Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miről tud egy 20 és egy 40...

Miről tud egy 20 és egy 40 éves beszélgetni?

Figyelt kérdés

Milyen témákat lehet felhozni társaságban pl rokoni találkozások rendezvények stb ami érdekes is lehet akár minden korosztálynak?


Emlékszem fiatal koromban mindíg mikor jöttek a rokonok kérdezgették az idősek. (Hát nekem mind az volt aki elmúlt 40) "Hogy megy az iskola? Mit tanulsz? Mi leszel? Meg ilyen sztenderd hülye kérdések merültek fel mint az időjárás ,és kifújt a téma.

Utánna beklikkesedtek a fiatalok a középkorúak és az idősek is csoportokba beszélgetni.


Vannak még mostanság ezek a generációs különbségek mint egykoron?

Milyen közös beszélgetési témát tudnátok javasolni a korosztályok áthidalására?



#család #kor #gondolkodásmód #Családi beszèlgetès. #Fiatal ès öreg
2023. máj. 1. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ember és jófejség kérdése. Sok közös téma lehet, akár a napi hírekkel kapcsolatban kinek mi a véleménye, nyaralás, utazás, megélhetés, állatvédelem, főzés, mozi, színház, munkalehetőségek stb. Mindig a társaságtól függ, erőltetni nem lehet a beszélgetést, jön magától. Ugyanúgy vissza lehet kérdezni, sokan szeretnek magukról beszélni, ha kényes kérdést tesznek fel, vissza kell kérdezni: miért érdekel ennyire?
2023. máj. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az adott emberek nyitottságától függ. Ha egy fiatal nem szeret idősebbekkel beszélgetni, mert előítéletes velük, vagy az adott idősebb fél befásult leragadt a múltban akkor persze nem lehet.

Nekem van tapasztalatom, mert esti iskolába járok, ott minden korosztály megfordul, én vagyok 18 de vannak rajtunk kívül idősebb tagok 40es 50esek is. Bármiről eltudunk beszélgetni jól összehaverkodtunk, mindig van téma hiszen olvasunk híreket, így vagy éppen az aktuális dolgokról, vagy munkáról, bulikról, ő fiatalkoruk, családjuk gyerekeik, mi kapcsolataink, üzletelés stb. szóval kb. mindenről. Egyáltalán nincs klikkesedés, észre sem veszem hogy nem velem egyidősek. Ilyen beszélgetési dologgal rokonokkal se volt bajom, vannak jófej öregek, velük kifejezetten jó beszélgetni, van aki inkább magának való, őt nyilván inkább nem zaklatjuk, de ez nem korfüggő.

2023. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármiről lehet beszélgetni. Nálunk ez mindig úgy működött, hogy idővel mindenki érdeklődi területe terítékre került, persze mindenki úgy szólt hozzá, amennyire érdekelte és ismerte az adott témát. De mindig meghallgattuk egymást, és szerintem ez a legfontosabb. Mert nem az számít, ha esetleg nem érdekel az a téma, mert az érdekel, aki mondja, mert őt érdekli és valamiért szeretné megosztani.
2023. máj. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Én mikor kórházba kerültem pár napra nemrég.

Négyen voltunk a kórterembe teljesen más korosztályban voltunk.

Volt egy 18 éves srác ott, egy 50 faszi,én a 30 évemmel,és 80+ idős ember.


Ugyanez először ilyen kínos csen az első napon, aztán valahogy előjött a nők és a szex téma.

A hátralévő napokat végigröhögtük.

A legnagyobb showt a 80+ Pista bácsi csinálta.

Vagy profi hazudozó vagy egy nagy kujon volt az öreg.

2023. máj. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Ideig-óráig sok közös témát lehet találni, de együttélésesetén hamar kidurran a lufi, és előjönnek a gondolkodás- és szemléletbeli, különbségek.
2023. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!