Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mást is roppantul zavarja, ha...

Mást is roppantul zavarja, ha valaki káromkodik beszéd közben?

Figyelt kérdés
Egyszerűen annyira sérti a fülemet, ha valaki sokszor használja a "b+" "gєci" "f@sz" és ilyen szavakat töltelékként. Néha ha ideges az ember, ki-ki csúszhat, de valaki egy perc alatt többször is kimondja ezeket a szavakat, az nagyon zavar. Ti mit gondoltok erről? Számomra taszító, és nem is szívesen barátkoznék ilyen emberrel. Mondjuk úgy látom inkább a tinikre jellemző ez, később a nagyja kinövi.

2023. jún. 7. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokszor használja, akkor igen. De ha csak nyomatékosít vele, akkor meg inkább az bántja a fülem, ha szándékosan kikerüli a csúnya szavakat. Annyira vicces, mikor egy felnőtt elharapja még a "szex" szó végét is. Nőjünk már fel baszki.:D
2023. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Én is rengeteget káromkodok, úgyhogy fura lenne, ha zavarna.

Az őszinte emberek beszélnek csúnyán.

2023. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Igen nagyon zavar.

Értelmiségi körökben mozgok es amikor valaki igy beszél olyan mintha engem kezelne le hogy velem megengedi magának ezt a stilust.


Volt egy olyan ia hogy 6 évet dolgoztam egy cégnél(könyvelés oénzügy számvitel irodavezetés), a főnöknek több cége volt a mienket nem vitte tovább, és valahogy úgy mondott fel bezárás előtt, hogy arrol magyarázott hogy azt hitte megtud ülni több lovat egyszerre, de nem megy, sok, és qrva sz.r vmi(a végét már nem is figyeltem a monológnak mert vérig sértve éreztem magam ettől a proli gusztustalan stílustól. Tőle nem ezt vártam volna. Olyan volt mintha engem q-zott volna le)

2023. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Ha minden második szó káromkodás, akkor igen. Amúgy nem. Sőt, engem a modoros kifejezések jobban zavarnak. Pl no offense, de a "roppantul" kifejezés bántja a szemem.
2023. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

én is elég gyakran használok trágárabb szavakat, valahogy könnyebben veszem így az élet akadályait, meg úgy összességében lazább a hozzáállásom tőle, a szó jó értelmében

de értem, mire gondolsz. valakinél tényleg k.rvára zavaró, szinte minden vesszőhöz odakerül.

(náluk a fentiek úgy néznének ki, hogy: "értem, g*ci, hogy mire gondolsz. hallod, g*ci, valakinél tényleg g*ci zavaró)

2023. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 igen, pont amit a zárójelben idéztél, az a legzavaróbb. Nagyon fel tud idegesíteni már az is, ha csak a buszon meghallom, mikor valaki így beszélget.
2023. jún. 7. 15:45
 7/12 anonim válasza:
68%
Én speciel b@szok rá. :D
2023. jún. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha az illetőnek minden második szava káromkodás, mint valami kötőszó,az zavar. A megfelelő kontextusban egyáltalán nem zavar, pl.legközelibb barátokkal egy buliban, kocsmában, amikor fesztelen a hangulat.

Munkahelyen vagy egyéb hivatalos helyeken nem elfogadható.

2023. jún. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 pedig elég sok káromkodós munkahely van (persze egyik sem olyan, ahol ügyfeleket kell pátyolgatni)
2023. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

1-1 trágár szó, bár nem vagyok rá túl büszke, nálam is be tud csúszni. Mondjuk nem a "b+" "g..i" "f..z", hanem hasonlókra kell gondolni.


Jelen pillanatban nincs sok káromkodós ember az életemben, de buszon közlekedve nem semmi, hogy miket hallok, és nem a korosztályomból (25 év körüliek), hanem fiatalabbaktól. Többeknek minden 2. vagy 3, szava a "g..i", ami szerintem már nagyon túlzás. Nyomatékosításnak szerintem rendben van pár trágár szó (bár függ, hogy hol és kiknek hangzik el), amit az előbb írtam, viszont már tényleg sok nekem.

2023. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!