Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azt érzem, fogadnak el minket...

Azt érzem, fogadnak el minket a helyiek. Ilyen létezik?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 éve élünk egy faluban, az ország másik végéről költöztünk ide jobb munkalehetőség reményében.

Van egy kisfiunk, aki a helyi oviba jár, de az oviban is azt érzem, hogy nem fogadtak el ezidő alatt sem a gyereket, sem minket. Folyamatos a panasz rá, jót sosem mondanak róla. A nevelők nem köszönnek nekem,- a helyi szülőkkel beszélgetnek is-csak ha a párom is jelen van. Az ovis csoportba is 1 év után vettek be, pedig rákérdeztem, hogy van-e olyan, így még annyit sem tudtam azelőtt. Nem beszéltünk eddig sok emberrel, mert nagyon nehéz kapcsolatot létesíteni a helyiekkel, elég zárkózottak. Az is nehezítő tényező, hogy pont azt a házat sikerült tudtunkon kívül megvenni, aminek az előző lakóira nagyon irigyek voltak a helyiek a vagyonuk miatt.

Beszélgettünk már hozzánk hasonló "bekerülttel" és ő is érzékelte ezeket, amit mi. A legtöbb belerült rövid időn belül elköltözött, így nincs olyan opció, hogy mi bekerültek összefogjunk.

Kezdek egyre jobban elszomorodni, hogy a kisfiam nem tud úgy barátkozni, mert a szülők is kellenek hozzá, hogy egymással engedjék játszani a gyerekeket, de a "bekerültekkel" nem foglalkoznak. Aki hasonló cipőben járt, hogy tudott alkalmazkodni vagy ezen változtatni? Költözésen is elgondolkodtunk, de nagyon sajnáljuk itthagyni a felújított házat.



2023. jún. 19. 09:08
 1/5 A kérdező kommentje:
A cím rosszul sikerült. Helyesbítve: Azt érzem, nem fogadnak el minket a helyiek.
2023. jún. 19. 09:09
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Nyiss feléjük . Kezdeményezz beszélgetést az anyukákkal. Dicsérd a gyereküket.

Köszönj hangosan. Faluvidéken idegenek is köszönnek egymásnak. Figyelj oda, mi ott a szokás.

Légy barátsagos.

Lehet, hogy ők meg azt hiszik, hogy tevzárkózol el, te nem akarsz “leereszkedni” a helyiekhez.

A vidéki falvakban az emberek érzékenyek és rátartiak. Mosolyogj mindenkire. Köszönj hangosan. Tanítsd erre a kisfiadat is.

2023. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Létezik, sok helyen nem szeretik a "gyüttmenteket". Nincs róluk infó, gyanúsak.
2023. jún. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
Hát falu esetében nem csodálkozom, hogy ilyenek a helyiek, szerintem általában minél kisebb egy település, annál inkább előítéletesek és barátságtalanok a lakói az újakkal szemben. Szerintem semmit nem tudsz tenni. Ha nagyon a kedvükben igyekszel járni, csak hülyének néznek és egymás között kiröhögnek majd, befogadóbbak továbbra se lesznek. Én eleve inkább egy kertvárosba költöztem volna.
2023. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen a falu. Ezert menekulnek onnan a normalis emberek.


Add el a hazat egy ujabb idegennek. Semmikepp ne helyinek.

Nyilvan ok akarjak azt a hazat

2023. jún. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!