Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes közösségekben a tapasztalt tagok kiutálják az új, még tapasztalatlanabb tagokat?

Figyelt kérdés

Főleg netes közösségekben tapasztaltam ezt, hogy némelyik nagyon tapasztalt ember aki sok-sok éve a közösség tagja, ahelyett hogy segítené az újakat kiutálja őket az "én vagyok az atyaisten" gondolkodásmóddal.

Alapvetően ezt miért teszik sok közösségben? Nem lehet mindenki azonnal profi a témában, mindenki egyszer a nulláról kezdi. Ez egyfajta egoista gondolkodásmód?



febr. 28. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Én a munkahelyen szoktam ilyet tapasztalni. Sokan azt hiszik, hogy az új ember, aki odament ugyanúgy fogja nyomni a melót, mint aki ott dolgozik már 1000 éve meg egy napja. Nem hiszem, hogy egoizmus, inkább buta köcsögök gyülekezete.
febr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy pont a cégvezetők, tulajdonosok is sokszor komolyabb személyiségzavarban szenvednek, a fórumokon ugyanez van. Csak azokhoz még hozzápasszol a kisember szindróma, ami hatványokra emeli az illető "értékeit".

A való életben egy ilyen figura egy már 3 fős "közösségben" se mer megnyilvánulni, csak harapdálja a szája szélét, és tépelődik.

febr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a Facebook kéktúra csoportjában tapasztalom ezt.


Vannak akik szinte életmódszerűen kommentálják a posztokat és nekik nyilván sok az, ha valaki sokadjára kérdez valamit, amit ők naponta olvasnak. Nyilván azt felejtik el, hogy nem mindenki bújja a csoportot 0-24-ben.


Eleve benne van az, amit a 2-es mond. Hogy ezek az egyének a való életben meg sem mernek szólalni, vagy szemtől szemben látod, hogy kár rájuk pazarolni az időt. Ellenben interneten akkor is kifejthetik a véleményüket, ha arra senki sem kíváncsi és elhitetik magukkal, hogy az ő véleményük mennyire fontos volt.

febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez mindenhol így van: a magyarok ilyenek.
febr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Munkahelyen, különféle fandomok online platformjain, fórumain láttam ezt a jelenséget elsősorban. Szerintem van bennük egyfajta gőg, mondván, ők régebb óta vannak ott, több/nagyobb a tapasztalatuk, és úgy érzik, ez mind feljogosítja őket arra, hogy fölényeskedjenek, hogy lenézzék az újat. Többnek érzik ezáltal magukat, felsőbbrendűségérzetükkel meg elnyomják a frissen érkezőket. Azt meg közben elfelejtik, hogy anno, ők is voltak az újak helyében.

Van rá esély, hogy az életük más/többi területén lévő hiányosságaikat kompenzálják így amúgy.

márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!