Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sok ember miért tartja fel a...

Sok ember miért tartja fel a sort kisebb boltokban, dohányboltban, lottózóban hogy direkt nagy cimlettel fizet kis összeget amiből általában nem tudnak visszaadni utána meg leáll veszekedni emiatt a pénztárossal?

Figyelt kérdés
2023. jún. 7. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Az országban rendszeresített fizetőeszközzel fizetés joga minden embernek.

Ha nincs kisebb éppen kéznél, akkor sem fog a kedvedért a bolygó másik felére utazni, - pláne a bizonytalanra nem, mert borítékolható, hogy ott is lesz valaki, aki azért fog hisztizni, amiért itt most te is.

Nem a felhasználó nyomtat egyre nagyobb és nagyobb címleteket, de még csak nem is tehet arról, hogy sz@rt sem ér a fizetőeszköz. Ő csak felhasználja azt, amit lehetővé tesznek számára, hogy felhasználjon.

Ezt pedig nem tilthatod meg senkinek, - bármennyire is ez lenne praktikus neked!

2023. jún. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Szia.

Hozzánk is sokan jönnek nagy címlettel. Megértem persze, mert nem mindenki direkt kibaszásból csinálja. Általában megoldjuk, ha pedig esetleg nagyon aprószűkében vagyunk, akkor megkérdezzük a kártyás opciót. Eddig sosem volt probléma nálunk, pedig több éve dolgozok itt. :)

Na de hogy azok az emberek akik kiakadnak és kiabálnak az eladóval, azért mert szegényeknek nincs elég váltója (amiről altalaban nem ők tehetnek) azt nem tudom megérteni. Ilyen helyeken élik ki magukat. Szerintem nem korrekt :)

2023. jún. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Honnan gondolod, hogy direkt? Én se szeretem ha bankkártyákkal 5-10 perceket bénáznak.
2023. jún. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

"direkt nagy cimlettel fizet kis összeget"

Direkt? Még mindig vannak olyan kis boltok, ahol x összeg alatt nem fogadnak el bankkártyát (pár másodperc lenne egyébként ezzel fizetni, ha rajtam múlna, nekem sose volt 5-10 perc, nem is értem az ilyen érveket), az ATM meg nem ad mindig kis címletet. Nem direkt fizet valaki nagy címlettel, olyannal tud fizetni, mert az van nála. Az nem ugyanolyan pénz, mint az apró? Sokkal rosszabb, amikor valaki azért tartja fel a sort, mert elkezd csevegni a pénztárossal, az nem zavar?

2023. jún. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Én nem tudom! A feleségemre meg azért nézett furcsán a temető biztonsági szolgálatának embere a kapunál, mert öt forintosokban szurkolta le a 300 forintos sarcot a behajtásért.

Kinek a pap, kinek a paplan!

2023. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Pl egy egyszerű melós ember általában hetente, 2 hetente egy összegben kapja a fizut. Na már most nem tudom elképzelni azt a szituációt, hogy Jani mind a 10 emberének leszámol hétvégén 90.000Ft-ot 2000-es címletekben, de még csak 5000-esben sem.

Emberünk Elmegy ezután a lottozoba, ahol feladja azt a 4 szerencsétlen mezőt, amit minden héten és legjobb esetben 1400Ft-ot ki tud fizetni 10.000-el. Bár, ha előtte volt a dohanyboltban, már simán lehet, hogy csak Deák maradt.

Ez csak egy egyszerű példa..


De amúgy meg.. honnan lenne kis cimlete az embernek az esetek nagy részében, ha előtte nem vált fel egy nagyot?

2023. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Lassan már az a nagy címlet se ér sokat, mert annyira elszálltak az árak.
2023. jún. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Magyarok vagyunk, ennyi a titok nyitja.
2023. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Az semmi. Én akkor kapok gutaütést, mikor az öregasszony kiszór egy szatyornyi aprót hogy válogassa ki kedveském mert én nyem látom...
2023. jún. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!