Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell beszélgetni ?

Hogyan kell beszélgetni ?

Figyelt kérdés

Most ez lehet hülye kérdés de ha valaki mesél nekem valamit vagy elmondja mi történt vele én csak annyit tudok rá mondani hogy az jó , na az nem rossz, jaa, oké ... És kb ennyi .

Így úgy tűnhet hogy nem érdekel amit a másik mond pedig érdekel csak nem tudom hogyan lehetne bővebben válaszolni .



dec. 12. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Olvass többet, akkor több minden eszedbe jut arról, amit mondanak. Valami ismeretterjesztő újságot, pl. vagy valamit, ami érdekel. Ha nincs pénzed, akkor könyvtár. A könyvtáros azért van, hogy segítsen, tehát tőle is tudsz kérdezni.

Keress célokat az életedben, és haladj azok felé, akkor azokról is tudsz majd beszélni. Ez pl. segítség hozzá: [link]

dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Engem is érdekelne.

Mikir panaszkodnak hogy beteg taknyos lázas, azon kivul hogy jobbulást,en sem tudok mást mondani.


Vagy amikor panaszkodnak pl hogy nem küldik be a telephelyek időben az adatokat nem lehet határidore könyvelni, megint erre mit mondjak?


Nekem is van egy rakat olyan hohy annyi vagyok hogy igen aha ertem ez van sajnálom. Es semmit nem tudok kerdezni sem, hozzafűzni sem. Mert ha próbálkozom annál rosszabb.

dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Ja, hát nem kell mindenkivel beszélgetni :-) A lázas gyerek engem sem hoz lázba: "Jaj, szegényke, viszlát!"

Vagy néha csak túl kell lenni egy unalmas beszélgetésen.

Bár, mondjuk a beteg gyerek anyjának is lenne jobb témája, pl. megkérded tőle, hogy milyen koncerten volt életében először, vagy mikor csókolózott először, esetleg milyen sorsot szeretne a gyerekének, ha az majd felnőtt?

dec. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Visszakell kérdezni, elvégre beszélgetésről van szó az illető veled szemben veled beszél nem önmagával.Visszakell kérdezni, nem csak bólogatni meg válaszolni mert abból nekem az jönne le hogy leszarod a mondandóm..
dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Találj a mondandójában valamit, amire tudsz kapcsolódni.


Ha csak panaszkodik, akkor elég az is ha egyetértesz vele, "huu, az szörnyű" és általában ez eleg is ahhoz, hogy tovább mondja. Ha le akarod zárni akkor meg nem értesz vele egyet, aztán vagy lesz belőle egy vita vagy abbahagyja.

dec. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz. Az emberek általában szeretnek mesélni magukról. Elmondja hol volt pl. Megkérded legközelebb is szívesen menne-e oda, vagy esetleg más az úticél? Miért pont oda? Volt-e már máskor is ott? Mi volt a legjobb látnivaló? Mi volt a legfinomabb, amit ettek ott? - ó, azt te is szereted, nem szereted, te ide mennél inkább, stb.


Ha viszont érdektelen a téma, akkor hagyd. Nagyon erőltetni nem érdemes. Ez csak arra jó, ha tényleg érdekel, csak nem tudod hogyan kezdj hozzá.

dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha felmerül benned egy kérdés, tedd fel! Ha eszedbe jut valami a másik mondanivalójával kapcsolatban azt meséld el!

Ne vágj bele a másik mondandójába. Figyelj rá, mit mond, hátha valami olyasmi, amit nagyon érdekesnek találsz.

Ha magadtól nem jut az eszedbe semmi, akkor erőltesd meg magad egy kicsit, kérdezz valami általános kérdést, pl. olyanokat mint az előző válaszoló említett.

dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én van, hogy megijedek hozzáfűzni a másikéhoz vagy kérdezni bár az még könnyebben megy csak amiatt meg sokszor úgy túltelítődök és elvesztem az érdeklődésemet azzal, hogy én hallgatok másokat. Szeretem hallgatni őket a törteneteiket. Csak egy idő után besokkalok. Valószínű azért,mert én nem osztok meg annyit és akkor elbillen mérleg. De akiben megbízok vagy már úgy közel érzem magamhoz akkor be sem áll a szám meg szabadabb vagyok(ami sok idő). De új embertől új közösségtől félek van, hogy úgy érzem belül megbénulok amikor beszélnem kell. Túlságosan meg akarok felelni hogy elfogadjanak, de közben nem akarok mást adni csak azt ami vagyok. És erre még rájönnek a traumák a félelem attól hogy nem fogadnak majd el kibeszélnek,bántanak. Amik visszatartanak, hogyha például kibeszélt valaki valakit attól már félnem kell ő is olyan mint a többi ember a fejembe. És ha odajön beszélgetést kezdeményez rögtön elutasítom magamtól és felszinesen beszélek vele meg rövidre zárom . De egy új emberrel is sokszor nehéz hozzáfűznöm dolgaimat ahhoz amit mondott, mert rám jön egy block hogy lehet mégse kéne mondanom ami által vagy kiüresedik a téma vagy elmondom de emiatt a block vagy gát miatt nem tudom úgy elmondani ahogy fejemben volt.
dec. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8as vagyok. És ez az ellentét kikészít! Próbálom felépíteni magam jó önbizalommal jó önértékeléssel meg szeretni magam elfogadni. Feltölteni azt az űrt amit belül érzek. De amikor emberek közé megyek ez amit felépítek összetör darabjaira hullik. Hiába van ott, már valahol hogy szeretem magam jófej vagyok vicces és aranyos és törődő közben nem fogadnak el és nem értem. Széthúz ez az egész. És barmennyire és vágyok néha a társaságra már pont annyira is taszít el az a gondolat, hogy új közösség.
dec. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!