Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van annyi elő ítéletes...

Miért van annyi elő ítéletes ember? Mért terjedt el mostanában, az a nézet, hogy mindenkit le kell nézni? ( tisztelet a kivételnek mert van még előítélet mentes ember rajtam kivül is tudom!)

Figyelt kérdés

Nem lenne egyszerűbb szeretetben. békében, megértésben élni?

Nem tök mindegy hogy kinek milyen alakja van? Nem mindegy a végzettség? Nem mindegy a származás? Miért baj ha valaki cigizik, drogozik, iszik? Mindenkiben van jó és rossz is! Mindenki hibázhat. Senki nem tökéletes! Miért ellenségeskednek egymással az emberek? Szegény, gazdag? Ez se számit mert a végén ugyis mindenki meghal és úgyanúgy temetnek el egy szegényt mint egy gazdagot nem? Mindenkinek egy a sorsa a végén! senki sem különb!



2023. okt. 30. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

“Miért ellenségeskednek egymással az emberek?“

Mert emberek. Valszeg az univerzum legelcseszettebb faja vagyunk. Bármire képesek lennénk, de mi ehelyett csak ölni tudjuk egymást. Ez ilyen.

2023. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor én miért lettem ilyen megértő és normális?
2023. okt. 30. 20:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van sok normális és megértő. Csak tömegben csőcselék vagyunk, ennyi az egész.
2023. okt. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Ami népünknek az a mániája, hogy szeret nem gondolkodni.
2023. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Azért amiért minden állat előítéletes. Az előítélet egyfajta védelmi mechanizmus ami jelen van minden állatban, így az emberben is. Például ha látsz egy embert az utcán késsel a kezében idegesen sétálgatni, jó esetben nem azt fogod gondolni hogy kenyeret vajazott és elejtette ezért ideges. Nyilván sarkított példa, de valamilyen szintű előítéletre szükség van az életben hogy biztonságban élj. Másik példa, ha éjszaka sétálsz egy sötét utcában és szembe jön veled egy kapucnis alak, valószínűleg megváltozik a viselkedésed, jobban odafigyelsz rá hogy miként viselkedik. Nem fordulsz meg és kezdesz a másik irányba futni, de nem is leszel teljesen közömbös a szituációban. Az előítéletek a túlélő ösztön részei, nem egészséges ha semmi előítéleted nincsen.
2023. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Éppen hogy kevésbé jellemző ez.
2023. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Kétféle társadalom van, ahol az emberek békében, egyetértésben, ha úgy akarom: szeretetben tudnak együtt élni.

Az egyik a koldusszegények világa, ahol senkinek nincs semmije, ha segít a másikon, akkor is csóró marad mindkettő, nem változik semmi. Ilyenek az afrikai, délkelet-ázsiai és közép-amerikai cigánynépek. Ők aztán lehetnek segítőkészek egymással széltében-hosszában, hiszen egyikük sem fog kitörni a csóróságból, nyugodtan megoszthatnak egymással mindent.

A másik a jómódúak társadalma, ahol mindenkinek megvan mindene, nem kell versenyezni, nem veszik el egymás elől a lehetőséget. Nyugodtan jóban lehetsz a szomszéddal, segíthetsz neki visszaállítani a kerítést, amit szétvert a vihar által rádöntött fa, mert neked akkor is megvan a magad kényelmes megélhetése, nem a saját maszekodtól veszed el a pénzt és az időt, ami ahhoz kellene, hogy végre vissza tudd fizetni a lakáshitelt vagy végre meglegyen a pénz a döglődő mosógép lecserélésére.

Magyarország sajnos a kettő között rekedt meg: valamivel jobb a helyzet, mint a világ putrijainak számító országokban, de messze nincs olyan gazdagság, hogy mindenki biztosan megélhetne. Ezért aztán verseny van: egyre többen küzdenek azért, hogy valahogyan a felszínen maradjanak, ne csússzanak meg (nagyon) a sárga csekkekkel és hó végén is legyen valami a száraz kenyér mellé, de mondjuk a szórakozásról vagy megtakarításról már le kellett mondaniuk. Viszont van egy szűk réteg, aki meg már nem tud mit kezdeni a pénzével és nem is rejti ezt véka alá. Persze, hogy frusztrált a nép nagy része és a megélhetésért folytatott küzdelemben mindenhogy hadakozik, ahogy csak tud.

2023. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

"Akkor én miért lettem ilyen megértő és normális?"

. Te egyszerűen lesz*rod, hogy ki mit csinál kivéve akkor, ha elmondja a véleményét.


Szóval nem, én nem látom a megértést, csak a közönyt, másrészt meg majdnem az egész emberiséget szólod éppen meg, mintha semmi pozitívat, fejlődést ne tudna felmutatni egymás elfogadásában.


Te sem vagy jobb.

2023. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

#2

Mert nem vertek át még elégszer, nem manipuláltak, nem használtak ki. Ha valakinek sokszor eljátszák a bizalmát, az bizalmatlan lesz.

Az pedig hogy kinek mi a normális, már az is szubjektív. Társadalmi normáknak megfelel, pszichésen beszámítható, akkor az teljesen "normális"?

Hol van még a jellem, az emberi ego?🤔

Lehetne erről filozofálgatni... de hogy mi a megoldás rá, azt ki tudná megmondani

2023. okt. 31. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!