Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek az uniszex...

Mi a véleményetek az uniszex becézésekről?

Figyelt kérdés

Gabi

Viki

Kriszti

Szabi

Karcsi

Reni

Guszti

Livi

Berni

Vali

Klau

Marci

Józsi

Domi

Zsüli

Dári



2023. ápr. 1. 15:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
24%

Ezek közül csak a Gabi, Viki és a Domi uniszex.

A többi:

életemben nem hallottam férfit Krisztinek, Reninek, Livinek, Berninek, Valinak, Klaunak, Zsülinek hívni, ahogy lányt se Szabinak, *Karcsinak, Gusztinak, Marcinak, Józsinak.


Dáriuszt, Dáriát nem ismerek, de a Dári fiúsnak hat.


*Karcsi Csűrös Karola beceneve volt, ezt vitték be az Életképekbe. De rajta kívül sose hallottam hogy nőt Karcsinak hívtak volna.


Na de emelném a tétet ;)

Dóri és Heni :D

Volt a családunkban Dóri bácsink (Adorján), a Heni meg a Henrik beceneve is, nemcsak a Henrietté. Nekem alsóban volt lány Heni osztálytársam, tizenéves koromban meg lett egy Henrik a suliban, elég furcsa volt először henizni de meg lehetett szokni és azóta nem fura.

2023. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
66%
Az én szüliem ilyen szempontból "ügyesek" voltak, mert a bátyám Gábor, a nővérem Krisztina én pedig Renáta vagyok. Többen is látom írták, hogy csak a Gabi uniszex, pedig én nem ezt tapasztalom. A nővéremet szokták Krisznek vagy Krisszinek becézni pedig semmi fiús nincs benne és az egyik fiú ismerősöm, aki kicsit pasihoz képest hisztisebb szokták hiszti-Krisztinek nevezni. Nekem sokáig ilyen szempontból nem volt bajom a nevemmel, inkább az zavart, hogy szerintem baromira cigányos (semmi rasszizmus, de hát na), mire ezen túltettem magam lett egy Renátó nevű munkatársam, akivel jól ki is jövünk és pl.ha együtt mozgunk az irodában gyakran megjegyzik, hogy "jönnek a Renik". Ha valaki szól, hogy Reni akkor tény, hogy 80%ban nekem szólnak, de őt is szokták így becézni. Nekem úgy alapból nem tetszenek az ilyen nevek, de ha mondom a szüleimnek mindig kikérik magunknak, hogy nagyon is szép mindhárom név, hát nekem 27 év alatt nem sikerült megszeretnem :D
2023. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:
#21 A Dóri és a Heni kizárólag lány, és ez olyan mint ha a Mártont Mártinak szólítanák, a Henrik az Henri, a Heni becézés a Henriett/Henrietta beceneve, a Márton az Marci vagy Marti esetleg Matyi, de a Matyi egy hagyományos Magyar becenév elsősorban a Mátyás beceneve ez olyan kategória mint a Jóska Pista vagy a Bandi stb. tehát "öregesek".
2023. jún. 4. 12:18
 24/69 anonim ***** válasza:
66%

#23 márpedig ha fejreállsz akkor is elterjedtebb a Heni a Henriknek mint a Henri, a Dóri/Dóra pedig az Adorján becézése, és bár extrém ritka név, nem hiszem hogy az én bácsim volt az egyetlen.

(A Henri nem is becenév, semmi értelme nem lenne, akkor már nyugodtan ki is mondhatjuk azt a k-t. Inkább a Henry magyarosan átírva és az is lehet hogy adható is.)

2023. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:

#24 Az Adorján az Adi a Dorián pedig Doro.


Pl. a Timi is csak női számomra mert az a Tímea Timona és a Timótea beceneve, max a Timus uniszex, a Timon Timót Timor az Timus.


A Szilvi is kizárólag női mert a Szilviusz és a Szilveszter az Szili.


A Henri becézés talán még uniszex, de az Angol Henry név az csak fiú.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

jelentese/323/adorj%C3%A1n


[link] jelentese/1063/dori%C3%A1n

2023. jún. 4. 12:53
 26/69 A kérdező kommentje:
2023. jún. 4. 12:57
 27/69 anonim ***** válasza:
100%

Ne hari, de ez az egész miért ér annyit neked hogy ennyire felhúzd magad rajta?

Értem hogy zavar hogy ennyien szembesítettünk a tévedéseiddel, miszerint a felsorolt beceneveidből kb 3 számít uniszexnek, plusz úgy látom eléggé felzaklatott a Heni-Henrikem és főleg Dóri bácsim, ez utóbbit kimondottan csak érdekességképpen írtam hogy ilyen is van, ha ritka is. Minek pattogni rajta? Írd fel inkább a listádra. Több létjogosultsága lenne rajta mint az állítolagos női Józsiknak, Marciknak, Gusztiknak és a férfi Krisztiknek, Valiknak, Klauknak és Zsülikéknek :D

2023. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
87%
Éljen soká Józsi néni és Zsülike bácsika!
2023. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 A kérdező kommentje:
További uniszex becenevek: Oti, Flóri.
2023. jún. 11. 16:19
 30/69 anonim ***** válasza:
38%
és Dóri
2023. jún. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!