Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hol, melyik hatóságnál lehet...

Hol, melyik hatóságnál lehet bejelenteni a tiltott helyen dohányzást?

Figyelt kérdés
Többszöri kérésre sem sikerült megkérni az itt dolgozó embereket, hogy ne az ablakunk alatt, ajtónkban, előttünk stb. helyen dohányozzanak, mert több betegségem is van, és mindig rosszul vagyok a dohányfüsttől, de nem vesznek komolyan. Még az 5 méteres szabályt sem hajlandóak betartani. Több emeletes nagy irodaházról van szó, elvileg ide vonatkoznak valamilyen szabályok. Hol és melyik hatóságnál lehet ezt bejelenteni?

2023. jún. 12. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

A nemdohányzók védelméről szóló jogszabály betartását a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) ellenőrzi. Ez a volt ÁNTSZ ill. OTH.

Ezeknek megyeszékhelyeken vannak kirendeltségeik, melyek a megyei ill. fővárosi kormányhivatalok alá tartoznak és a nevük: X Megyei/Fővárosi Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya. Őket keresd meg.

2023. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, most már nem Megyei hanem Vármegyei. :-)

#1 voltam.

2023. jún. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Több emeletes nagy irodaházról van szó"

Szerintem legelőször írásban az irodaház vezetőségénél. Az ő feladatuk, hogy dohányzásra kijelöljenek egy helyet, ahol a dolgozóik dohányzása nem zavarhat másokat.

2023. jún. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!