszerek fokozatos összeOMLása)
2023. jan. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez non jó tesókám, de mit jelent a kiállá?
2023. jan. 22. 06:03
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy időben próbáltam minden videót megnézni ezzel kapcsolatban, meg a kommenteket végigolvasni. A választ nem tudom. A többi szótöredék egy részét sikerült megtudnom: a lényeg az volt, hogy a Zoli egyéb sittes haverjait is hozta magával, és ezen kívül igaziból bántalmazta a hölgyet. Tovább nem jutottam, mert bevallom, az eset a magyar társadalom olyan súlyos válságára világított rá, hogy lekileg képtelenné váltam a további munkára. Aztán később volt még két utóriport.
2023. jan. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Mindkét ember új környezetbe, helyzetbe kerüt azóta."


Ja, a pasi új környezete a börtön, ahová egy 16 éves lány meggyilkolása miatt került. Biztos a mónyikasó tette tönkre és csinált belőle gyilkost...

2023. jan. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan, ő a börtönbe került, a hölgy meg szerencsére meg valamelyest biztonságba, és nagyjából reflektálva képes volt visszaemlékezni a történet egészére.


A gyilkosság miatt viszont Ági panaszai új fénybe kerültek, hiszen tulajdonkéé kiderült , hogy Áginak végülis igaza volt, ő már előre jelezte hogy valami nincs rendben. Aztán a gyilkossággal ez független módon immár letagathatatlanul is bizonyosodott, viszont épp ez fedte fel, hogy a közvélekedés mennyire képtelen reflektálni a nyilvánvalóra.


Nem a Mónika-show maga volt a lényeg a problémában, az csak egy pillanatképszerű ablakocska volt a magyar társadalom tabusított vakságára, ami attól függetlenül létezett. Mónika maga mondta, hogy semmilyen szakértői segítséget nem kapott.

2023. jan. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Normálisan leírva a kérdéses részlet: "ki az, la! Így csinálnak (majd), e more!" - a költő ezzel arra utalt, hogy olyan helyzetbe hozatja Csipkés Zoltánt, hogy őt ("azt") saját rokonsága se lesz hajlandó vagy képes felismerni.

A "la" nem tudom, pontosan mi, de északkelet-Magyarországon felnőve gyakran hallottam, hogy nénik (magyarok, palócok, tótok és cigányok is) odateszik a mondat, mondatrész végére, mintegy nyomatékosításképp. Az "e" is gyakran megjelenik mondat közben, általában akkor, ha indulatosabban, szenvedélyesebben beszélt az illető.

2023. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kösöznöm szépen, nyelvészetileg nagyon pontos.

A hátravetett e-ről én is hallottam, valószínűleg areális hatás, a balkáni (nem gúnyos hanem nyelvészeti értelemben) szóval a balkáni nyelvarea ,,hátravetett névelős'' szerkezete, analóg a román és a bolgár hátravetett névelővel.

Ez a ház-e! Az a ház-a!

2023. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy kis általánosítással pedig esetleg nyomatékosításképp is használják, ilyenkor pedig nem kell egy az egyben valamely főnév mögött állnia.
2023. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!