Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Gáz ha csak 30 ezer ft-ot...

Gáz ha csak 30 ezer ft-ot adtam a legjobb barátnőm esküvőjére?

Figyelt kérdés

Tudja, hogy jó munkahelyem van, viszonylag jól keresek.

Szállást is adtak egyébként. Utólag olvasgattam már csak itt a gyakorin, hogy 100 ezret illik ilyen esetben legalább adni. Most emiatt kicsit rosszul érzem magam, hogy csak ennyit adtam (ebből 20 ezer kp, a maradék 10 egy kis ajándéktárgy) de én nem is tudtam, hogy mennyit szoktak adni, nem járok esküvőre. Mit gondoltok erről?



2023. jún. 7. 13:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Tokeletes.

Kb ennyit illik

2023. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Jó nagy surmó vagy. Csak amit elzabálsz meg iszol esküvőn az drágább plusz még szállást is adott. Szégyen.
2023. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én nem tudtam, hogy az az elvárás, hogy fedezzem a rám eső költségeket.
2023. jún. 7. 14:02
 4/16 anonim ***** válasza:
15%

"Én nem tudtam, hogy az az elvárás, hogy fedezzem a rám eső költségeket."


Hát ez is téged minősít hogy még ennyi eszed sincs. Jó esetben tudja a legjobb barátnőd hogy szimplán életképtelen vagy, rossz esetben pedig megbántódik / megsértődik hogy a legutolsó random ismerőse akivel 10 évente 1x beszél is 3x annyit adott mint te akit a legjobb barátnőjének tekint.


Azért ne lepődj meg ha furcsán kezd el viselkedni az esküvő után a barinőd

2023. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Ha szállást is fizetnek neked akkor tényleg többet illik, de most már ez van.

Én mondjuk soha nem sértődnék meg ilyenen, nem is emlékszem ki mennyit adott. De biztos van akinek ez számít.

2023. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
30 ezer tökéletes.
2023. jún. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Aki 100 ezret sem tud adni egy esküvön az inkább maradjon otthon.
2023. jún. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly májusban volt az esküvőnk. Nem hiszem, hogy a komplett násznép összebeszélt, de szinte mindenki 30 ezer / fő nászajándékot tett a borítékba.
2023. jún. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen az! :)

Mindenedet pénzzé kellett volna tenned és odaadnod a bevételt, hogy biztosan jól sikerüljön a házassága! :DDD

Nem a pénz miatt nem járok esküvőkre, hanem az érdekes "illemszabályok" miatt. Megvetem a számító embereket.

2023. jún. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaha lenne esküvőm, nem azért hívnék meg oda bárkit, hogy teletömjenek pénzzel, hanem azért, hogy velem örüljenek, és érezzék jól magukat, akkor is, ha veszteségesen jönnék ki belőle a végén. A szüleim esküvőjén kb. 40 éve ugyanezért nem volt menyasszonytánc, pedig szegények voltak és egy fillér nélkül kezdték a közös életet.

Ennyit tudtál adni, ha igazi barát, nem problémázik rajta, ha problémázik, akkor annyit is ér a barátság.

2023. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!