Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehet kicsit furán hangzik...

Lehet kicsit furán hangzik ,de az a megfigyelésem, hogy a vagányabb, divatosabb, jó humorú emberek inkább kávéznak és cigiznek. De a besavanyodott, bunkó, nehezen barátkozó, negatív antibagós emberek inkább teáznak. Más is megfigyelte ezt?

Figyelt kérdés
Nem szólok le senkit. Csak szimpla megfigyelés. Pl, én is kávézok és cigizek és sokkal barátságosabb, empatikusabb vagyok mint pl a szüleim akik nem cigiznek és kávéznak hanem csak teát isznak. Szüleim olyan előítéletesek és negatívak, mindenkihez bunkón állnak. Én pont az ellenkezőjük vagyok. Több embernél is megfigyeltem ezt, minnél több káros dolgot csinál annál barátságosabb és közvetlenebb egy ember.

febr. 15. 07:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Meg aki szeret bulizni az is jobb fej mint aki otthonülő.
febr. 15. 07:19
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
De vastagon leszóltál mindenkit, aki nem olyan, mint te. Egyébként én nem ezt látom. Sőt, minél prolibb, megkeseredettebb valaki annál több káros szenvedélye van. Pia, cigi, energiaital, mértéktelen kávé stb stb.
febr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ezt tapasztaltam. Ez a személyiségtől és a mentális egészségtől is függ. Én sok olyat ismerek, aki kávézik és cigizik és bunkóbb és barátságtalanabb nálam is. És van olyan is, akinek semmi káros szenvedélye nincs és nagyon kedves és barátságos. Viszont nyilván, aki otthonülő az nem annyira szereti az emberi társaságot, de attól még lehet kedves.
febr. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok vagány,kávé,cigis embert ismerek,akiknek az értelmi képessége szinte nulla,vagy éppen az üres és céltalan életét frissíti ezzel.

Csak meg kell nézni a cigis,energiaitalos,ordibáló fiatalságot.Szellemi nihil a köbön !

Egyébként én kávézom is,teázom is,de cigit még csak ki sem próbáltam sosem.Humoros vagyok,de ésszel és kedvelnek az emberek,mert nem tolom magam a képükbe ,nem akarok egy társaság "hangja" lenni.Mint sok más ,,,,

febr. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem így van, semmiféle összefüggés nincs.
febr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyen(kórház) tele vagyok megkeseredett, életunt, besavanyodott, bunkó, önző, egoista nőneműekkel. Mind cigizik, kávézik.
febr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Shaddark ***** válasza:
88%

Szerintem semmilyen korreláció nincs a káros szenvedélyek és a személyiség típusa között.

Inkább a szocializációtól függ az első, milyen értékeket, mintákat kapott valaki kis és tini korában.


A látszat mondjuk lehet megtévesztő pl. egy munkahelyen, ahol a cigisek együtt kimennek és szórakoztatják egymást, tűnhet úgy, hogy ők szociálisabbak mint akik bent dolgoznak. De lehet hogy csak oltogatják ilyenkor azt, aki nincs ott...

De ez csak látszat.

Abban is lehet valami, hogy aki előre gondolkodik, azok általában introvertáltabbak mint akik "életművészek", - utóbbiak kipróbálnak mindent és úgy véleményeznek, ellentétben a "tervezőkkel", akik elemeznek és döntést hoznak. A káros szenvedélyeket egy elemző elme kipróbálás nélkül kukázza. Persze ez csak általánosságban igaz, sok múlik a környezeten is. De ez inkább csak a "vagányság faktorra" jellemző, a humorérzék szerintem nem függ ettől.

febr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefüggés, én nagyon kevés vagány, divatos, jó humorú embert ismerek, aki dohányzik és kávézik. Pont hogy inkább ezek az emberek a besavanyodottak és baromi unalmasak is.
febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért a legtöbb ilyen káros, függést okozó dolog inkább mentális, fizikai, és anyagi csődbe visz, sokkal inkább mint a tea.
febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
rég olvastam ennyire öngól jellegű kérdést/kifejtést
febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!