Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A párkapcsolat egy túlértékelt...

A párkapcsolat egy túlértékelt dolog a társadalom szempontjából?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy sokkal pozitívabban ítélik meg azokat embereket, akik párkapcsolatban élnek. Nem számít, ha esetleg csalják egymást, hazudnak összevissza, csak kifelé legyen meg a látszat. Fontos embereknél is úgy mutat jól, ha úgymond rendezett a magánélete, feleség és egy-két gyerek van mellette. Az egyedülállókat ezzel szemben nagyon sokan piszkálják. Pedig szociológiai kutatások is kimutatták, hogy nincs egyenes összefüggés a boldogságszint és a párkapcsolat megléte közt.

2023. máj. 5. 08:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Igen.
2023. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nincs párkapcsolatom, korábban volt, de kiderült alkalmatlan vagyok hosszú távú társas együttélésre, így ez részemről elhanyagolható. Egyébként teljes életet élek egyedül is, mert van jó munkahelyem meg baráti köröm is, így nem hiányzik senki az életemből. Nem szoktak amúgy emiatt piszkálni de ha tennék, akkor sem érdekelne, mert soha nem adtam mások ilyen irányú véleményére, amíg nem bántom a másik embert addig úgy élek ahogy akarok és egyáltalán nem izgat, hogy ezt az életformást mások esetleg kifogásolják.


37/N

2023. máj. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%

A társadalom szempontjából? Az mégis kit érdekel?

Neked okoz örömet.


De ez megint egy ilyen belemagyarázott baromság, ahol megerősítést vár a kérdező, miért ő a jobb, amiért egyedül van...

2023. máj. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Az én életemben az egyetlen pozitívum a férjem. De én egyedülállóként is remekül éreztem magam. A társadalom véleménye sosem érdekelt. Javaslom, hogy ti se foglalkozzatok azzal, hogy mit gondol Mari néni vagy akárki. Persze vannak helyzetek, amikor tagadhatatlanul előny kapcsolatban lenni, pl. hitelfelvétel, ilyesmik. De jobb egyedül, mint szar kapcsolatban.
2023. máj. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Az átlag párkapcsolat az.

De a normális párkapcsolat szerintem pont, hogy alulértékelt.

Egyre nehezebb normális párt találni, egyre nagyobb népbetegség lesz ebből az egészből és egyre több embernél okoz mentális problémákat.

2023. máj. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A magyaroknál tuti: mindenki vinnyog, hogy "Jaj, de jó, hogy van párom, pulyám", de arról már mélységesen hallgat, hogy mennyi párkapcsolata, válása volt már eddig...
2023. máj. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Egy jó párkapcsolat persze jobb, mint az egyedüllét. De a párkapcsolatok többsége nem jó. Egy rossz kapcsolatnál pedig az egyedüllét is jobb. Csakhogy az átlagember megrögzötten sikeresnek akarja mutatni magát minden területen a külvilág felé, a párkapcsolat terén is. Így a közgondolkodás is elvárja, hogy az embernek legyen kapcsolata, a minőség már nem olyan fontos. Aki rossz kapcsolatban él, az ezt várja el mástól is: ,,én is szívok, szívjál te is, dögöljön meg a szomszéd tehene is." De legyen az átlagember baja, ha rossz kapcsolatban él.
2023. máj. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ha valaki sokáig magányos, akkor azt elkezdik lenézni.

Pedig mindenki tudja, hogy nennyire nehéz.

Kicsit olyan szégyen értékű lett ez a dolog.

Vannak kifejezetten hódítás bajnokok, azok nem értik meg azt, hogy mennyire nehéz ma egy nővel összejönni.

Akikre úton- útfélen rákacsintanak, az ezt marhára nem érti.

Úgy gondolják, mindenkinek úgy megy, hogy pikk-pakk, és már a karjainkban van egy nő.

Hát nagyon nem így van.

Rohadtul nem így van.

2023. máj. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Az ember társas lény. Mindenki vágyik rá. Nincs túlértékelve, csak sok a csalódás.
2023. máj. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, sok a csalódás, mert magasak a követelmények.

Én középkorú vagyok, úgyhogy ezt a helyzetet ismerem.

Az a baj, hogy ilyenkor már mindenkinek van egy jól kialakult kis élete.


Megvannak a mindennapos szokások. Mindenki úgy akar ismerkedni, hogy lehetőleg ne nagyon változzon meg az élete.

Csak az a baj, hogy ez így nem megy.

Azzal számolni kell, hogy ha kapcsolatot találok, akkor bizonyos dolgok megfognak változni körülőttem.

Másképp fognak alakulni a napjaim, a hétvégéim, kicsit változtatni kell a szokásaimon.


Ez sajnos így megy, és ezzel kalkulálni kell.

Én azt gondolom, hogy ha az ember olyan társat talál, akivel kölcsönös a szeretet és a vonzódás, akkor nem szabad, hogy nehezünkre essen némi változás.

No persze azt sem szabad kérni, hogy valaki teljesen változzon meg, és adjon föl mindent, mert annak sem lesz jó vége.

Le kell ülni, és átbeszélni a dolgokat. Hogyan tudunk egymáshoz közelíteni. Találjuk meg a középutat.

Pl. Ha én eddig reggel 10-kor keltem, a leendő új párom meg 08-kor, akkor találjuk meg a középutat.

Keljünk holnap 09-kor. Így mindketten alkalmazkodtunk egy kicsit.

De ha eddig egyedűl éltem, és hangosan böfögtem, és jó nagyomat fingottam, akkor bizony ezt már nem tehetem meg, ha mellettem van a kis párom.

De ha eddig havonta fürödtem, akkor most már ezt naponta kell megtennem.

Ezekkel sajnos tisztába kell lenni.

2023. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!