Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan ne érezzem magam...

Hogyan ne érezzem magam rosszul rokonlátogatáskor?

Figyelt kérdés

Vannak rokonaink az ország másik felén, legutoljára gyerekkoromban (kb 20 éve) voltam náluk.

Szüleimmel pont arra fogunk menni majd nyáron, és meg van beszélve velük egy egésznapos találka.


Az ő családjukról annyi, hogy anyuka orvos, apuka valami külföldi diplomata. Az egyik gyerekből ügyvéd lett most, a kisebbik nem tudom, de gondolom hasonló pálya.

A lényeg, hogy nagyon gazdagok, olyan házuk, autóik vannak, hogy az ember álla leesik.


Mi sokkal szerényebb körülmények között élünk, anyukám gyárban dolgozik, apukám nyugdíjas, én vagyok, aki próbált kitörni; orvosira jelentkeztem, de pár ponttal lecsúsztam, aztán végül más dolgok miatt hanyagolnom kellett az egészségügyi irányt.

Több szakmám is van, de dolgoztam már teherautósofőrként, voltam szakács, most a katasztrófavédelemnél vagyok, hááát, elég nevetséges fizetésért, de legalább szeretem csinálni.


Amikor gyerek voltam, és ezek a rokonok lejöttek hozzánk, a velem egyidős srácok megkérdezték, hogy hol a többi autónk. Mondtuk nekik, hogy csak ez az egy van. Kérdezték, hogy és a nyaralónk? Mert kicsi a házunk. Mondtuk, hogy nincs nyaralónk, ebben lakunk.


Szóval teljesen más világban nőttek fel a gyerekek. Ettől függetlenül ők is, szülők is végtelenül normálisak, nem azok a tipikus gazdag ficsúrok. Nem a pénzről fogunk beszélgetni, ez egyértelmű, nem is fognak dicsekedni semmivel.

Csakhát, nyáron nyilván szóba fog kerülni, kivel mi történt az elmúlt években.

Ők el fogják mesélni, hogy itt nyaralnak, így élnek-úgy élnek...

Hatalmas szakadék van közöttünk, és itt nem csak az anyagiakra gondolok.


pl. ha az egyik gyerek felhozná, hogy már 6 éves az autója, lassan cserélnie kéne, akkor én kussban fogok ülni, mert egy rozsdás, 20 éves autóval járok.


Szóval az egész napom abból fog állni, hogy végighallgatom nekik milyen jól megy a soruk, és milyen "problémáik" vannak.

Tudom, nem csak erről fog szólni a nap, kirándulni megyünk, grillezünk stb, de a beszélgetések nagyon kínosak, illetve számomra kellemetlenek lesznek.


Arra összpontosítok, hogy "csak egy nap az egész, valahogy kibírom", de már most görcsölök rajta, pedig ennél sokkal rosszabb helyzetekben szoktam lenni hétkoznap. :D ez a családi összejövetel mégis nagyon kattogtatja az agyam.


Tudtok tanácsot adni, mivel érezhetném mégis kellemesen magam a találkozón?


2023. ápr. 19. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Hát én legutóbb temetésen voltam és bevettem előtte 1 05-ös frontint, számomra több is volt mint elég a fele is megtette volna :D amúgy ha vhol nem fog a hely és! megtehetem akkor vmi alkoholt iszok, nekem csak így megy.
2023. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én fogok vezetni, nem játszik az alkohol :) Frontint nem szedek
2023. ápr. 19. 10:42
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

A felnőtt létnek az az egyik előnye, hogy senkit nem lehet arra kötelezni, hogy rokonlátogatóba menjen.

Ha már előre tudod, hogy kellemetlenül fogod érezni magad, akkor nem kell elmenni. Kirakod a ház előtt a szüleidet, te meg lelépsz valahova.

2023. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3 igen, ezt már fel is vetettem szüleimnek, jött a szokásos "Egy napot kibírsz", meg "XY-ék is nagyon várnak már, kérdezgették mi van veled, mit csinálsz" "ZY-nak is hiányzok, említette milyen jókat játszottatok gyerekkorotokban"


Mégiscsak illene elmenni, azért bunkónak nem kéne lennem :(

2023. ápr. 19. 10:48
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Furcsa, hogy itt a gyakorin minden rokonlátogatáson a megszerzett anyagi javakról beszélgetnek. Nálunk rokonlátogatáson előkerülnek egyrészt a régi emlékek, másrészt mesélnek arról, hogy ki nősült meg, ment férjhez a felnőtt gyerekek közül, született-e unoka, róluk fényképet keresnek elő stb. Aztán előkerül még az egészség, ami idős korban már nem tökéletes, és arról is hosszan lehet beszélni, kinek mi baja van és mivel kezeli. A foglalkozás, végzett iskola még csak-csak szóbakerül, de az aztán senkit se érdekel, hogy jól fizető helyen dolgozol-e, hanem, hogy mit csinálsz konkrétan, szereted-e csinálni stb.

De ha nekem egy rokonom elmesélné, hogy 5 nyaralója van és tavaly a Bahamákon nyaralt, mert már unta a Hawai-szigeteket, akkor se problémáznék rajta. Ha mutat róla fényképeket, szívesen megnézem, ha mesél valami érdekességet, szívesen meghallgatom.

Nem kéne irigykedni másra, ez a titok nyitja.

2023. ápr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 szó sincs irigykedésről, csak előre félek, hogy nem lesz közös téma velük, vagy hogy ők mesélnek valamiről, mi csendben ülünk, mert elképzelni sem tudjuk az ő helyzetüket, és ugyanez fordítva is, ők sem tudják elképzelni a mi életünket.


Én örülnék a legjobban, ha a kirándulás a kirándulásról szólna, a grillezés a grillezésről.

2023. ápr. 19. 10:51
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Én is leparkoltam a szüleimet a rokonoknál és mentem addig szétnézni, feszengés és illedelmes szorongás helyett.
2023. ápr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Én tuti passzolnám az egészet.
2023. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Van olyan, akár családon belül is, amikor a távolabbi rokonok nem kompatibilisek egymással. A kérdés leírásból is kiderül, hogy már gyerekkorodban sem passzolt a dolog. Én ezt semmiképp sem erőltetném. Maximum egy olyan programot, ami elég külön témát ad és nem kerülnek szóba az anyagiak. Szomorú aki állandóan csak azokról tud beszélni és csupán a felhalmozott pénztől érzi valakinek magát.
2023. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez nagyon kulonos. Penzzel kerkedni prolik, etnikumiak szoktak. Diplomata biztos?
2023. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!