Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Megtartanátok a lagzitokat,...

Megtartanátok a lagzitokat, ha anyukátok előtte pár nappal meghalna?

Figyelt kérdés

Az egyik rokonom màr egy fél éve bejelentette, hogy mikor lesz a lagzija. Meg is szervezték, meghívták az egész rokonságot (120 fő).

A menyasszony édesanyja màr hónapok óta nagyon beteg volt, áttétes daganatos és sajnos a lakodalom előtt pár nappal meg is halt. Végülis nem mondták le a bulit. Megtartották, mintha mi sem történt volna.

Nekem ez nagyon megdöbbentő volt, mivel ez màr tényleg csak a buliról szólt. A polgári szertartást 3 héttel korábban tartották szűk családi körben.

A lagziban màr csak egy szertartásvezető adta őket össze jelképesen.

Ti megtartottátok volna így a lagzit?



2023. ápr. 29. 14:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartanám én sem meg.
2023. ápr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha régóta beteg volt, lehet hogy megbeszélték. Lehet direkt a beteg kérte hogy miatta ne halasszák el.
2023. ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
68%

Igen. Mindkét nagyszülőm leépülését volt "szerencsém" végignézni, és őszintén megkönnyebbültem, mikor vége lett. Első nagyszülőmnél egy darabig iszonyatos lelkiismeret-furdallást éreztem, mert hogy nekem most szarult kéne magam érezni, nekem vinnyogni kéne a veszteségem miatt (azt hiszem, ezt hívják gyásznak? Bocsiiii), közben meg én már éreztem magam elégszer szarul a kórházi vizitek miatt, és már akkor tudtam, hogy semmit nem tehetek érte, és az neki a legjobb, ha véget ér a szenvedése (ezt ő is többször elmondta).

A második nagyszülőm halálakor már simán elmentem szórakozni pár nappal később. A barátaim, akik tudták, mi van, megkérdezték, mi volt a kedvenc itala, kikértük, kimentünk a teraszra, leöntöttük a felét a földre, hogy neki is jusson, a másik felét meg megittuk a tiszteletére.

Hidd el, aki végignézte a szerette leépülését szépen lassan, annak már épp elég ideje volt nyaldosni a sebeit, az már életében elgyászolta. Ha az ereje teljében lévő, egészséges édesanyám autóbalesetben meghal a lagzim reggelén, akkor lemondom az egészet. De ha már hónapok óta árnyéka önmagának, és csak vegetál, akkor kihagyok neki egy széket tiszteletből, és remélem, hogy ha lát, örül az örömömnek.

2023. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!