Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha kizárok mindenkit aki árt...

Ha kizárok mindenkit aki árt vagy hasonlók, akkor nem marad senki. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

Szóval meguntam azt hogy ebben az emberben csalódom hol abban, barátnőim.pl rányomultak a barátomra, vagy a barátom nyomul másokra, vagy valaki csak simán annak örül ha bajom van, másvalaki hazudozik rólam hogy rossz színben tüntessen fel, és ugy megkérdeztem már magamtól minek tartok én ilyenekkel kapcsolatot?

Szépen elkezdtem egyfajta "tisztítást" végezni az életemben(nem a facen, hanem szószerint az életemben személyes kapcsolatokat lehetetlenítek el minden olyannal aki vagy egy gerinctelen nem egyenes jellem volt velem vagy átvert, vagy gyűlölködő volt, akikben csalódtam)

És szóval az mellett hogy olyan érzés mintha terheket dobnék le magamról hogy megszűnik egyfajta nyomasztó érzés bennem, hogy de jó, hogy már nem beszélek azzal a bnőmmel aki a pasimmal kezdett ki vagy hasonlók, csak azt veszem észre, hogy lassan senkivel nem is lesz szoc.kapcsolatom..

Akik nem bántottak meg nem ártottak még semmit, azokra meg valahogy nagy szükségem nincs is, mert azok meg olyanok hogy pl unalmasak vagy nem mozgatnak meg, nem mondanak egy vicceset se szinte, én témázom csak, alámrendelik magukat kicsit amolyan nyomibb bénábbak. Rájuk úgy meg nagyon szükségem sincs, nem is éltetnek, nem is hiányoznak. Közömbösek nekem.

Hogy vonzzam be azt akik érdekelnek is, velem egyek is valahol, de ez mellett korrekt egyenes jellemek is?



#barátok valogatása
2023. jún. 28. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Én már kialakítottam egy általad felvázolni látszott "rendszert". Műkösik, ha csak azt nézem, hogy elkerülöm már a kétszínű embereket és az érdekteleneket.

Egy hátránya sajnos(estemben), hogy túl magasra lettek húzva a falak.

Szóval jó tanács, csak óvatosan próbálj meg nyitott maradni.

2023. jún. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Legyél Te is jó ember, és akkor bevonzod a jó embereket.


Spoiler: a balekság nem jóemberség.

2023. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

1. jó, hogy megszabadulsz azoktól, akik becsaptak

2. lehet, hogy lesznek mások, adj időt magadnak, illetve keress új embereket

3. ahogy azokról beszélsz, akik nem bántottak, az elég beképzelt, mintha mindenki a te szórakoztatásodra lenne

3. van egy barátom, aki egyre építi le az emberi kapcsolatait, régen sportoltunk együtt, de már a sport idejére sem bírja elviselni a többséget, pedig ott nem kell barátnak lenni, csak a labdával. ő lemond a játékról is, mert nem elég tökéletesek a sporttársak, akiket szeret, azokkal is túl kritikus. neki mondjuk terápiára lenne szüksége.

2023. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nyitott vagyok, nem falakat húzok, csak kigolyózom azokaz akik rossz érzésekkel töltenek el.


3.nem beképzeltség, nem akar senki a mindenkivel barátkozni. Minek barátkoznék a szomszed joskával pl ha nem érdekel a búja baja semmi, ő maga sem? Ez nem beképzeltség. Az emberek azzal baratkoznak akikkel van vmi közös vagy számukra érdekes ami vonzó a másikban.(nem kémiailag értem,akivel ugy jól érzed magad)


Csak ijesztő hogy ezekszerint én toxic emberekkel vettem akkor magam körbe ill ezeket hozta az élet, elvégre spontán véletlenekből tevődnek össze javarészt. Pont mellém ültették suliban meg ilyenekből.

2023. jún. 28. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Igen, csak te maradsz, esetleg a családod.
2023. jún. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!