Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha én mindössze csak 8 általán...

Ha én mindössze csak 8 általános iskolai végzettséggel rendelkezek , akkor én csak egy megtűrt személy lehetek életem végéig a mai társadalmunkban ?

Figyelt kérdés

Van munkahelyem , immár 20 éve dolgozom egy helyen , jól is keresek vele , ám kb : annyit ér havi szinten az életem , amennyi a fizetésem .

Ugyanis a munkám miatt , csak alig van szabadidőm és sokszor végig gondoltam már , hogy igazán nincsenek hobbijaim , nem szórakozom , nem igen járhatok társaságba , nem jutok el általában sem orvoshoz , sem patikába , sem fodrászhoz , mivel legtöbb esetben 12 - 16 órákat kell dolgoznom napi szinten , még hétvégéken is , kivéve ha esik az eső , mert akkor szabad a hétvégém , akár a mostani is , hála a rossz időnek .

Ha bele gondolok , a hátra levő életemnek erről kell szólnia , hogy reggel felébredek s valamikor késő este haza érek ?

Hogy a munkahelyen , és ahol jól ismernek és tudják , hogy én csak egy iskolázatlan munkás ember vagyok , ott szinte mindenki és minden alkalommal megalázva kell éreznem magamat , megalázóan szólnak hozzám és ha ne tán beteg vagyok és meglátnak az orvosi rendelőben , akkor csodálkozva vágják hozzám , hogy én hogy - hogy nem dolgozom !? - majd amikor közlöm hogy beteg vagyok és beteg szabadságon , vagy táppénzen vagyok , akkor ismét csodálkoznak , hogy jéé , ezt is megengedik neked a főnökeid !?

Könyörgöm , hol élünk és kik , milyen emberek vesznek körül , miért érzem azt , hogy ma csak az az ember számít embernek , akinek diplomája , vagy minimum középiskolája van!?

Én is ember vagyok , attól hogy nem vagyok egy agyon iskolázott személy !

Én nem azért rendelkezek 8 általános iskolai végzettséggel , mert nem tanultam , hanem mert egyszerűen nehezen , vagy egyáltalán nem tudtam felfogni olyan ütemben a tananyagot , mint az átlag diák társaim , amit sajnos a mai napig is tapasztalok és tapasztalnak azok az emberek , akikkel együtt dolgozok .

Egész életemben azt kaptam s kapom mindenkitől , hogy mert nem tanultam , megérdemlem ahogyan bánnak velem más , tanultabb emberek .

Még apám is állandóan szemrehányásokat tesz , pedig 46 éves vagyok , de még mindig csúnyán el marasztal azért , mert nem értem el kimagasló eredményeket a suliban .

Tanfolyamokat ugyan végeztem , de ott is csupán csak sajnálatból engedtek át , ez az igazság és nagyon szégyenlem , főleg a lányok előtt szégyelltem magamat .

Pl: Mikor fiatal koromban , néha elmentem egy - egy szórakozó helyre az ismerőseimmel , majd már szinte megismerkedtem ott egy számomra szimpatikus és szép lánnyal , akkor mindig volt egy jó akarom , aki be szólt a lány előtt , mondván jó hangosan s gúnyos nevetéssel a lánynak , hogy meg ne kérdezd tőle a legmagasabb iskolai végzettségét , mert az csupán a 8 általános !

Általában mindig s mindenütt ezzel tudtak belém rúgni és megalázni !

Ti mit gondoltok rólam ezek után , akik olvassátok az írásom , vagy inkább a panaszkodásaimat , van értelme így az életemnek ???



#"Csekély remény ?
2023. ápr. 16. 02:06
A kérdező szavazást indított:
Reménytelen .
Igen van .
Ne add fel , kűzdj tovább .
Inkább végezz magaddal .
17 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
21%

"akkor én csak egy megtűrt személy lehetek"


Ne aggódj, ez nem így van!

Ugyanis jobb társaságban nem fognak megtűrni. 💕

2023. ápr. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
15%

A kérdésedre a válasz: Igen!

A társadalom alsó rétegéhez tartozol. Mégis mit vársz? Hasra essenek előtted, hajlongjanak vagy szobrot állítsanak neked, mert dolgozol? Más is dolgozik, csak van aki szellemi munkát végez, de mivel ahhoz neked nincs kapacításod, így neked marad a fizikai munka.

Neked is megvolt a lehetőséged, hogy tanulj és jól kereső munkád vagy vállalkozásod legyen. De te inkább ezt választottad. Így ne ríjon a szád!

2023. ápr. 16. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
24%
A kormánynak nagyon fontos szavazópolgár vagy, hiszen ti az alsó réteg, tartjátok hatalmon őket.
2023. ápr. 16. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ezt a kérdést nem egy 8 általánost végzett ember írta. Túl jól, mondhatni már választékosan van fogalmazva. Egy mindössze alapfokú végzettségű embernek eleve nincs ilyen szókincse. S alig van benne helyesírási hiba is.
2023. ápr. 16. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

1 / - Köszönöm az őszinte válaszod .

De igazán mind ezt tapasztalom nap - mint nap .


2/ - Nem értettél semmit abból , amit írtam , vagy meg sem próbáltad értelmezni igazán , nem tudom mit higgyek , de mindegy is mert rajtam úgy sem segít .

2023. ápr. 16. 02:53
 6/29 A kérdező kommentje:
3/ - Miért mi tartjuk hatalmon a kormányt , mi alsó rétegű állampolgárok ?
2023. ápr. 16. 02:55
 7/29 A kérdező kommentje:

4/ - Megtisztelő a hozzászólásod és köszönöm hogy így gondolod , amit írtál rólam .

A fogalmazásaim és a helyesírásom a suliban mindig elégtelen volt .

Ahogyan azt korábban írtam is , a suliban menetrend szerint haladtunk a tananyagokkal és az hogy én , vagy rajtam kívül még 2 diák társam lemaradt , mert nem értettük , lassabbak voltunk stb , az a kutyát nem érdekelte .

A tanárok : édes fiam , nem tanultál , egyes !

És azóta is mindenki azt mondja , hogy mert nem ( tanultam ) .

Mivel én nehezen adok fel bármit is , ezért elhatároztam hogy majd ön magamat képzem , olyan ütemben , ami nekem megy .

Így mind a fogalmazás és mind a helyesírás terén , magamat fejlesztettem ere a szintre .

Tudom , nem nagy dolog , de az én képességeimhez képest , igen az .

Bár jobb képességekkel rendelkezhetnék , akkor most lehet hogy orvos , vagy mérnök , vagy egy "kiváló szakmunkás lehetnék .

Sulis időszakomban napi 6 -8 - s némelykor 12 órát is tanultam , a kettesért ! Ez voltam akkor és ez vagyok most , sajnos .

Remélem megértesz .

2023. ápr. 16. 03:11
 8/29 A kérdező kommentje:
2/ - Rúgjál csak belém , hidd el nem te vagy az első , már hozzá szoktam .
2023. ápr. 16. 03:15
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
A te problémád nem az, hogy csak 8 általánosod van. Jól keresel, amivel máris jobb helyzetben vagy, mint rengeteg ember.
2023. ápr. 16. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

Nem teljesen alaptalanul a végzettséghez kötik az ember szellemi szintjét (műveltség, intelligencia, viselkedés) és az anyagi helyzetét is. Erre az előítéletre vagy rácáfolsz vagy megerősíted, nincs kőbe vésve, hogy milyen társaságba tartozol.


De ha nem tudod hozni az adott közösség szintjét, akkor ne próbálj közösködni velük, akkor természetesen csak megtűrt leszel a társaságukban, hiszen ők magasabb szellemi vagy anyagi szinten mozognak. Te sem hajléktalanokkal bulizol, gondolom.


Az meg teljesen más kérdés, hogy mennyi szabadidőd van.

2023. ápr. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!