Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mai fiatalok közt van és/vagy...

Mai fiatalok közt van és/vagy ismerik a "ZENEI STÍLUSOK KÖZTI HÁBORÚT"?

Figyelt kérdés

Akik ma fiatalok (kb. 14-25 év) köztetek van olyan hogy zenei stílus kedvelése alapján keresitek egymás társaságát és ezek a csoportok elkülönülnek és gyűlölik, utálják és elkerülik egymást?


Ugyanis az 1980-2000 években ez elég élesen látszott és létezett a 14-25 éves korosztály tagjai körében.


Alapvetően két ősellenség tábor volt, ez alapvetően az elektronikus zenét kedvelők tábora, a "diszkósok", persze ebbe beletartozott bármely popzenei stílus is, a korszak populáris zenéi, még a velük szembenálló másik tábor a rockerek, az alternatív, underground, punk zenei stílusok.


Akkoriban ez nem simán azt jelentette hogy te más zenét kedvelsz, hanem úgy gondolták hogy aki pl. "diszkós" annak nincsenek mély érzései, hanem csak felületes emberi és szexkapcsolatokban él, minden csak a külsőségekben nyilvánul meg, míg a rockerek ők igazi mélyérzésű, érzelmes, igazi értékes emberek és nekik van lelkük.


Ma létezik ilyen megkülönböztetés fiatalok körében zenei stílusok alapján?



2023. ápr. 23. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Én ebből 15 évesen kinőttem. Azóta szinte mindenféle zenét meghallgatok
2023. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz, ha valaki csak azért ítél, vagy szól le mást, hogy milyen zenét hallgat. Mindig utáltam az ilyesmit.


16F

2023. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem butaság a zenei ízlésből ekkora dolgot csinálni, illetve ez alapján barátkozni.

Sokféle zenét hallgatok, sokféle barátom is van; szerintem egyetlen olyan ismerősöm sincs, akivel egy az egyben azonos lenne, hogy miket hallgatunk. Talán a barátom áll legközelebb ehhez, de nála pedig sok dolgot mi mutattunk meg egymásnak a kapcsolatunk alatt.

A párommal nemrég voltunk egy Hozier ( https://www.youtube.com/watch?v=e6LM0sIA_Eg) koncerten, akit az egyik legjobb barátnőm nagyon nem szeret, mert számára túl lassú és "többnek szeretne látszani, mint amilyen". Ezzel a barátnőmmel tavaly voltunk egy Avenged Sevenfold ( https://www.youtube.com/watch?v=UjrRTY2UDjw) koncerten, ami egy másik nagyon jó barátnőm számára túl erős és sokszor agresszív. Utóbbi barátnőmmel Melanie Martinez ( https://www.youtube.com/watch?v=Nhx9QDuqpDM) a kedvenc közös előadónk, aki a legtöbb barátunk szerint egyszerűen túlságosan fura; egyikük kifejezetten ízléstelennek nevezte.

Személy szerint egyedül a rap és a techno, illetve diszkó zenét nem szeretem, bár alig ismerek olyat, aki ezeket valóban szeretné. Nem látok egyébként problémát azzal, ha valaki szereti az ilyesmi zenét (bár megérteni sose fogom), és pláne nem gondolnék róla olyan hülyeséget, hogy nincsen lelke vagy mély érzelmei. Az ilyen emberekkel legfeljebb nem megyek el koncertezni vagy nem hallgatok közösen zenét.

Ismételten, elég sokféle zenét hallgatok: Aurora, Avril Lavigne, Blackbriar, Cage the Elephant, Danheim, Florence + The Machine, Green Day, Halestorm, Halsey, Imagine Dragons, Lana del Rey, Lindsey Stirling, Máneskin, Michael Bublé, Nancy Sinatra, Palaye Royale, Panic! at the Disco, Selena Gomez, SKÁLD, Skillet, Starbenders, Tamino, Three Days Grace, Yonaka na meg rengeteg musicalt és klasszikus zenét, illetve filmzenét, csakhogy leírjak még néhány példát. Most ezek alapján ugyanúgy nem tudnád megítélni, hogy milyen jellem vagyok, mert a fentiek többségének semmi köze egymáshoz. Tedd egymás mellé a Blackbriar-t és a Yonaka-t; nagyon más a kettő.

25/N

2023. ápr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek az èletük minden területèn a szèpet keresik amely szàmukra nyugtatò ìgy a zene területèn is.

Azt hallgasd meg amely neked tetszik ha pedig idegesìt kapcsold ki! ☺

2023. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen nem vagyok hajlandó, olyan ember társaságában lenni, aki otl-t, t danny-t, manuelt, és hasonló "celebeket" hallgat.

És láss csodát, remek életem van.

2023. ápr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81-ben születtem, de nem emlèkszem erre a háborúra.
2023. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
én nagyon sok műfajban hallgatok zenéket és nálam ez nincs meg viszont akik megpróbálják rám eröltetni amit ők szeretnek na ott már baj van
2023. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5


Miért?


Van rengeteg normális, színvonalasabb számuk is. Nem mindegyik trash.

Nagyon le vannak húzva, pedig szerintem sokkal jobbak, mint a korábbiak, pl. Majka, Curtis, Esemm, Missh, Hiro...


22F

2023. ápr. 26. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül mind szar, de pl. majka mérföldekkel a többi felett van.

Nincd egy darab "színvonalas" számuk se.

2023. ápr. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!